Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

iple çalıştırma yerine marş motoru

Konu, 'Tekne ve Motor Bakımı' kısmında Ayhan Özer tarafından paylaşıldı.

1. Ayhan Özer

Ayhan Özer Üye

Selamlar hayırlı bayramlar sevgili dostlar. aklma takılan bir soru var bunu deneyen veya bilen varmı acaba.. iple çalıştırdığımız motorlara acaba marş motoru bağlanabilirmi bağlantısı nasıl ve hangi marş motoru bağlanmalı. bu konuyla bilgisi olan arkadaşlardan paylaşım yaparlarsa sevinirim..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. fatih çelikçi

fatih çelikçi Yeni Üye

iple çalışan motor elbetteki marş motoru ile çalışabilir.
    motor kapağını açtığında en üst kısımda kasnağın ordaki büyük çember dişlide marş motoru takmak için bir boşluk bırakıldıysa ek olarak alacağın maş motorunu monte ettirebilirsin. bu tarz bir motorda gaz kolunun kökünde yada çiklenin yanında yada acil durum stop şartelinin yanında marş butonu takmak için bir delik olur genelde. tohatsu ve mercuryler bu şekilde (zaten ufak beygir mercurylerde tohatsu bildiğim kadarıyla)
    ha birde bildiğim kadaruyla yamahalarda marş motoru 260 dolar civarı bir rakamdı. benim 60 yamahada marş sorunum var. dinamoya çekiçle vurmadan çalışmıyor. yenisine bakıyım dedim yabancı bir sitede bu fiyatı gördüm ordan aklımda kaldı.

Ekli Dosyalar:

4. mctymn

mctymn Aktif Üye

marş dinomasının kömürleri bitmiş. kömürler değişirse düzelecektir. kollekterü temizletip birde balansına bakarlarsa çok daha iyi olur.

5. fatih çelikçi

fatih çelikçi Yeni Üye

mecit abi engin bilgilerin için teşekkür ederim. bu bahsettiğim benim ilk teknem. 4.90 tacara takılı 95 model 60 beygir 2 zamanlı yamaha.bizamanlar bunu kullanıyodum sukayağı ringo falan çekiyodum. sonra bi 115 mercury aldım 2012. bunun pabucu dama atıldı. sonra balık için bi 30 mercury aldım oda 2012 temelli unutuldu bizim emektar. kalamar için bide 6 mercury ve 390 bot aldım artık yüzüne bakan yok. :) halen çalışır durumda ama dediğim gibi marş ta ufak bi sorun var.
    satma vakti geldiğinde bi bobinajcıya götürüp o dediklerini yaptırıcam.