Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Iquique, Şili

Konu, 'Balık Avı Videoları' kısmında enis tarafından paylaşıldı.

1. enis

enis Yeni Üye

Şili de yaşarken fırsat buldukça surf balık avına giderdim ve çok eğlenceli geçerdi. Videoda göreceğiniz balık normal boyutlarda olup gün içinde bu boyutlarda yaz döneminde eşe dosta dagıtacak kadar tutardım.

SUNAY GÜNGÖR, coner, Hamdi ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Çipura ya benziyor, avlaması keyiflidir :)

4. lufermania

lufermania Daimi Üye

Oy maşallah, bir tanesi 3 kişiye yeter zaten onun.
    Deniz büyük olunca, balıklar da büyük oluyor haliyle, bizim balıkçılar da rahat bıraksalar ufak balıkları tutmasalar, ne balıklar vardı bizim denizlerimizde de ama, yine de iyi bile direniyorlar bizim trolcülere.
    Oradaki balıkları çok aramazsınız umarım :)

5. enis

enis Yeni Üye

Orada bu balıkların ticari değeri yok. 10 kilo ve üstü balıklar daha çok ticari orada. Yada sardalya yem ve yağı için yılın 12 ayı yakalanmakta. Aslında tuttugum kaya balıklarının fotolarını bulabilsem göstermek isterim. En güzel balık kaya balığı ve türevleri... bu arada videodaki balığın oradaki adı sargos. Bizdeki sargozun büyüğü.

SUNAY GÜNGÖR bunu beğendi.
  6. eylmz

eylmz Daimi Üye

Harika bir yerdesin tadını doyasıya çıkar :)

7. mrt55

mrt55 Aktif Üye

Güzel paylaşımların için sağol. Orada 5-6 kiloluk dil balıkları olduğunu duymuştum. Yanlış hatırlamıyorsam birkaç video da izlemiştim. Üstelik spinle yakalıyorlardı. Benim gibi pek çok spincinin de hayali böyle yerlerde avlanıp 5-6 kiloluk trofeler tutmak. Sana başarılı avlar dilerim. Rastgelsin.

8. lufermania

lufermania Daimi Üye

İzmir'de güzel bir yer ama, Erhan hocam siz Enis Bey'i hala Şili'de sanıyorsunuz galiba ondan öyle söylediniz :).
    Ya da ben artık İzmir'de olduğunu sanıyorum :) nitekim ikimizde biri yanlış sanıyor.

eylmz bunu beğendi.
  9. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Tebrikler güzel balıklar. Shore jig konusanda gezinirken chili de çekilmiş bir videoya rastalamıştım, inanılmazdı. Dediğiniz gibi 8-10 kg lık balıkları kamyonetinin kasasına koyduğu soğutucuya istif ediyordu eleman. Muhtemelen ticari maksatlı tutuyordu. Yemekle bitecek bir balık değildi. Chili shore jig yazarsanız bulursunuz. Firewall yüzünden şu an link koyamıyorum.

10. enis

enis Yeni Üye

Kusura bakmayın, ben şu anda en az 1 yıllığına İzmirdeyim. İş gereği tekrar Şili ye gideceğim ama daha süre var. Bu arada Spin maket ile veya Surf kamışla kiloluk dil balıkları bir çok kez ben veya arkadaşlarım yakaladık. Orada sardalya tarzında bir balık türünü oltaya bütün olarak takıyorsunuz( kalkan oltası gibi) ve varsa kesin geliyor. Ama asıl sevdiğim balık Corvina adlı bizim levreğe benzeyen balık. Avcı ve kuvvetli bir balık. Resimdekiler de buğulamalık kaya balıkları. Birde aşağıda videoda lengua (dil) balığı ile ilgili bir video var.

SUNAY GÜNGÖR ve mrt55 bunu beğendi.
  11. eylmz

eylmz Daimi Üye

Aslında pek yanlis da olmamış İzmir de güzel :) Dediğin gibi ben yanlis anlamışım :) söyleyelim Enis hocam bizi de götürsün Şili'ye :) sıkıldık Marmara istavritinden

lufermania bunu beğendi.