Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Iri balik icin nasil bir takim

Konu, 'Olta Takımları ve Olta Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında BulutveGunes tarafından paylaşıldı.

1. BulutveGunes

BulutveGunes Aktif Üye

Merhaba, surf takimim var, amator isi 3.90goldfish kamis ve okuma avenger 65 makina. Elimde malzeme ne var onu yazayim buna gore nasil bir kombin yapabilirim bana oneriniz var midir?

0.14, 0.18, 0.28 misinalar
    4 ve 8 no igneler
    50gr ve 100gr siyirtma kursunu
    Pelikan ve kendo 5 ve 10santim sahteler

Amacim bol bol balik tutmak degil, 2 iri balik gelsin aksiyonu bol olsun. Sonucta benim icin bu bir hobi.

Tekne ve kiyidan 5 yasimdan beri yemli ve capari yaparim. 10 - 20 yas arasi ahsap teknemize ben baktim. Ama hic farkli tekniklerle balik avlamadim (sahte, rapala, siyirtma vs)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Hocam sahteleri geç. Elindeki malzemelerle güzel yemli dip takımı yap illa bişeyler denk gelir.

4. BulutveGunes

BulutveGunes Aktif Üye

Selam adaşım, siyirtma kursunu arkasina 2 kulac misina, 4 no igne ile yemli olur mu? Yoksa normal kursun arkasi mi ypym

5. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Selam 4 de olur 8 de olur tutacağınız yerdeki balığa göre değişir ama sıyırtma kurşun olmaz çünkü 2 Yada 3 köstekli dip takımı yapıcan normal kurşun al Yada eldekileri kullanıcam dersen sıyırtma kurşununu takımın altına bi şekilde monte et yemle at kısmette mutlaka bişeyler olur.

6. cihan drums

cihan drums Aktif Üye

Rotor olabilir ama yerinde olsam monoflament yerine örgü kullanırdım , bir balığım olsun büyük olsun ağız tadıyla rotor cırlasın misina salsın bende toplayayım diyorsan özellikle Teknede yemli takılacam diyorsan..

Son düzenleme: 29 Ağustos 2015