Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İŞ ÖNCESİ GELEN KOFANA..

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında seikott tarafından paylaşıldı.

1. seikott

seikott Üye

Merhabalar , uzun süredir boş döndüğüm meradan bu sefer boş dönmedim GEÇEN HAFTA Açıkcası sabah iş vardı ve ben balık için 1 saat yol yapıyorum, bunlara rağmen sabaha karşı yola koyuldum saat 04:00 sularında meraya vardım.Önce dalarlı sahtelerle gece yoklaması yaptım ancak deniz çarşaf gibiydi, pek bulanıkta değildi, dedim sabah suyunda kısmet vardır , su üstülerle 06:00 başladım yoklamaya ama 1-2 takip dışında ses yok.Avlakta sadece ben varım bu arada

Bir iki sefer yerimi değiştirdim dedim yine boş döneceksin mehmet! Bu arada ortalıkta 1-2 canavar balina edAsıyla zıplıyorlar, atış mesafemin dışında gözüm arasıra onlara takılıyor.Dedim bunların birini kandırayım ; yurtdışından bulduğum xorus asturie 150 cm 32gr mullet taktım oltaya 1..2..3.. ve 4 ncü atışta bu arada wtd yaptırıyorum sahteye ağır olduğundan uzağa erimide gayet güzel.Kıyıya 3-4 mt mesafe de bir karmaşa derkenn lüfer sahteyi kaptı yakın mesafe olduğundan ve kalama az açık olduğundan kısa sürede kıyıya aldım-alayım derken bulunduğum yer zaten sığ kaya (tek parça kayadayım),kepçe zaten yok baktım balık benim normlarımın üstünde bir heyecan .. balığı yanıma çektim ben misinadan korkuyordum ama balığı kaldırdım kamış kırıldı!! Evet geçen sene aldığım kamış , bu arada ben ne yapacağımı şaşırdım balık çırpınıyor kırılan kamışın 4 parça olmuş misina tutuyor ,bende girdim suya kıyıya doğru geriledim ,küçük kayaların arası Şu balığı yakalAyım dedim sahtenin ucu ile tutuyorum, her kafada balık su-kaya arası yapıyor , son olarakda misina koptu! balık suda kayanın arasında tuttum pense ile derken kendimi ve balığı karaya attımBiraz uzun VE ZAHMETLİ oldu ama deydi: sırılsıklam arabayla eve dönüşte ayrı rezillik
    Balık 46 cm yanılmıyorsam 1,300 kg civarı.

2,4 10-30 GR RON THOMSON TYRAN KAMIŞ(4 PARÇA OLDU)

SHIMANO SPİN MAKİNESİ

AIWA SPN MİSİNA 28MM

Bundan sonrası zaten kısa kamış için masraf ve kayalıklarla ilgili önlem almak..

FOTOLAR AŞAĞIDADIR:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. scofield

scofield Aktif Üye

Tebrik ederim.Çok küzel bir kofana.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mehmet
    Çok güzel bir kofana yakalamışsın.
    Kamış kullanılmaz hale gelmiş ama bu balıkla nasıl o hale gelmiş anlamadım.
    Çok çok ucundan kırılmalıydı. Demek ki bir yerlerinde farketmediğin çizikler, hasarlar vardı.
    Bir de makinanı öyle kumluk yerler yatırma. Kum içine kaçarsa avın en heyecanlı yerinde kol kazık gibi çakılıverir.
    Her zaman rastgelsin

5. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Tebrikler...
    Reklamlarında olmadık yükü asıldıkları ron thompsonun birkaç yerden birden kırılması beni düşündürdü... Çok ilginç...
    Devamını dilerim..

6. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Kutlarım güzel balık.

7. akvaryumlove

akvaryumlove Aktif Üye

Av diye buna derim!!
    Helal olsun ya.

8. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Bence kamışın miadı dolmuş ama böyle balığa feda olsun. Tebrikler ve hep rastgelsin.

9. öncü

öncü Aktif Üye

Tebrikler tek kelimeyle harika bir balık giden kamış olsun :)

10. seikott

seikott Üye

Teşekkürler :) kamışın kırılmasında benim balığı hava asılı bekletmeminde etkisi var ama herhalde bir yerinde defo oldu..yoksa balık ağım şahım ağırlığında değil ama olsun deydi hani:)
    KAmış olarak şimdi yaseı se bass aldım bakalım artık..

11. Volkan

Volkan Daimi Üye

Mehmet Bey tebrikler, çok güzel bir av.

Wtd aksiyonu lüfer avında pek kullanılmaz, genelde düz ve süratli bir şekilde çekilir sahte/kaşık. Wtd'nin lüfer avında verimi artırdığını tecrübelerinize dayanarak söyleyebilir misiniz?