Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Iş yaptirilamayan sahteler - tavsiyeleriniz

mafrox

Aktif Üye
Adı
metin ayranci
Atçek avlarina baslayali 4 ay kadar oldu.
Sırttan çarpma ile gelen ve geri saldigim kefali saymassak, ciktigim 11 avda sifir cektim.

Minimum 2 kisi gidiyoruz. Ekip arkadaşlarimda sifir çekti. Hatta gittiğimiz bolgede diger spinciler de nadiren balik aldi. Takip, tutup birakma vs oldu saniyorum ama kovaya giren olmadi henuz.

Mera,sahte ve zamanlama kombinasyonlarinda efektif sonuçlara ulaşamadık. Elimdeki mevcut ekipman ve sahtelerle nerde ne zaman iş yaparım? Yol gösteren arkadaşlara minnettar olurum.

Metin

Spin ekipman
Awashima ngage beast 2 10-45 gr 2.70 m
Fladen maxximus tf 40-80 3.00 m
Shimano Sustain 5000fe
.16 4 kat örgü beyaz ip

Avlaklar ve saatler
Poyrazköy 20-01
A.feneri 06-10 ve 22-01
A.kavagı 22-01
Kandilli 22-01
Kuleli 19-23
Burunbahçe 07-11
Çubuklu 21-01
Ahirkapi 10-02 ve 14-18
Caddebostan 05-08 ve 19-23
Maltepe 21-01

En çok denenen sahteler

Soldan sağa
Savagear prey 145
Fortuna salty (ima komomo benzeri)
Rapture magneto 170
Kendo seabass 145 f beyaz
Kendo seabass 145 f limon
Kendo haryu limon
Maria MGX
Adana Reha Usta GES
Daiwa SW minnow beyaz
Daiwa SW ninnow limon
Hansen 28gr bakir
Hansen 32 gr mavi
Hansen 42 gr sari

Moderatör tarafında düzenlendi:

kIRIK OLTA

Aktif Üye
En büyük ihtimal balık olmaması :)

İkincisi, sahte ile balık farklı derinlikteler birbirlerini görmüyorlar,
bir de aksiyon vermede sıkıntı olabilir, sarım hızı dahil.

Sahtelerin suçu yok hepsinin saati yeri zamanı var. Denk gelicek bir kere.

Atçek işi sıkıntı ama vazgeçilecek gibi de değil :)

YEKTA

Daimi Üye
Adı
YEKTA
Kan Grubu
B Rh Pozitif
O daiwada tutmadıysa merada balık yoktur bu arada accaip liste ve takip yapmışssın hayran kaldım hangi gün nereye falan şapka çıkartırım

Musti.barut

Daimi Üye
avlak yerleri sahteler ekipmanlar oldukça güzel kaliteli balık alamadıysan kesin balık yoktur ama bu bölgelerde alıcağına eminim kasım aralık karadeniz kıyıları kesinlikle iş yapması lazım
bundan sonra rastgelir inş

Rapalacı

Daimi Üye
Adı
FURKAN ®
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Pess mi? :) biz haftada kaç kere gidip eli boş dönüyoruz, uykusuz kaldığıma mı yanayım, yaptığımız masraflara mı.
Sabırlı olun, Meralardan A harfi olanları çıkarın K olanları zorlayın derim.
Ayrıca pahalı sahtelere gerek yok lüfer tutacaksınız alt tarafı. Önünden geçsin yeter tepki alacaksınız.

senihcan

Daimi Üye
Adı
Senih Can Kardeş
Hocam Pazartesi , Salı Çarşamba 3 gün Mersinde kofana kaynayan bir merada at çek yaptık . Daha önceleride aynı merada at çek yaptım . Spin işi büyük şans işi. Balık az kocaman bir deniz ve bir tane suda ses çıkaran su çıkaran alığa benzeyen bir nesne ile zaten az olan balığın dikkatini çekmeye çalışıyoruz. İstanbulda at çek balığın bol olmadığı veya sürü olarka kıyılamadığı zamanlarda çok büyük şans. Mersinde 5 km lik kumsalda toplam 4 saat bütün kumsalı tarıyoruz. 4 tane kofana , 1 tane akya , 1 tane levrek kaçırdım bu zamana kadar. Kısaca sahteye yağpıştırmaklada yetmiyor. Merada kaçırdım dediğim balıklar en az 3,4 kiloluk canavarlar. Çekebildiğim balıklar kiloluk akya palazı , 2 tane orfoz (1'i 1 -1 buçuk kilo son çektiğim 2 kilo civarı) 1 tanede palaska.
Tuttuğumdan fazlasını kaçırdım . Mesela son yani dün sabah suyu avımızda ki görüntüyü söyleyim. Sabah 5 yen 7 ye kadar su dümdüz hiçbirşey yok . Saat 7 buçukta bir anda bütün sahil kaynamaya başladı. Önce lambukaları gördüm ardından sahilde kofanalar ufak balıkları sıkıştırdı her yer resmen kaynıyordu. İlk defa böyle bir av çılgınlığı gördüm. Merada aynı anda 1 den fazla tür avcı avlanıyordu. 15 kişi atçek yaptık . Her türlü sahteyi kullandık . 1 tane balık atlamadı sahteye. En son dönüş yolunda denizin sakin olduğu bir yerde daiwa zargana moifli sahteyi taktım ve ilk atışta orfoz bindi . Nesli tükenmekte olduğu için ve sadece 2 kiloluk bir yavru olduğu için saldım onuda.

Eğer spin avı yapacaksanız helede İstanbulda boş dönmeye alışın . Sadece şunu bilin eğer balık aldıysanız sahteyle çok şanslısınız :) Biz spin için binlerce kilometre yol yaptık . İnsanların balık aldığı yerlerde günlerce atçek yapıp 0 çektik . Be şahsen atçek işini Balıkesir ve Mersin hariç artık yapmıyorum . Bir de ilk balığınızı aldıktan sonra sakın yeni sahtelere yönelipde bir sürü para harcamayın. Marka modelin balığın gelmsiyle hiçbir ilgisi yok . Sadece atış erimi , iğne kalitesi değişiyo şahsi kanaatimce . Şahsen ben 100 tltlik popperımla atçek yaparken 1 tane vuruş almazken 50 kuruşluk silikonla kofana katliamı yapan amcalar oluyor :)

Spin işi sabır işi hele hele İstanbulda . Bir öneri yapayim hava poyrazsa ufak bir araştırma yapın nerde ne çıkıyor imkanınız varsa bilindik meraları gezin. Balık varsa atın ama ozamanda şöyle bir dez avanaj olacak akıntı fazla odluğu için kaşık atsanız alığın su üstünde olması lazım. Neyse Allah kolaylık versin :)

Can_Ordu

Daimi Üye
Adı
Can ÖNEL
Sahteleriniz bence de güzel. Geçtiğimiz haftasonu 7 balık aldığımız yerde bu hafta sonu sbah suyu 4-7 arası hiç takip dahi alamadık. Akşam aynı yer ve başka 2 yer olmak üzere 3-6 arası tekrar denedik toplam 6 saat bir günde deneme yaptık ama takip dahi alamadık. Bazen balık olmuyor ya da balık istekli olmuyor sanırım. Su aynı mera aynı...