Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Işıklı Gölü

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında Spinlevrek tarafından paylaşıldı.

1. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Arkadaşlar,
    Işıklı gölüne giden ırmağın üstündeki alabalık tesislerinin (Gökgöl) yakınında 3 yıl önce atçek yapmıştım. Kasna, alabalık ve turna yakaladım. Fakat balıklar küçüktü. Benim merak ettiğim. Bu gölde bu balıkların (özellikle kasna ve turna) trofeleri var mıdır? Yerel balıkçılar ağ ile iri turna aldıklarını söylemişlerdi. Işıklı gölünde kıyıdan atçek ile avlanan var mı?

Formul_Fish bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ATB

ATB Yeni Üye

Hocam Ben Denizliliyim, Işıklı gölü mevzusunu araştırdım. Zamanında 1 m'ye kadar turnalar alınıyormuş gölden. Ancak şimdi zerresini bulmak mümkün değil diyorlar. Ağ atanlar kurutmuş turnayı. Benim aldığım duyum bu şekilde. Az da değil buraya 100 km. riske girip de gidip deneme yapmadım.

4. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Çok teşekkürler Ahmet. Ben buradaki av bayilerine sordum. İri turna aldık dediler. Bizim Isparta'daki av bayisindeki genç beni gaza getiriyor sanırım. Benden buradan 100 km gitmeyi göze alamıyorum :)

5. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Selam Ben tekbir merayi denemek icin 300km goze aliyorum - 3 saat yayan yol yuruyorum sanirim bende sorun var dedim yazdiklarinizi okudukdan sonra :)

ATB ve Spinlevrek bunu beğendi.
  6. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Bahsini yaptiginiz merada alabalik var bayagi arastirmisdim sanirim 3 sene once gole alabalik salimi yapilmisdi enson bu gole gittigimde kismen donmus idi orada bir arkadas bana golde avladigi sazanlari gosterdi resimlerdeki sazanlarin hepsi pullu sazan idi lakin baliklar hep limit altiydi eminim suan buyumuslerdir kisin golun ustu tamamen buz tutuyormus golun asagisinda bir akarsu var ordada alabalik var lakin ulasimi sikintili,

Gunumuzde alabalik olan meralarda alabaligin ureyebilmesi icin 2 sart var !!

Ya akarsunun hemen yanindan boylu boyunca asfalt gececek (bu asfalt yolda devamli jandarma gecerse dere balik yapar)

Yada insan elinin uzanamayacigi bir akarsu olacak

Yanindan asfalt yol gecmeyen akarsularda balik popilasyonu nerede ise kalmadi yagmaci bohcaci vicdansizlar ellerine ne gecerse taş top tufek kirec elektrik tiriviri ag vs vs ne varsa daldiklari icin meralar kurudu !

ATB, Spinlevrek ve zaad bunu beğendi.
  7. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Selamlar ben gölleri karistirdim bahsini yaptigim yer isikli degil sunnet golu olacakdi,

Isikli basligini gorunce benim pusula sasdi gol isimlerini karistirdim.

ATB ve Spinlevrek bunu beğendi.
  8. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Sünnet gölü bolu da galiba özkan abi..

Spinlevrek ve trakonya79 bunu beğendi.
  9. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Özkan ben 100 km yi bu göl için göze almam. Yoksa Fethiye-Isparta arası 265 km. Ve ben aşağı yukarı her ay denize balığa gidiyorum. Bu sene daha uzakları da (deniz) hedefliyorum :)

10. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Olur böyle şeyler Özkan. Ben de diyorum bu koca göl ne zaman dondu. Çünkü yakınlarda ağır bir kış olmadı. Asfalt konusundaki görüşün de çok isabetli :)

Formul_Fish ve trakonya79 bunu beğendi.
  11. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Neyse ben de Sünnet gölünü öğrenmiş oldum.

Formul_Fish ve trakonya79 bunu beğendi.