Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

işin neresinden başlamalıyım?

soneraksy

Yeni Üye
Adı
soner aksoy
arkadaşlar selam .bir sorum olacak ,,aslında birden fazla :D.istanbulda bahçelievlerde oturuyorum.iatanbula yerleşeli 3 ay oldu şu an işten eve evden işe modundayım ,kendimi bildim bileli balık delisiyimdir memlekette fırsat buldukça sürekli balığa giderim ama basit avcılık ,göl ırmak avcılığı yemde hamur solcan kurbaga felan ,deniz avcılı hakkında en ufak bılgım yok ve siteye bakınca tırstım resmen çok fazla bilgi var ,işin neresinden başlayacağımı bilemedim ,.hafta sonları oltamı alıp takılmak istiyorum .ama nasıl bir olta almalıyım yem ne kullanılır .bulundugum yere en yakın yer neresıdır avlanmak için istanbulda olta nerde satılır...ya aslında bu işe nereden başlamalıyım sitede yardım edersenız sevinirim

Faruk Usta

Daimi Üye
Adı
Faruk
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Selam aramıza hoş geldiniz :) önce bizm ile bir org. katılın sonra gerisi gelir ;):) şimdi, buradan ne yazsak az kalır yada yetersiz olur ,yuz yuze konuşmak her zaman daha verimli olur :)görüşmek umudu ile

OzcnYldz

Aktif Üye
Adı
Özcan Yıldız
aramıza hosgeldınız...

oktay16

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Oktay GEZEK
Hoşgeldin Soner, Keyifli Paylaşımlar....

Adı
Orhan Küçükbiçmen
Balık sevdalılar arasına hoş geldin, keyifli paylaşımlar.:):):)

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Önce av bölgeni belirlemelisin.
Eğer boğazda avlanacaksan ayrı, yaşadığın yere yakın noktalarda avlanacaksan ayrı takım gerekir.
Tahmin edeceğin gibi biraz orda, biraz burda dersen de ya iki takım alacaksın, ya da takım seçiminde boğaz özelliklerini baz alacak ve diğer bölgelerde biraz daha ağır takımlarla avlanmış olacaksın.

İstanbul Boğazında çok az yer hariç kuvvetli akıntılar vardır. Bu akıntılara karşı koyabilmek için 200 grama kadar kurşun atan bir kamış seçmen gerekir. Raporlardan da göreceğin üzere çoğu zaman 140-170 gr arasında kurşun kullanılır.
Kamış boyu tercihen 4.20m-4.50m arasında olmalı.
Bu kamışa büyük kafalı, tercihen surf tarzı bir makina eklemen gerekecek.
Bu takımla boğazda şu sıralar istavrit, yaz sonundan itibaren de lüfer ve palamut gibi balıkları avlayabilirsin.