Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Isınma turları...Levrek 2

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında dr.zeki tarafından paylaşıldı.

1. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

Ne zamandır levrek peşindeki arayışlarıma, yoğun yağmurlar ve iş-güç nedeniyle istemeden ara verdiysem de, artık ısınma turlarına dönme zamanı gelmişti. Avlağa vardığımda saat 20:30 du. yaklaşık bir-iki saat çeşitli sahteler denedim. Suüstü, az dalarlı, çok giderli, yanar dönerli :) ne varsa çantamda denedim. Aslında amacım bir nevi sahte denemesi yapmaktı. Bazılarının yüzüşünü beğendim, bazılarının ise ki bunlar en meşhurlardan beğenmedim. Neyse saat 23:00 a yaklaşırken kasıkçizmemi giyerek biraz da suyun içinden atçek'e devam etmek istedim. Suyun sıcaklığını - aslında soğukluğunu :) - hissetmek uykumu açtı, kendime geldim. Bu soğukta balıkların da işi zor be arkadaş :) Sonra favori sahteme döndüm. Aslında pek ümitli değildim çünkü lüfer geleli levrek kaçar olmuştu haftalardır. ikinci ya da üçüncü sarışta sahteye asılan levreği keyifle kıyıya aldım. Soğuktan sağ el işaret parmağım donmak üzereydi ki ateşin başında soluğu aldım. Bir abimiz yağmurların sahile sürüklediği yaşlı bir zeytin kütüğünü ısınmak için yakmıştı. Elim ayağım ısınınca tekrar birkaç atış yapayım dedim ki; iyiki de demişim 2. levrek de kumlarla buluştu. Artık dönme zamanıydı çünkü saat 12' ye geliyordu ve levrekler balkabağına dönüşebilir, evde bekleyen Sindirella beni sarayımıza almayabilirdi:)

takımlar:
    kamış: shimano catana 2.70 MH - teleskopik (memnunum, müthişaman-emre tavsiyesiyle almıştım- sağolsun
    makina: shimano exage 2500 FX (F ve B' yi yanyana sevmiyorum :))
    misina: Asso ultra 0.22
    sahteler: meşhur muhtelif :) sahteler. ( meşhur olan muhtelif kelimesi :))

Sadece bir fotoya sarjım yetti, bir defa poz verebildiler. Belki fırından çıkınca da bir poz vermek isterler :)

Mehmet Fatih bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Tebrikler Zeki bey devamlarını dilerim levreklerde yakışıklıymış :)

4. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

Tebrikler, güzel avlarınızın devamını dilerim.

5. avcihan

avcihan Aktif Üye

Zeki abi naptınnn oldumu şimdi :( Zaten kaç zamandır yakalayamıyorum levrek hemen hazırlanıp koşasım geldi meraya:) şaka maka balıklar çok güzel abim eline ayağına sağlık , daha iyileri rastgelir inşallah , sevgiler selamlar. :harika:

6. Theseus

Theseus Aktif Üye

Tebrikler.
    Birkaç gün önce gene Kadıköyden 2 arkadaşla Şile civarlarında sabahtan güneş batana kadar 3 merada 8 saat spin çalıştık ama takip bile alamadık.
    İçleri buz gibi su dolan çizmelerim,uyuşan ellerim vs ye üzülürken Kadıköyden bir başka spincinin onurumuzu koruması iyi oldu :)

Umarım birgün beraber deneriz.

7. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

teşekkür ederim; daha iyileri hepimizin olsun.

8. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

Cihan ; yaptım oldu. Şu lüferler bir gitsin, sen o zaman gör.( biraz ağaoğlunun kibirini anımsattım sanırım :) Şaka bir yana kısmette iki levrek varmış, şu an fırında kızarıyorlar:)
    güzel temennilerin için teşekkür ederim .Yakında görüşebilmek dileğiyle; selamlar.

9. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

Teşekkür ederim; size de rastgelsin. Ama levrekler Ege'den ...

10. Theseus

Theseus Aktif Üye

Öyleyse şöyle diyeyim komşu;
    Daha iyilerini sizin de katıldığınız bir avda,İstanbul civarında beraber yakalarız umarım
    Tekrar tebrikler.

11. SworDFish48

SworDFish48 Aktif Üye

Tebrikler Raporda fotoda çok güzel olmuş:)