Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

iskenderun iskele palamut ve çupra avi

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında hakanergiz tarafından paylaşıldı.

1. hakanergiz

hakanergiz Yeni Üye

Akdenizdeyseniz ve palamut avladiysaniz hic uğraşmadan geri atin derim yiyip yiyebilecegim en lezzetsiz balikti kafasini kesip kanini akitmama rağmen. mirmir ve cupralar enfes...

Gece avlaniyorum Takim olarak standart tip 3 kol kullandim 40 gr kursun ve 35 lik ve 28 lük misinalar kullandim şahsen tek olta atmayi sevmedigimden en az ucu çupra takimi olmak üzere kamis ile de at çek yaparim yem olarak sulunes kullanirim hem avci bir yem hem de levrek avlama sansimiz var geçenlerde harmadar da vurdu sulunrs tercihimdir iskelenin bacaklarina Sarkoz ve levrek için 5 6 olta atarim kurşunsuz 6 numara sasame iğneli tüm sulunes takarim nadir de olsa levrege ideal oluyor ama iri sarkoz kesin vuruyor. Levrek henüz havyar birakmadigindan henüz kasiga vurmuyor kasik olarakta 28 gr fosforlu kullaniyorum balik yoldasim kardesim alper onermisti :)yemdede cok çekingen bekliyoruz . palamutuda sabah 6;45 sularinda slikonla çektik çekmesi gibi tadida güzel olsaydi keşke :) herkese rastgelsin :)

Bir tek levrek olsun bana birşey olmaz :)

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Nisan 2014
    sabriyazici ve KalamA bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Tebrikler Hakan, güzel av yapmışsın. Bunları 1 avında tek başına mı aldın? Gece miydi gündüz müydü? Nasıl bir takım kullandın? Ne yem kullandın? Yalnız mıydın? :) Av raporu açtığında bir de hikayesini bizlerle paylaşırsan tadından yenmez ;) Palamut çok taze tüketilirse lezzetli olduğu söyleniyor. Şahsen taze yada değil, ben de hoşlanmıyorum kendilerinden. İğnen keskin olsun kardeşim, her zaman rastgelsin...

hakanergiz ve OxDaTiTy bunu beğendi.
  4. hakanergiz

hakanergiz Yeni Üye

Tabiki gonderiyi düzenli yorum :) teşekkürler sizede rast gelsin :),

KalamA bunu beğendi.
  5. shadowpane

shadowpane Daimi Üye

arkadaşım paylaşım için teşekkürler avlarının devamını dilerim,

palamut dediğiniz balık orkinos yavrusu bilginiz olsun. yasal limitin 45cm olduğunu biliyorum, balığın 30 cm civarında oluğunu düşünürsek limitin çok altında bu sebeple dikkatli olmanızda fayda var,

iyi forumlar.

hakanergiz ve sabriyazici bunu beğendi.
  6. hakan3506

hakan3506 Aktif Üye

ÇOk güzel bir av olmuş tebrik ederim herdaim rastgelsin

hakanergiz bunu beğendi.
  7. hakanergiz

hakanergiz Yeni Üye

Bilginiz için teşekkürler zaten bundan sonra karaya dahi cikartmayi dusunmuyom kendilerini orkinos olsunlar :)

8. mehmet0625

mehmet0625 Yeni Üye

dostum tuttuğun balıklardan bir kaçı çok küçük keşke geri salsaydın ayrıca o yakaladığın en büyük balık palamut değil yazılı orkinos yavrsu dur.. ve limit altıdır