Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İskenderun körfez ilginç levrek avi :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında hakanergiz tarafından paylaşıldı.

1. hakanergiz

hakanergiz Yeni Üye

İskenderun körfezinde yazin aldigim kefaller (pacoz) malum su aralar yokluğu cok araniyor..

Su aralar körfezde kofana cirit atiyor geceleri çupra ve mirmir alamaz olduk nobetteler :) kefal aviyla ilgili bir ani paylaşacağım bilmeyenler kefali ilk bakista levrek sanar tabi levrekte belirgin bir denge çizgisi vardır ve kuyruğu kefale göre ince ve pullari daha ufaktir gelgelim aniya yazin agustosun ortalarinda gece kefal avindaydim genelde bir on yargi vardır gece kefal mi olur diye ama oluyor çünkü gündüz zargana sagolsun kefali yemliyemiyor küspe yapamiyor avliyamiyoruz bu yüzden gece güneş batana kadar dipte battiktan sonra yüzeyde çok iri olmasada 1 ,1 buçuk kilo civarinda güzel pacozlar vuruyor . iğne araliklari 1cm olmak sartiyla tel ama kaliteli ince 6 numara iğneleri 15 tane paralel bicimde bagliyoruz en son iğne 5 numara olmali çünkü ekmege batiriliyor iğnenin ekmeğin üzerinden acilmamasi için bu önemli. 50 gr kursun 40 lik misina kullanmali sallarken kopma riski var :) tüm tas ekmegimizi neden tas ekmek dersenez daha dayanikli Hemen dagilmaz tüm ekmeği dilim yapiyoruz bir ekmekten en fazla 5 dilim cikartiyoruz ve dilimleri ortadan boluyoruz 8 yada 10 atimlik ekmeğimiz oluyor 1 parca ekmeğinizi alip ortasini acip içi dişina gelecek şekilde içine misinayi koyarak sariyoruz (hamurlastirmadan ve sıkı) daha sonra iğneyi bu sarmanin üstüne sariyoruz ve son iğneyi 5 numara olan :) ekmeğe batiriyoruz diğer iğneleri diklestiriyoruz. Bu dip içindi . yüzey içinde ayni işlemi yapip içine dilim büyüklüğünde köpük koyuyoruz cok büyük olmasın çokta küçük olmasin ayni şekilde sariyoruz ve yollayip bekliyoruz . bu arada bu yöntemi yaptigimuzda atabildiginiz kadar uzağa atin o kadar büyük pacoz gelsin :) bunun la ilgili anim ise yine bu şekilde dip atmistim oltamda düğüm olduğundan fazla gitmedi taklidi ve 20 metreye düştü üşendim :) sarnadim biraktim bu arada oltaya izmarit yakalanmış ve o izmarite levrek atlamis o çok akilli dediğimiz levrek 15 iğneyi gormemiscesine izmarite atlamis ve tarım kilo civarinda bir levrek aldim ekmek levrek almis biri olarak dolayli yoldan da olsa sonuçta ekmekle yani :) bu sistemi öneririm kefali cekmek çok heyecan verici kafa atislari çok keskin :) iyi avlar :) yer : iskenderun iskele

Ekli Dosyalar:

sabriyazici bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

öncelikle ras gelsin diyiyorum bu bassettigin levrek 15 tane igneyi görmemiş diyorsun açsa hele bide izmarit varsa bide haraket ediyorsa 15 tane igne umrunda olmaz zeten avcı balık lar canlı balık yiyiyo ve bence en iyi yem canlı yemdir ...

hakanergiz bunu beğendi.
  4. hakanergiz

hakanergiz Yeni Üye

Katiliyorum ama levrek zekiligiyle bilinir her yeme vurmaz kalin misinaya vurmaz gibi söylentiler dolasir dillerde ama izmarit bana gore bir cok avci balik için Bir numaralı yemdir :)

Sahil33 bunu beğendi.
  5. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

aynen öyledir hatta bir ara arkadaşla izmarite gittitk levrek için izmariti tutmak zevk verdi levreği unuttuk :)

hakanergiz bunu beğendi.
  6. celiközden

celiközden Aktif Üye

selam avınız güzel ve bereketli olsun aklımı kurcalayan bir konu var 15, iğne demişsiniz tebrik eden arkaşlarda bunu bilmesi lazım av kuralları gereğince bu benim benim bildiğim kadarı 15, iğne ile avlanmak yasak değilmi lütfen kurallara uyalım saygısızlık yaptı isem özür dilerim

KalamA ve hakanergiz bunu beğendi.
  7. hakanergiz

hakanergiz Yeni Üye

Estafirullah bilmiyordum yasim gereği olduğunca da acemiyim bilginiz için tesekkur ederim. :)

KalamA bunu beğendi.
  8. celiközden

celiközden Aktif Üye

rica ederim sitemizde balık avcılığı ile, tebliğleri, araştırın bütün bilgiler vevcut- duyarlılığınız için teşşekür, ederim,avlarınızda, başarılar dilerim

hakanergiz ve KalamA bunu beğendi.
  9. KalamA

KalamA Daimi Üye

Özden ağabey, Hakan kardeşimize bu önemli konuda yapmış olduğunuz bu güzel uyarı için ben de size çok teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum...

hakanergiz bunu beğendi.
  10. celiközden

celiközden Aktif Üye

ilginizden dolayı bende size teşkkür ederim ,arkadaş anladığım kadarı ile balık , avlamaya yeni başlamış ,bizde yeni başladığımızda ,aynı hataları yaptık ,sevgiler ,saygılar,

KalamA ve hakanergiz bunu beğendi.
  11. hakanergiz

hakanergiz Yeni Üye

Aslinda 6 sene oldu ama daha kendimi amatör balikci olarak bile görmüyorum bilgim kadarinca doğrusuyla yanlisiyla avlaniyorduk siteye yeni katildim bundan sonra yanlislarimizida dogrularimizi tenkit etmek siz ustalara kalmis ilginiz ve bilginiz için teşekkürler :)

KalamA bunu beğendi.