Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İSKENDERUNDA KOFANA AVI 4,5 KG.

ainos

Aktif Üye
Adı
Ünal Özdemir
Öncelikle tebrik ederim, avlarınız bu şekilde trofeli devam etsin inşallah.
Benim öğrenmek istediğim bu hayvanın lezzeti oralarda nasıl? Bildiğim kadarıyla Çanakkale boğazından Ege kavuştuğu anda yağ depolarını boşaltıyor bu hayvan. E yağsız da pek lezzeti olmuyor,.
Tadan biri olan size ilk ağızdan sorayım dedim.

Başarılar.
Bu sonbaharda sarozda iki tane lüfer yakaladım, yağ denen bişey yoktu, boğaz lüferiyle kıyaslanamaz kesinlikle.

gurcansap

Daimi Üye
Adı
Gürcan Sap
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bu sonbaharda sarozda iki tane lüfer yakaladım, yağ denen bişey yoktu, boğaz lüferiyle kıyaslanamaz kesinlikle.
Teşekkür ederim.
İstanbul boğazında avlandığımız için hem şanslıyız, hemde şanssız aslında :).
Lezzeti yerinde balık yiyoruz ancak Lüfer ailesini kofana büyüklüğüne erişemeden avlıyoruz...

AKIN KAPTAN

Editör Moderatör
Gold Üye
Adı
Akın Kaptan
Denizi bir canavardan kurtarmışsınız. Maşşallah güzel trofe. Tebrikler ve hep rastgelsin.

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
maşallah maşallah,nazar değmez inşallah.

ficus

Üye
Adı
melih aça
Tebrikler çok iyi bir balık ve güzel bir av olmuş herzaman rast gelsin.

hüseyin2

Aktif Üye
Herkese teşekkür ederim.Herkesede daha da büyüğünden rastgelsin inşallah.Bu geçen lüfer sezonunun sonundaki avdı.Resimlerde de görmüşsünüzdür koca bir gagalı zargananın ısırılmadık sadece kafası kalmıştı.Gagalı dediğimiz ölü balıkla at çek tekniğiyle tutmuştum.Üzerine çelik telli 3 lü iğne bağlayarak at çek yapıyoruz genelde burda.Makinede yormak için bırakacak fazla misine yoktu, sadece hiç sarmadan bekledim bir süre, birde ters akıntıdan çekince epey uğraştırdı.0,43 lük misine taşımayacak diye çok korktum.Müthiş kafa darbeleri vuruyordu çünkü.Birde sudan yukarıya atlamaları var kılıç balığı gibi, heyecanı düşünün o an.Genelde 2kg. civarlarında oluyorlar, bunu dışarıya almak kolay olmadı anlaycağanız.
Takım olarak 4,20 mt. sörf kamışı ve Alba star Bora60 makine kullanıyorm.
Kış aylarında buranın lüferleri lezzetli oluyor, sular soğuduğu için, bence en lezzetli balık herzaman lüfer ondan da olabilir.İlk bahar aylarında sular ısınınca yağlanma azaldığı için tadıda değişiyor tabi.
Birde bu yıl lüfer, kofana nedense hiç olmuyor buralarda.Ben çok eski değilim ama İnşallah eskiden çıktığı gibi çoğalır.Eskiler iyi yakalıyorlarmış çünkü.
Herkese selamlar.RASTGELSİN.

elmexicano

Üye
Adı
a.c.berkyurek
eline saglik kardesim. Memleketten boyle guzel haberler almak mutlu ediyor beni,

benzer avlar yapman dilegiyle

a.can