Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İskenderun'un PAŞAsı :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında BlazenHK tarafından paylaşıldı.

1. BlazenHK

BlazenHK Üye

baştan uyarayım ;ilk levreğim olması sebebiyle biraz uzun yazacağım kusura bakmayın lütfen. bu hobiye başlayalı yaklaşık 14 ay oldu. daha öncesinde ne bilgim vardı ne de tecrübem. gerek forumlardaki gerekse çevremdeki üstadlarımın tavsiyeleriyle farklı koşullara uygun 2 takım oluşturdum. baya bi sahteyide koleksiyonuma ekledim. başladım fırsat buldukça atıp çekmeye :) düne kadar 14 ay içinde 2 kaya balığı , 1 baraküda ve 2 kayış yakalayabildim. bi kaç kez çok büyük balıları kaçırdım. kimisi sahtemle giderken kimisi iğne açtı. kimisi de direk el salladı. en son 60cm üzeri bir balık side down preyimin arka iğnesini düzledikten sonra yeter dedim. evdekilerin, hısım- akrabaların da artık dalga geçmelerinden sıkılmıştım :)
    mayıs ayı hiç deniz kenarına inmedim (levreğin en çok olduğu dönem) tabi forumları ve tabiki av raporlarını takip ediyorum. Derken tekrar bir heves peyda oldu. yeni kamışımla da daha av yapmamıştım dedim belki uğurlu gelir. indim barınağa başladım atıp çekmeye 10 dk sonra yaklaşık 20-25 mt. solumdan bir yunus havalandı. inanamadım. videoyada aldım. diğer at-çekçiler artık suda balık kalmaz diyip toplanırken ben neden dedim neden benim başıma geliyordu bu. toplandım döndüm. bu olaydan 2 gün sonra yani dün, artık son atımlık hevesimle sabahın ilk ışıklarıyla levrek meramda aldım soluğu. yanımda da kayınço yüzmeye geldi. gelirkende en son başıma gelen iğne açılmasını anlatıyorum ve bu sefer sg sıdedownprey e şans vermeyeceğimi sölüyordum. su soğuk ve yatık ama bulanık hava rüzgarsız. kayınço suya giremedi oturda gerime beni seyrediyor. bense 15 dakkada bir sahte değiştiriyorum. panic preyler , sandeeller , kendolar(13-24) , strike prolar derken 1,5 saat geçmişti saat artık 7 civarı olmuştu. sahte çantamı açtım artık 1 o kalmıştı. yan yan bana bakıyordu . şans istiyordu benden:) ok dedim . sonra gidecektim , sıkılmıştım. suda harekette yok zaten dedim. taktım ve sağıma yaklaşık 50 mtrelik kıyıya paralel bir atış yaptım. hedefle aramda dere var tam ortamızda sayılır. başladım ufak ufak wtd ye. (bu arada helios wtd için biçilmiş kaftanmış) derken sahteye bir hamle ama yapışmadı. sahte dereyi geçti bir hamle daha gene alamadı. kayınço balık geliyor derken bir kefal kendini kuma attı. dedim sağlam bir balık yaklaştı bize. sonraki ya 3. ya 4. atışta bana 20 mtre, kıyıya 4-5 metre uzaklıkta beklenen gerçekleşti ve paşa oltadaydı. kaçmadı olduğu yerde kafa attı hopladı,zıpladı bense onu kıyıya yaptığım çapraz koşuyla( karşıma almak için) oyundan düşürdüm. makina dönmüyordu oda kaçmıyordu. geriye 5-6 adım ve sudan çıkmıştı. kayınçoya yakala at kuma diyorum öle ağzı açık bakıyor. o da inanamıyor suda bu kadar yakında böle bir balığın olduğuna..
    ben gelip fish gripi dudağına geçirdim ve şampiyonlar ligi kupası gibi kaldırdım havaya. kırmıştım ama bacağını değil şeytanın omuriliğini kırmıştım. şuan son gülendim bende fırsat bu fırsat iyi güldüm. 200 mtre ilerden deparla gelen genç( dereyi tek adımla geçti) " abi ne tuttun neydi o öle" falan derken yanıma geldi ve "Maşaallahhh" dedi. sonrasında 1-2 atış daha yaptım(suda çombalaklar vardı) ama nereye attım nasıl çektim farkında bile değilim. hala ellerim titriyordu. dedim kayınço toparlan rızkımızı da aldık elimizin şişinide. fotoğraflar çekildik ve eve döndüm.
    evdekiler içinde kötü planlarım vardı :) aylardır içimde sakladığım :) balığı tepsiye yatırdım hadi kahvaltı hazırladım diyerek herkesi uyandırdım. hanım oğlanı kucağına aldı ne hazırladın falan diyerek mutfağa girdi ve bir çığlık tekrar dışarı çıktı :) gözlerine inanamadı :) sonrasıysa malum öğleden sonra büyükleride çağırdık hep beraber balığın hakkını verdik :)
    tekrar kusura bakmayın uzun uzadıya gerekli gereksiz yazdım. hoşgörün ilk levreğimdi. hep dua ettim ilk levreğim limit üstü olsun diye. Allah'ıma çok şükür paşa gönderdi bana. inşallah tutamamış herkesin ilk balığı bundan da büyük olur bu keyfi yaşar. gelelim teknik bilgiye ;
    Kamış ; Okuma Helios 240 15-45gr(ilk avı)
    Makina: Shimano Nexave 4000
    Misina : Shimano tecnium spinning 0,30 (ilk kez kullandım)
    Sahte : SG Side Down Prey (Beyaz)
    Balık 66 cm - 2,985gr. CAM00868.jpg CAM00869.jpg CAM00870.jpg CAM00874.jpg CAM00876.jpg CAM00878.jpg CAM00880.jpg CAM00881.jpg CAM00883.jpg CAM00887.jpg

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Hayırlı olsun.. daha irileri rast gelsin İnşallah.. :)

BlazenHK bunu beğendi.
  4. brshh

brshh Aktif Üye

hayırlı olsun.. daha nice paşalara kavuşursunuz inşallah.. şimdi sizin duygularınızı tahmin edebiliyorum, şimdi siz o kadar emeğin karşılığı olarak 6 ay komutan edasıyla gezersiniz:):):harika: eee hakkkınız artık..
    tekrar tebrik ederim..

BlazenHK bunu beğendi.
  5. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Hayırlı olsun. Darısı başımıza.

BlazenHK bunu beğendi.
  6. BlazenHK

BlazenHK Üye

çok teşekkürler , aynen işyerinde bile havam 1500 :) inanılmaz , anlatılmaz , yaşanırmış gerçekten. akşama kadar ağzım kulağımda gezdim :) herkese daha irileri rast gelsin inşallah.

brshh bunu beğendi.
  7. muhsin5791

muhsin5791 Aktif Üye

çok güzel tebrikler.

BlazenHK bunu beğendi.
  8. sedatt

sedatt Aktif Üye

Tebrik ederim Hüseyin on dört aydır hiç yılmadın ,bizzat şahidim, azminin zaferidir ;herzaman rasgelsin.:)

BlazenHK bunu beğendi.
  9. BlazenHK

BlazenHK Üye

saolasın Sedat Kaptan. Darısı başına .. daha irileri rastgelsin..

10. zarg

zarg Aktif Üye

Tebrikler....Paşa tutmak başka bir keyif gerçekten.

BlazenHK bunu beğendi.
  11. winchester

winchester Aktif Üye Gold Üye

Tebrikler güzel bir anlatım daha iyileri ras gelsin ve de afiyet olsun tüm aileye.

BlazenHK bunu beğendi.