Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İşlevleri İyi Rapala Önerisi ?

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında says tarafından paylaşıldı.

1. says

says Aktif Üye

Merhabalar ,

abilerim,ablalarım
    Yaza kadar takım çantamı büyültmek geliştirmek istiyorum
    çantama rapala ve kaşık alıcam
    sorum ise hangi balıkların avlarında Rapala ve kaşık kullanılır?

benim öncelikli hedef balığım levrek levrek avında bana işlevi iyi ama fiyatları aşırı yüksek olmayan şeçenekler sunabilirmisiniz
    2. hedef balığım da lüfer
    rapalacı abim bir konu açmamı sizlerin bana yardımcı olacağını söyledi.
    ayrıca diğer balıklar içinde rapala ve kaşık önerilerinizi merak ediyorum Lütfen boş geçmeyin beni bilgilendirin daha sonra bu konuyu düzenleyip resimleyip güzel bir konu açıcam.

Mesajlarınız bu şekilde olursa çok iyi anlarım ve bana çok yardımcı olursunuz şimdiden teşekkürler.

Örnek:

xxxxx Model Rapala/Kaşık
    ** Uzunluğunda
    ** Ağırlığında
    ** Saatler arasında iş yapar
    xx,yy,zz balıkların avlarında kullanabilirsiniz
    xx balığı için jokerdir

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 2 Ekim 2010
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BİROL

BİROL Daimi Üye

4. banlananmert

banlananmert Misafir

Levrek için istiyorsan,fazla pahalı olmasın diyorsan GES(GELİBOLU SAHTESİ) yani cam rapalayı tavsiye etmekteyim

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Pelican'ın popperı var Linte mevcut çok güzel ve iş yapan bir rapala. Emir arkadaşımız 4 üncü atışında bir adet 750 gr lık ispedek yakaladı ama tabii ki geri bırakıldı.

6. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Sevgili Erdoğan,Levrek avına Birol Bey'in tavsiye ettiği Alba Tobby no:2 ve no:3 ile başlayabilirsin.Şimdilik seni fazla yormaz,harçlıklarınla rahatlıkla alabilirsin.Ayrıca Pelican'ın Krypton 90 mm modelinin renk kodu 3 veya 15 olanı ile de başlayabilirsin.Hatta sahilde dolaşırken bulduğun kuş tüylerini kullanabilirsin.Bu tüyleri boyuna uygun bir iğneye mote edip sıyırtma bir kuşun ile denemeler yapabilirsin.Yaratıcı düşünürsen o kadar çok malzemen var ki.Beyaz renkli olanları tercih et.Rastgelsin.Sonuçları da bize anlatırsın.Özellikle Alba Tobby kaşığı mutlaka denemelisin.Bu kaşık lüferde de çok iyi işler çıkarır.

7. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

bu boy levrekler için referansı sağlam daiwa laser sardine var. buradan sipariş edebilirsin yada sitedeki iletişim bilgilerini kullanarak verebilirsin siparişini. fiyatı biraz tuzlu(48tl) olsada merada balık varsa kesinlikle iş yapar. ereğlide bildiğim kadarıyla lodos havalarda çapalı kurşun artı iri iğne ve kum solucanı ile gayet güzel levrekler alınabiliyor. eğer rapala deneyeceksende sabah 4,5 - 5'ten güneş çıkana kadar dene daha sonrasında verim alamazsın. at-çek işi gerçek bir sabır-performans işi şahsen benim gözüm kesmiyor.

http://www.hedefbalik.com/backoffice/pictures/SL-14-FG-Laser-Iwashi(1).jpg

8. says

says Aktif Üye

Teşekkürler mutlaka alıcam bunu .

Önerdiğiniz sahteleri levrektemi kullanıcam ben ?

Bu seçeneklerede Göz atıcam bu arada biraz çeşit im olsun istiyorum yaza kadar sürekli temin etmeye çalışıcağım lütfen daha farklı seçeneklerde snun özellikle levrek için

Diğer Sorduğum sorunun cevabını kimse vermemiş rapala ve kaşık ile hangi balıkları avlayabiliriz.

9. says

says Aktif Üye

Levrek avında kullandığınız Joker rapala ve kaşıkları lütfen buraya yazın fiyatı fark etmez ucuzda olsun pahalıda ben durumuma göre kendim ayarlıyayım Böyle daha iyi olur sanırım.

Bu Alba Toby kaşığı denizde kullanıcam değilmi ?
    Benim makinamda 0.30 bir misina sarılı Sufix in ama o makinamı kamışıyla beraber sadece levrek avında kullanacağım bu yüzden nasıl bir Misina Sardırmalıyım.Avlağımda şimdiye kadar hep kiloluk balıklar çıktı yada kiloya yakın en büyük levrekte 7 kilo çıktı benim gördüğüm.

Levrek Avında kullanacağımKamışım ın ucu çok sert Balık geldiği zaman eğilmiyor böyle Surf kamış gibi. Acaba bir sorun teşkil edermi bu kamış, yeni bir kamış almalımıyım levrek için.

Sorularımı yanıtlarsanız çok memnun olurum.

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Burda önemli olan kamışın ucunun sertliği değil atarı.
    Genelde spin kamışlarda şuna benzer atar aralıkları vardır:
    7-21, 10-30, 15-40, 20-60 gibi.
    Seçimlerimizi de sahtelerimizin ortalama ağırlığına göre yaparız. 10 grlık bir sahteyi 20-60 atar aralığında olan bir kamışla pek kullanmayız. Çünkü sahte kamışın standartlarına göre daha hafif olduğu için kamışın aksiyonlarını hartekete geçiremeyecektir.

Aynı şey tersi için de geçerlidir. 30 grlık bir sayteyi 7-21 gr atarlı bir kamışla atmaya kalkarsanız belki kamış kırılmaz ama atış esnasında fazla esneyeceği için yeterli performansı gösteremeyecektir.

Kimileri esnek, kimileri sert uçlu kamışlardan hoşlanır. Bana göre bu işin doğrusu hangi kamış sizi ençok mutlu ediyorsa, hangisiyle kendinizi iyi hissediyorsanız en iyi kombinasyon odur.

11. says

says Aktif Üye

Teşekkürler.