Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ispendek geldi kısmete caretta caretta kurtuluş öyküsü

Konu, 'Balık Avı Videoları' kısmında lodos24 tarafından paylaşıldı.

1. lodos24

lodos24 Üye

Sevgili dostlar bu aralar Muğlada inanılmaz bir hava var yağmur,rüzgar,fırtına lodos hiç müsade etmedi dün sabah bir fırsat yakalayabildim saat 6 gibi yola çıktım saat 6:30 da rever2see 12 su üstü sahtemi suyla buluşturdum yaklaşık 15 dk kadar denedim fakat herhangi bir saldırı,atak, izleme olmadı hemen strikepro 9 cm beyaz suüstü sahtemi denemeye koyuldum hemen ardından Gelibolu sahtemi denedim ve arkasından kendo marka 5 cm lik sahte mide suyla buluşturdum olmadı olmadı olmadı. sonunda silikon sahtelere geçtim saat 7:45 civarına kadar ulaştı 12 cmlik plastik balığa birkaç kez saldırı oldu hemen ragot 5 cm lik silikonla değiştirdim.ilk ispendek yakalandı yaklaşık 28 cm civarındaydı hemen serbest bırakıp atışlarıma devam ettim ardından birtane daha bir tane daha ve birtane daha mesaiye yetişmem gerekiyordu tek başıma olduğum için en son tuttuğum ispendek 30 sn kadar videoya alıp kendisini serbest bıraktım yaklasık 8-9 kadar yavruyu suyla buluşturdum umarım büyürdü gelirler.aynı gün öğle tatilinde Süleyman kardeşimiz denemeler yaparken bir caretta carettanın yaralı ve zor durumda olduğunu görmüş ardından sahilde bir amcanın oltasına takılmış bir ağaç dalına misinelerin dolanması suretiyle takılmış ve yüzgeçleri çok fazla derecede zarar görmüş kurtarma operasyonunu videoya kaydetmişler zavallı hayvanın üzerindeki misinalar bizim eserimiz biz biraz daha duyarlı olursak bu durumlar yaşanmaz ben isteyen olursa videoyu yükleyebilirim bu arada caretta carettanın kurtulmasına olanak sağlayan Süleyman kardeşimize ve Mustafa kardeşimize teşekkür ederiz.ispendekleride denize iade ederek mesaiye zorla yetişebildim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. aslankıral

aslankıral Aktif Üye

turushan kardeşim teşekkürler.videoyu nasıl yükleyebiliriz bilmiyorum ama paylaşmak ta fayda var aslında her ne kadar amatörce çekim ve kurtarma çabalarımız da olsa finalinde caretta caretta suya kavuştu.sanırım en önemlisi de buydu bence.

4. rapalacikral

rapalacikral Aktif Üye

duyarlılığınız için tebrik ederim.

her çeşit yemi kullanmıssınız. harika.

5. aslankıral

aslankıral Aktif Üye

merhabalar tekrardan.videoyu ancak youtube yükleyebildim ancak ordanda bi link verebiliyorum.umarım videolar çalışır ve izleyebilirsiniz.ilk video carettayı sahile çıkarma çabalarımız ikinci video ise carettanın suyla buluşması.her iki video cep telefonu ile çekildiği için çok net olmayabilir görüntüler.amacımız biraz duyarlılık turushan kardeşimin dediği gibi.carettayı sahilden yaklaşık 80 metre gibi bir açıktan çektik.biz onun misinalara ve ağaç dalına takıldığını sahile gelince gördük.paragat misinalarına takılmış sanırım 0.60 ve 0.70 lik misinalardı kestiklerimiz.zaten videodan herşey açık olarak anlaşılabiliyor.yalnız bizim öğrendiğimiz bir bilgi ise o carettanın takribi 15 gündür aynı yerde olduğu yönünde idi.çünkü dipteki kayalara takılmış ağaç dalı ve misinalar.nitekim caretta carettayı kurtardığımız için mutluyuz.herkese duyarlılığı için teşekkür ediyoruz.(ilk videoyu çektiğimiz cep telefonunun şarjı bittiği için carettanın gidişini benim cep tlf ile cektik ama kaliteli olmadığı için mozaiklenme çok fazla.en azından kurtulduğunu görebilmek adına kayıt altına aldık.)

caretta carettanın kurtuluşu - YouTube

Carettanın gidişi - YouTube

6. lodos24

lodos24 Üye

Hayvan çok güzel inşallah herkes sizler kadar duyarlı olur.paylaşım için teşekkürler

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Denizlerin balıklara ait olduğunu unutup hoyratça kirletiyoruz.
    Kimisi bilerek, kimisi yaptığının sonucunu kestirememekten...
    Siz en azından bir ilişkeni ve bu ilişkene takılmış bir canlıyı kurtarmayı başarmışsınız.
    Tebrikler

8. BALIKCI 1

BALIKCI 1 Üye

sevgili turushan davranışınız takdire şayan size ve arkadaşlarınıza teşekkürü bir borç biliriz.Keşke arkadaşlarımız balıkta av bittikten sonra ufak bir poşete çöplerini artık misinalarını falan atsalarda bupoşetleri bir çöp kovasına atsalar hem denizlerimiz hemde deniz canlılarımız çok daha sağlıklı olur .Gece bende foça yeni limandaydaydım inanın adam şarap içiyor afiyet olsun onda sonra adam o şişeyi sanki çöpe atar gibi denize fırlatıver di gittim yanına uyardım kendisini hatta birde poşet verdim adam giderken bana poşeti ve içindekileri göstererek gitti.sağolsun en azından beni dikkate aldı .keratanın denizine kavuşmasına çok sevindim tekrar teşekkür ederim.Rastgele

9. lodos24

lodos24 Üye

Ben teşekkür ederim uğur kardeş sizler ve balıksevdam 'ın duyarlı ekibi sayesinde bu videoları paylaşıp insanlara ulaştırıyor sizlerin yorumları sayesinde kendimizi geliştiriyor biraz daha duyarlı hale geliyorum. sende de sağlam cesaret varmış.Biz burada arkadaşlara poşet versek herhalde sağlam sopa yeriz.Buradaki insanlar sizin oradakiler gibi hatasını görüp düzel tenlerden değiller :)))

10. BALIKCI 1

BALIKCI 1 Üye

:) :) :) Nezaketi elden bırakmadık tabiki ama aksi tepki alsaydım hakkını eline vermekten de çekinmezdim hani sonuçta o deniz kendisinin değil bize ve geleceğimize emanet benim kızım yazın o sularda serinleyecek bende o sulardan balık yiyecem ve yedirecem