Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İspendek ve İlk Barakuda...

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Plankton tarafından paylaşıldı.

1. Plankton

Plankton Aktif Üye

Merhabalar... :)

Levrek aramalarına her gün devam etmekteyim.Takipler , saldırılar , yakalanıp çekerken kaçırılanlar :D Tam eve dönecekken, son atışlarda bir takip alıp 1 saat daha atıp çekmeler :eek: Tüm hızıyla süren arayışların şimdilik son günlerindeyim.Yaklaşık bir ay deniz kenarında olamayacağım için her fırsatı değerlendirmekteyim.:)

Gece uyumadan saat 04:15 te evden çıktım.Çıkarken bir ziyaretçim vardı.:D
    Günaydınlaşıp yola koyuldum.:)

04:30 da yerimi aldım.Karanlık ,sessiz sakin :eek:
    Biri höyt dese arkamdan gelip ödüm karışacak biyerlere o derece.
    Uzak mesefalerde levrek combalakları mevcut , başlamışlar ziyafete.
    Atıp çekiyorum diken üstünde, 2 metre solumdan öyle bir ses geldiki, kamışı o yana sopa gibi çevirmişim :D :D Meğer bizim levrekler bana sürpriz yapmış , git başka yerde combalak yap dimi :eek:

Takipler hamleler falan derken uzak mesafede balık WTD yaptığım su üstü sahteme atladı.Hava halen karanlık bu arada.Balık kısa bir süre sonra yanıma geldi.Ufak bir arkadaş :eek: Bir foto aldım ve geldiği yere geri gönderdim.Giderkende biraz kızdım , her gördüğün hareket eden cisme atlama, 10-15 kilo ol , bir ayağın çukurdaken gel benim sahtemi bul diye :D Videoda çektim fakat karanlığı hesaba katmayınca kapkaranlık sadece balığın giderken ki su sesi var :D :D :D Başka sefer kaldı.:)

Sonrasında avlak değiştirdim.Gittiğim yerde 9 tane köpek :eek: Oooo bugün iyimiş geçen 15 tane vardı en az :eek: Hele biri var ki , ayı ile kangal kaçamağından meydana gelmiş bir köpekcik :D Çete liderleri o sanırsam , sadece kafa basketbol topu kadar var.:D

Arabadan indim, hepsi bana bakıyor.Yavaş yavaş hareket ediyorum.Delinin biri havladı hepsi birden havlamaya başladı ama neye havladıklarını bilmiyorlar.:D
    Farklı bir yöne doğru koştu gittiler.Bende yerimi alarak 1 saat kadar at-çek yaptım ama sonuç sıfır.Bir iki takiple avı sonlandırdım.:)

Farklı bir gün yine umutsuzca WTD yaparken, sahtemin yanından aniden yükselen bir levrek gördüm :eek: ilk kez bir levreğin su üstünde atladığını görüyorum.Hızını alamayıp kontrolünümü kaybetti, son anda sahte olduğunu anlayıp direksiyonu yukarımı kırdı naptı anlamadım.:D :D 40-45 cm civarındaydı.Heyecan ve şaşkınlıkla 1 saat daha attım çektim sonuç yok.:)

----------------------------------------------------------------------------------

Bugün sabah 5 te avlaklardan birine vardım.Şu ispendekli yer.Her gün burdalar.Ben ise arka taraflarını daha açık kesimlere sahteyi gönderiyorum büyük bi tane denk gelsin diye.:)

Tam hatırlamasamda 05:30 gibi yer değiştirmeye karar verdim.Levrek var fakat sahteyle ilgilenen yok.Sürekli combalak yapıp duruyorlar.Bir ikide takip aldım.

Bindim arabaya nereye gitsem diye düşünürken.Daha güneş doğmadı şuraya gideyimde bir barakuda deneyeyim diyerek yerimi alıyorum.Hava aydınlanmış fakat güneş daha görünmüyor.Bu balığı göreli yıllar olmuştu.10 sene belki daha fazla.Ama tekneden sırtı çekerlerken arada yakalandığı oluyormuş , bir iki duyum vardı.Forumlardaki raporlardan okuduğum kadarı ile, güneş battıktan sonra, gece ve güneş doğmadan önce yakalanıyordu.Geç kalmış olsamda kararlıydım ilk kez deneyecektim.:)

Rover 98 Ha06 ile başladım WTD ye.:)
    2. veya 3. atışımda sahtenin olduğu yer birden karıştı ama ne karışıklık :eek: Levrek aklımdan geçse de derinlik çok fazla su üstü için olmaz diye düşünüyorum.Ve beklenen balık olduğunu görüyorum. ;)

O nasıl bir mücadele :eek: Suyun üstüne sıçramalar, deli dana gibi sağa sola çekişler felaket.Kenara yaklaştırıyorum misinadan tutabilmek ne mümkün :eek: misina bir kayaya sürtüp koptu kopacak derken balığın ufak olduğunu görüp kamışla kaldırıyorum. :eek: Büyük olsa mücadelesi nasıl olur acaba :rolleyes: Harika olacağı kesin

Kenara alırken olanlar ise dahada şaşırtıcı. :eek: Dİğer arkadaşları 5-6 tane görebildiğim nerdeyse karaya çıkacaklar.Ortalığı fena karıştırıyorlar su üstünde.Hemen durduğum kayaların etrafında dönüp duruyorlar.Elimi falan uzatsam kemik halinde geri çıkacak :D Nasıl yam yam bir şey bunlar.

Balık ufak belli, limit 60 cm diye hatırlıyorum :confused: ?
    İlk barakudam olduğu için salmıcaktım zaten ama :D Salıncak gibi de değilki hoplayıp zıplamaktan kendini sağa sola vurmaktan sudan çıkana kadar yeterince hasar alıyor zaten.Bu balığın küçüğünü hasar almadan nasıl salarız onuda bilmiyorum. :confused: Zaten yakaladığım balığın yüzgeçlerinin oradanda iğneler girdiği için direk kan kaybetmeye başlamıştı.

Güneşin doğmasına çok kısa bir süre kaldı.Her zaman yaptığım gibi , sahte takip alınca yada balık alırsam direk sahteyi yada rengini değiştiriyorum.
    G15r yi taktım (Rover 98 ).Attım yine aynı taraflara ilk atışta hiç hareket yok.3-4 atış sonra fena bir takip başladı.Levrekte bir balığın takibi bile heyecan verirken bunlar 3-4 tane var :eek: Nasıl geliyorlar sahtenin arkasından müthiş.:) Dalgada yok su berrak görüyorumda , yanıma kadar geldiler saldırı olmadan gittiler.Bir iki atış daha yaptım bir takip daha oldu sonra güneş yüzünü gösterince kayboldular denizin vampirleri. :D
    Bana da evin yolu gözüktü.:)

Kamış :Shakespeare omni 240 cm 10-30 gr
    Makine : Daiwa Triforce E 3000 S
    Misina : Okuma sea bass 0.26
    Yer : izmir Kıyıları
    Sahteler : Rover 98 G15r ve Ha06
    Balıklar : İspendek tahmini 25 cm(Geri salındı) (Tarih : 30.05.2014 )
    Barakuda malesef 44 cm 480 gr.(Alındı) (Tarih : 03.06.2014)

Herkese Rastgelsin...:)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 3 Haziran 2014
    around deep, Dündar, Erkam59 ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Tebrik ederim Salih, keyifli avlar olmuş :) Darısı başımıza. 1 ay balıksızlık zor olacak, sana şimdiden sabır diliyorum kardeşim Her zaman rastgelsin...

Plankton bunu beğendi.
  4. slamduncan

slamduncan Aktif Üye

tebrikler salih. avdan daha güzel bir rapor olmuş. barakudayı da salabilsen iyiymiş ama canın saolsun, iyi niyetinden ötürü de ayrıca tebrikler. rover98 ile barakudanın ufka bakışlarını da güzel resmetmişsin :)

Plankton bunu beğendi.
  5. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Ne aksiyon, ne macera ama :)

Evet kimi zaman limit altı balıklar yakaladığımız, ancak salamayacak kadar yaralı olduğu olabiliyor maalesef..

Her zaman rasgelsin, avlarınız daim olsun.

Plankton bunu beğendi.
  6. Berke Öztürkmen

Berke Öztürkmen Aktif Üye

Çok güzel avlar ve rapor. RASTGELE...

Plankton bunu beğendi.
  7. ellidokuz

ellidokuz Aktif Üye

güzel macera.. resimlerde çok güzel. keyifli avlar

Plankton bunu beğendi.
  8. Plankton

Plankton Aktif Üye

Teşekkürler Can abi.İnşallah bu süre daha kısa sürer. :) Rast gelsin. :)

Teşekkürler.Güneş doğunca fotograflamakla vakit geçirdim.Güzel kareler çıkmakta.Rast gelsin :)

Teşekkürler.Bol aksiyonlu ,maceralı avlar rast gelsin :)

Teşekkürler.Size de rast gelsin. :)

Teşekkürler.Sizse de rast gelsin :)

9. Stolz

Stolz Aktif Üye

Hikayene bayıldım, herzaman daha iyilerine rastgele kardeşim.

Plankton bunu beğendi.
  10. Seyyah

Seyyah Yeni Üye

Baya gülümsetti ellerine saglik.

Plankton bunu beğendi.
  11. Theseus

Theseus Aktif Üye

Tebrikler Salih, balıkların combalakla avlandıkları rahatsız edilmemiş bir yatak bulmuşsun.Kimseyle paylaşıp da merayı dağıtmadan,limitler dahilinde ilerde bol bol av yaparsın buradan.

2. baraküda resmi şahane,hemen indireyim,arşivimde dursun,eline sağlık,çok iyi pozlamış ve yakalamışsın.

Özel mesaj olarak birkaç tavsiye yazacağım sahte ve gece avıyla ilgili,çok işine yarayacaktır.

Ayrıca koca koca adamlar olmamıza rağmen gece o karanlıkta denize yaklaşırken belli etmesek de hepimiz fena korkuyoruz :)

hakan3506, Plankton ve KalamA bunu beğendi.