Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İspendekler açlıktan çıldırmış, harika ama balıksız bir sabah :D

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Plankton tarafından paylaşıldı.

1. Plankton

Plankton Aktif Üye

Merhabalar..:)
    Raporda tutulan balık yok :eek: Sadece müthiş geçen bir sabah.
    Balık resmi yok ama aksiyon dolu bir sabah.:eek:

Tuttuğum balıkların olduğu avlağa genelde hep gün batımı giderdim.3 gündür sabah 5 te gidip 2-3 saat hiç bir takip bile alamadım.Deniz hep dümdüz çarşaf gibiydi.

Bu sabah 5 te ise yeni bir yeri denemek için gittim.Şehrin göbeği bir yer.15-20 dakika kendo haryu 95 mm 13 renk kodlu sahtemi attım.En ufak bir hareket yoktu.

(Balık yok sahtelerin resimlerini ekliyeyim :D )

Sonra Rover 98 G15R kodlu su üstü sahtemi taktım.Hava halen karanlık fakat sokak aydınlatmaları sayesinde sahteyi tam olmasada görüyorum.İlk hamle geliyor, kamış tam eğilirken kurtuluyor.Sonra yine atıyorum aynı noktalara doğru , yine bir hamle takılmıyor.Bir daha atıyorum yine takip ve ufak bir hamle yine takılmıyor. :eek: :eek:

Rover 98 G15R

Madem balık var başka sahteleri denemek için yine Rover 98 Ha06 kodlu sahteyi takıyorum.İlk atış güzel bir hamle takılmıyor.2. atış ve bu sefer balık sahtemde :) Küçük olduğu belli, dibime kadar getiriyorum.Bulunduğum yerden yüksekliği yaklaşık 2 metre.Kepçemi her zamanki gibi yanıma almadım. :eek: Misinadan tutup kaldırıyorum , tam yukarı aldım alacağım kurtuluyor hop denize. :D Balık 30-35 cm arası birşey.Tekrardan atıyorum yine saldırılar takılan yok.Tekrar atıyorum saldırılar yine sonuçsuz.8 defa falan saldırı var.Nasıl bir gün bu böyle, heyecan dorukta, keyfime diyecek yok.:)

Rover 98 Ha06

Sonra hiç iş yaptıramadığım strike pro popper sahtemi takıyorum 7-8 atış en ufak takip bile yok.Bu arada bugün hava aydınlanmasın diye düşünüyorum.Aksiyonu hoşuma gitse de levrekler sevmiyor. :D

Strike pro popper 7 cm a05

Sonra daha önce levrek yakalamış olduğum Rover 98 G12r kodlu sahteyi taktım.Onada hiç bir saldırı olmadı.İçine su aldığı için bilyelerin olduğu kısım küflendi.Fakat halen ses çıkartıyor.Japonla iğnelerin montelendiği tellerin ordaki deliklere biraz sıktım.Artık su almıyor fakat.Atlamadı bunada keretalar. :(

Rover98 G12r

Balıklar gittimi aca diyerekten G15r yi tekrar taktım.Havada aydınlanmıştı, güneş halen yok.Ve tekrardan saldırılar başladı.1 metre önüme kadar gelen 2 ispendek beni umursamadan halen sateye hamle yapmaya çalısıyorlar.
    Takılan eden olmadı.:)

Sonra saat 6 oldu.Etraf kalabalıklaşmaya başladı.Aklımda asıl avlağım var.Düşünüyorum orda olsam neler olurdu acaba :rolleyes:
    Sonra orasının tepenin arkasında kaldığı ve güneşin 7 de anca kendini gösterdiği yer oluğu aklıma gelerek doğru oraya gittim.:D

Dalgalar hafiften bulandırmış etrafı git gide şiddetleniyor.Ahh diyorum sabahtan buraya gelseydim.Ama bu sefer de şu zamana kadar yaşamadığım aksiyonu yaşayamayacaktım diyerek kendimi teselli ediyorum.:)

Başladım G15r ile ne gelen var ne giden.Kendi kendime konuşmaya başladım :D Bunlar çoktan kahvaltısını yapmış gitmişler. :) Çay , kahve falan isterlemi diye halen deniyorum.Güzel birde takip alıyorum.Yandan sırtıyla suyu yararak gelen, kahvaltıya yetişememiş akşamdan kalma bir levrek.O da hamle bile yapmadan dönüp gidiyor.:eek: Sonrasında biraz daha uğrasıp eve dönüyorum.

Son bir şey olarakta takip ettiğim fakat hiç gösterdiği zamanlarda balık yakalayamadım solunar takvimi.Gösterdiği sabah 4 ila 6 arası balığın olduğu zaman.İlk yerimdeki tüm olanlar 6 gibi bitmişti.İlk kez zamanı tutturmuştu.Ben genelde bunu derin ve dip balıklarında belki etkisi vardır diye düşünmekteyim.Fakat gün doğumu ve batımı saatleri için her gün bir göz atarım.:)

Solunar tables and tide times for Dikili, Turkey

Bugün balıksız eve dönmem mucize gibi oldu :p gerçi o ispendekleri de eğer hasar almazlar ise alıkoymazdım.Lodos devam etmekte, şansım akşama kaldı.Çok uzun yazdım, okuyanlar kulaklarımı çınlatacak balık nerede diye. :D :D Biraz sahteler hakkında bilgi amaçlı olsun diye yazdım.Görüldüğü gibi kendo haryu ve strike pro popper burada en ufak hamle bile almadı.Akşama buraya güzel bir balık resmi ile süslendiririm inşallah. :D :D :D

Rast gelsin.... :)

Can_Ordu, Yhy, KalamA ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

çok keyifle okudum emeğinize sağlık rast gelsin inşallah herkes bu aksiyonu bırgün yaşar

Plankton bunu beğendi.
  4. KalamA

KalamA Daimi Üye

Akşama en güzeli rastgelsin kardeşim :)

Plankton bunu beğendi.
  5. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Akşama inşallah güzel bir levrek ile ödülünüzü alırsınız.
    Her zaman rasgelsin

Plankton bunu beğendi.
  6. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Artık silikonların daha verimli olduğu zaman başladı. Bir de karanlıkta su üstü.
    Sammy, Ima skimer, rover, başka bir şey deneme. Diğerleri olmaz mı olur da olasılık düşük.

Tabi bana göre belki yanlış değerlendirmişimdir. Benim denemelerin sayısı kadar ki, ve tek bölgede.

Hiç bir zaman birkaç kişinin söyledikleri tam doğru değildir.
    Doğruluğu deney ortamına, ölçümlerin doğruluğuna, sonucun değerlendirilmesine bağlıdır.

Plankton, ellidokuz ve KalamA bunu beğendi.
  7. demirkemal

demirkemal Üye

Yaşadığın heyacanı yazdıklarınla bize de hissettirdin. Teşekkürler Salih.

Plankton bunu beğendi.
  8. Yhy

Yhy Aktif Üye

Yazını keyifle okudum, yakında levrek raporlarınıda okuyacağımızdan eminim, rastgelsin Salih kardeşim..

Plankton bunu beğendi.
  9. ellidokuz

ellidokuz Aktif Üye

bende diğer arkadaşlar gibi keyifle okudum. öyle sanıyorum yakın zaman da yakalan levrekler geri bırakılan ispendeklerle ilgili raporlarını da göreceğiz :)

şansın bol olsun rastgele

Plankton bunu beğendi.
  10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Güzel bir bilgilendirme ve deneyim olmuş.
    Ortalıkta balık olması çok güzel bir şey.
    Atlamasın yemlere bu yavrucaklar da büyüsünler.
    Akşam için de rast gele

Plankton bunu beğendi.
  11. kronosum

kronosum Yeni Üye

Merhaba, kendo haryu 95 mm 13 renk kodlu ürün akşam bulanık suda çok iyi iş çıkarıyor.

İyi Avlar

Plankton bunu beğendi.