Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İsrail sazanı

Konu, 'Tatlı Su Balıkları ve Balık Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında 16 bursa tarafından paylaşıldı.

1. 16 bursa

16 bursa Yeni Üye

arkadaşlar israil sazanı hakkında görüşlerinizi almak istiyorum bursadan yazıyorum bu gölbaşında eskiden hiç israil sazanı yoktu bu israil sazanlarını gölü kiralayan balıkçımı saldı yoksa su ürünlerimi. merak ettim balıkcı gerçi artıkın orayı devretti ama geçen sene sezonda hep israil sazanı yakaladık. balık zaten kılcıktan yenmiyor. bu sene nasıl olaçak bilmiyorum sezonu bekliyoruz selamlar

Ali Demir
    BURSA /Kestel

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Eğer sulama göletiyse, DSİ özellikle salıyor.

4. oktay16

oktay16 Moderatör

Ali abi eskiden derken ne kadar eskiden bahsediyorsun bilmiyorum ama ben 6-7 senedir oradan isarail sazanının çıktığını biliyorum, (tatlı su avcılığını çok bilmememe rağmen arkadaşlarım vasıtasıyla bilgim vardı) bu aralar sayı olarak fazla olabilir belki, gölde avlanmanın yasak olduğu zamanlarda da gölden sorumlu kişinin ağ atarak geçimini sağladığını biliyorum. 1-2 tonoz ağ atıp 1-2 parça balık çıkıyordu, şimdi durum daha farklı sanırım...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Nisan 2011
  5. 16 bursa

16 bursa Yeni Üye

Oktay kardeşim 2009 yılında su ürünleri tarafından 100bin adet balık salındığını gazete lerde okudum hatta Hasanağa,demirtaş,ve büyük orhan göletlerine de balık salındığını gazate küpürlerinde var vede hala gazete küpürlerini saklıyorum ama aynalı sazanmı israil sazanımı belli değil su ürünleri tarafından salındığı yazılı selamlar