Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İst. Boğazı için amatör olta ve makine önerisi

Konu, 'Tanışalım' kısmında leaderturk tarafından paylaşıldı.

1. leaderturk

leaderturk Yeni Üye

Herkese selam en geniş amatör ve sportif balıkçılık portalın da bulunduğum şanslıyım.

balıkçılığa yeni gireceğim boğazda çinakop ve istavrit tutmaya çalışacağım makine ve kamış için 250-300TL bütçem var. Olta ve makine ne önerirsiniz?

Önerileriniz için Teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Öncelikle hoşgeldiniz, takım halinde surf setlerden alabilirsiniz başlangıç için, ama ilerledikçe mutlaka daha iyi bir takım kurmak isteyeceksiniz, eğer haftada bir kaç gün minimum giderim diyorsanız orta segmentte ürün tercihi yapmanızı öneririm, bu da biraz daha bütçe ayrımanız anlamına geliyor..

4. leaderturk

leaderturk Yeni Üye

Öneriniz için teşekkür ederim. Peki orta segmentte toplamda max 400TL yeterli olmaz mı? Önerebileceğiniz kamış ve makine var mı? Daha önce hiç tutmadım bu yüzden önerilerinize gerçekten ihtiyacım olacak hobi den daha fazlasını istiyorum

5. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

Öncelikle aramıza hoşgeldin x kişi kim olduğunu nereden aramıza katıldığını yaşını yazsan iyi olurdu tanışma kısmına kendini anlatan bi başlık açman daha doğru olurdu neyse selahattine katılıyorum çok ucuzcu olmamakta fayda var orta sınıfbir set alman senin için daha iyi olur zaten zaman ilerledikçe sende eksiklerinidaha iyi göreceksin herkes gibi

6. leaderturk

leaderturk Yeni Üye

haklısınız, acemilik böyle bir şey olsa gerek,

Yaş 29 istanbul dan ramazan

Benim için yer ve zaman çok önemli değil bu yüzden aslında neden aradınız da olduğumu belirteyim çoğu kişiye gerçekten yardımcı olmus sunuz inşallah bana da yardımcı olursunuz.

7. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Okuma Salina parçalı surf kamış başlangıç için iyi bir tercih olur, makineyi ise 10.000 lik kafa tercih etmen uygundur, seçenekler bu konuda fazla, orta alt segment bir makine seçeceğin için, elden görerek almanı tavsiye ederim. Tabi ki yardımsever dostlarımız da denedikleri makinelerden yazabilirlerse faydalı olur kanaatindeyim, benim bu konuda fazla birikimim yok :)

8. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

çinekopu neyle avlayacaksın sahte balık mı yemli takımla mı selahattinin dediği gibi bencede başlangıç olarak okuma yeterlidir ama taşıma problem olur dersen teleskopik kamış bakmalısın hangi yakadasın bilmiyorum ama Kadıköyde nce izgi Amatr Balklk Malzemeleri burayı bul dal içeri derim ben :)

9. Erdem Koral

Erdem Koral Aktif Üye

Yani moderatörüm sen bilirsin ama ilk başlayacak biri için hele hele ilk defa boğazda atacaksa salina biraz sağır bir kamış kalabilir diyorum.

Bence daha ziyade hissiyatı kuvvetli bir kamış ve orta kafa bir makine tercih etmesinden yanayım daha sonra zaten boğazın keyfini aldımı direk gözler surf makinelerde olacak :)

10. Levrek@

Levrek@ Aktif Üye

Öncelikle Aramıza Hoşgeldiniz ,

Ben Boğaz İçin Daha Yeni Bir Surf Kamış Ve Makine Aldım ..

Makine : İçin okuma avanger av-65b
    Kamış : Roder Sensei 4.20cm 200Gr Atarlı Karbon Kamış

Ben İkisinin Uyumundanda Çok Memnunum Makinemi Şiddetle Tavisye Ediyorum Ama Kamış Ayrı birşey , eline aldıgında içine sinicek hafif olucak , kamış için bence yerinde görmeniz gerekir , Ama Makinemi Şiddetle Tavsiye Ederim ..

11. leaderturk

leaderturk Yeni Üye

Benim kayınpederim çok iyi balıkçı, çapara yapmayı yeni öğrendim balık ve balıkçılık hakkında fazla bilgim yok o yüzden her şeyi kendim öğrenerek yapmayı istiyorum