Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul Anadolu Yakasındaki Balık Durumları

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında orhanEkmekci tarafından paylaşıldı.

1. orhanEkmekci

orhanEkmekci Üye

Arkadaşlar Bildiğiniz Üzere çinekop, SarıKanat Pek Alamıyoruz Son Zamanlarda Bunun Neden 24 Metre Kuralına Uymayan Ağ Atan İnsan Demeye Şahit Olması Gereken Varlıklardır. Her Balıkcının Bildiği Gibi Çinekop SarıKanat Çekilmiyorsa Lüfer Palamut Alınır Oda Yoksa Ya Mevsimi Bitmişdir Yada Balık Kalmamışdır Bu Ağ Atanlar Sayesinde Artık Balık Tutmakdan Zevk Alamıyoruz Bununla İlgili Görüşlerinizi Almak İsdiyorum Ayrıyetten 24metre İhlalini Çiyniyenler Gördüğünüzde Jandarmai Veya Sahil Güvenliği Aramanızı Rica Ediyorum

İRTİBAT NUMARALARI: 158 Sahil Güvenlik 156 jandarma (Jandarma Bakmıyorsa Polis 155 i arayın) Artık Birilerine Dur Demenin Zamanı Geldi..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. compressa

compressa Üye

iskenderunda bırakj 24 metreyı 10 metrede ag atıp voleciler kıyıda ne levrek ne harmadar ne de yavru kefal bıraktılar.
    sıcagı sıcagına arayıp ihbar etmemize ragmen bırakın müdahale etmeyi onları savunurcasına onlar yasal avcıdır tüzüklere uymaktadırlar yok ışıkları varsa sorun yoktur gibi sırf rahatlarını bozmamak adına bakmaya denetlemeye tenezzül etmıyorlar ve müdahale de etmıyorlar.

kimi kime şikayet edecez şaşırdım, ben kıyıda balık avlarken onlarca polis gelip kimlik kontrolü yaparken, ihbarlı bir durumda kimse kılını kıpırdatmıyor.
    sonra da balık yok balığın nesli tükendi vs vs sacmasapan sitemler edıyorlar.
    iskenderun sahil güvenlik ekibinde tık yok! buradan duyurulur...

4. compressa

compressa Üye

ayrıca devletin onlara sağladıgı her türlü imkan dururken jet bot kıyıdan takip araçları helikopter vs vs bunlar yalnızca boşu boşuna yatıyor garajlarında!

adamlar dinamit atıyor utanmasalar yüzeye cıkan balıktan bir kova da bana doldur dıyecek cınsten..

balıkçı barınağı ile sahil güvenlik merkezi yan yana olunca böyle görmezden gelmeler oluyor işte

5. orhanEkmekci

orhanEkmekci Üye

işde böyle kişiler yüzünden denizler harman kalıyor...

6. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

hay bir deniz kurusada dicem tövbe tövbe biz buralarda denize aşık aşk yaşarken bu işten görevli kişilerin umursamaz yıkıcı hareketleri adama kafa yedirtiyor

7. orhanEkmekci

orhanEkmekci Üye

Aynen öyle abicim artık balık tutmak için herkez tekne alıyo ilerletiyo işi ağ atıyo ve sonunda ne diyolar balık yok .

8. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Boğazın alt kesimlerinde (beşiktaş-saraybrunu arası) troller resmen cirit atıyor hava kararınca. Öte yandan midyeciler gündüz vakti bile yasak bölgede rahatça dibi kazıyor. Sahil güvenliğe ihbar ediyoruz ama onlarda yetersiz kalıyor.
    Boğazda ağ atan ufak teknelerde bu ara yaprak katliamı yapıyorlar resmen.
    Bu denizler daha ne kadar dayanacak çok merak ediyorum.

9. doğu akdenizli

doğu akdenizli Yeni Üye

hatay'samandağ sahillerinde (özelikle asi nehrinin denize döküldüğü mıntıkada) yasak olmasına rağmen denizden karaya çekilerek yapılan bir nevi kıyı trolu sayılabilecek yöntemlerle yapılan av yüzünden her gün kumsal üzerinde ölü olarak binlerce balık yavrusu ,yengeçler kaplşumbağalar özelikle ekonomik ederi olmayan kilolarca kefal yavrusu bulunmaktadır üstelik jandarma karakoluna ancak 200 m mesafede..malesef yapacak bir şey yok

10. forkill96

forkill96 Aktif Üye

Arnavutköye gittim sabah kar yağdı yinede yığılmadan at çek yapmaya devam ettım lımon rapala ıle bır balık bıle alamadım

11. orhanEkmekci

orhanEkmekci Üye

Herkez ekmek peşinde ama bugünün ekmeğini düşünüyolar yarını düşünseler böyle olmaz işde.