Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul Avcılar Ambarlı Sahili

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında cehennam tarafından paylaşıldı.

1. cehennam

cehennam Üye

2 3 ay once bende baslayan oltayla balık avlama merakı ne hikmetse hüsranla devam ediyor neredeyse her hafta sonu Avcılar Ambarlıya balık tutabılme umıdı ıle gıdıyorum lakın her gıdısım husranla sonuclanıyor malesef daha sadece 1 kaya balıgı ve sadece 1 adet zargana yakalıya bıldım :) Gerci cokta onemli degil en azından acık hava guzel vakıt geciriyorum ama insan genede en azıdan 2 3 birşeyler yakalamak istiyor.

Orada tanıştığım insanlardan tiyolar alıyorum anlattıkları teknikleri yemleri deniyorum ama nafile her halde marmaranın bu kısmında balık yok yada bende kabiliyet :)

Bu civarlarda balık tutmuş kimseler varsa ufakta olsa bir iki tiyo cok iyi olur simdiden sagolun :)

Bu arada konuyu inşaalah yanlış yere açmamışımdır.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Öncelikle şanssız bir sezonda bu işe gönül vermişsin desem yalan olmaz sanırım.
    Ambarlı sahilinde balık tutamıyor olman senin yetersizliğin değil de bölgede balık olmamasından kaynaklanıyor olabilir.
    Ben mi tutamıyorum acaba demek için öncelikle seninle aynı anda, aynı bölgede avlanan başkalarının da olması ve onların sürekli balık tutuyor olması gerekir.
    Böyle bir durum yoksa doğru zamana kadar ya deniz havası almaya devam et, ya da istanbul Boğaz'ını sıklıkla yokla.
    NE yaparsan yap moralini bozma. :) Zaman içinde tekniğin gelişir, yem ve takım bilgin artar. O sırada balıklar da bulunduğun yere gelirlerse sonuç mükemmel olur. :)
    Rastgelsin

4. TROFER

TROFER Aktif Üye

merhaba bende sizin gibi yeni başladım ve genelde avcılar ambarlı tarafına giderim ama hiç adam gibi balık tutamadım sadece bir ispendek ben genelde yanlız giderim sebebi sevdiğimden değil balık tutmasını seven arkadaş olmadığından avcılardayım isterseniz beraber balık organizasyonu yapabiliriz ha iki acemiden ne olur onu bilemem :)

en azından farklı yerleri deneriz mesela ben cankurtaran yenikapı taraflarına gece levrek avı için denemk istiyorum dilersen bu taraflara gidebiliriz araç sorunu olmaz,

5. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

tavsiyem; taze istavrit fletoyu 3 parçaya bölün, 3'lü dip oltasına takıp yollayın. 3-4 numara siyah iğne kafi. 5 dakikada bir 1-2 metre kadar çekerek yemlerin minareler tarafından emilmesinin önüne geçin. bu dediğimi sabah yada gün içinde kumluk bir mevkide yapın. kalkan-pisi-kırlangıç üçlüsünün tam zamanıdır ;) misine en az 0.30 olsun. süpriz yapabilirler.

rastgelsin..

6. cehennam

cehennam Üye

Tavsiyelerinize , ilgi ve alakanıza Cok tesekkur ederim . Yılmak yok :)

Trofer arkadas senınlede mutlaka irtabata gecelim ben cok memnun olurum bir balık arkadası 10 numara olur benım ıcınde

7. TROFER

TROFER Aktif Üye

kaçtır yazıyorum varmı balığa geleb varmı gelen ...:) yanlızlıktan :D

tek başıma gittim avcılar sahile gece 12 den sabah 6 ya kadar sohbet yok muhabbet yok birde gece köpekler havlıyor bir yandan köpekleri kolluyorum bir yandan istavrit dolu torbamı kapmaya çalışan kedileri bir yandan at çek yapıyorum neler neler :)

bende çok memnun oldum tansu

8. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Avcılar balık açısından kıyı anlamında çok verimli olmasada az açıklarda güzel balıklar var. Mesela ambarlı büyük gemilerin o taraflarda teke yemli olta ile Levrek yakalandığını biliyorum. Orda oturan bir yakınımla tekne kiralayıp kıyıdan 300-400 metre açılıp çok güzel istavritler yakalamışlığım var. Birde akşam üzerleri çok hafif kurşun ve ince çapari ile kıyıdan güzel istavrit yakalanıyordu ama balık tam havanın kararmaya başladığı anda yapıyordu .

Umarım güzel avlar yaparsınız. Rastgelsin.

9. ahmetozdemir16

ahmetozdemir16 Aktif Üye

ambarlıdan birilerini bulmak ne güzel!!! bende yanlız balık tutmaktan sıkılıyorum. gerçi bu aralar çinekop münasebeti ile karaköyde balık tutuyorum ama yakın zamanda bir organizasyon yaabiliriz. tekniğe gelince: şamandıralı takımla ambarlı liman arkasından bolca ispari, eşkina yakalayabilirsiniz. yem olarak liman içinde bolca teke mevcuttur.;)

10. a_ydın

a_ydın Yeni Üye

Avcılarda balık bu sezonda balık yakalamak biraz zordur.Şansınız varsa belki çinekop yada lüfer alabilirsiniz.Ama yaz aylarında, eşkina, ispari, mırmır, izmarit... avlayabilirsiniz.Hatta bu yıl ilk defa karagöze rastladım.Bol şanslar.

11. SaRsLaN

SaRsLaN Üye

Bende Avcılar-Gümüşpala'da ikametgah etmekteyim. Bölge hakkında bilgi sahibi değilim. Daha çok Karadeniz'i bilirim :)

Organizasyon olursa bende eşlik edebilirim :) Ayrıca nereler balık yapar bilgi verirseniz şimdiden teşekkür ederim..