Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul avlakları ve lavaboları

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında KayaBalığıKaya tarafından paylaşıldı.

1. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Hazır sezon ufak ufak açılmışken eski forum kapalıyken başka bir forumda açtığım başlığı bir takım eklemelerle buraya da koyayım dedim. Buyurun efenim.

Aslında biraz komik olsada önemli bir konu, balığa gittiğimizde gittiğimiz avlağımızda nerede lavabo bulurda ihtiyacımızı gideririz? Hemen hepimiz de pet şişe met şişe yerine lavabo'ya gitmeyi tercih ettiğimize göre bidiklerimizi paylaşırsak herkes faydalanabilir. En azından "abi lavabo burada nerede? :)" sorunsalından kurtulmuş olur.
    Ben var bildiklerimi paylaşmak hemen.

Karaköy: Kadıköy iskelesinin hemen üzerinde cami var 1 tl ile işinizi görebilirsiniz.

Ortaköy: Caminin karşısındaki belediyeye ait lavaboda işinizi görebilirsiniz. Ücretsiz.

Arnavutköy: Yolun karşsında camii'de. 1 tl

Çamlıbahçe: BP benzin istasyonunda ücretsiz.

Aşiyan: Rumeli hisarını filan geçtikten sonra bir otopark var o'nun üzerinde bir lavabo var 1 tl'ye halledebilirsiniz ve biraz daha ileride Cami var bir tane ve orada da işinizi görebilirsiniz orası da 1 tl.

Kalender: Denize inen merdivenler var oradan işinizi görebilirsiniz. Lakin gece sorun yokta, gündüz yaya trafiği bolken nasıl yapılır bilemiyorum. O nun dışında en yakın lavabo Tarabya da artık yürrü baba yürrüyecez.

Tarabya: Belki de boğazda lavabo yönündan en kısır yer. En yakın lavabo Tarabya da. Tarabya camisinde işinizi görebilirsiniz 50 ykr.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

bu kadar önemli bir mevzuya belediyeler neden kulak asmaz anlamıyorum. bizim burda bir köprü var bilen bilir üstünde vızır vızır yaya trafiği altı hela, bir koku yaz günü hele. vatandaşta haklı adam akıllı yönlendirme yok tuvalet yok. geçen okudum balıkçı bir abinin yazısını öyle güzel anlatmışki bu sorunu yazının sonu gelene kadar dişlerimi sıktım öyle feci bir durum :)

4. haydibalıga

haydibalıga Aktif Üye

Uluç bey bu başlık insani duyguları olanları çok sevindirecektir.

KEDİNİN bile utanarak yaptığı işlevi insan olarak anılıpta yapmayanların zaten utanacak, sıkılacak durumda olmadıklarını bilmekteyiz.

Hele malum yerlerde alkolu alıp bol bol dışkılayan yaratıklar o işi gördükleri elleriyle beslenme ihtiyaçlarınıda karşıladıklarını midem kabara kabara seyretmişimdir.

Sizi tekrar tebrik ederim.

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Evrim geçirememişler olarak adlandırmakta bir zarar yok sanırım o insanları. Gerçi kediler köpekler o işten sonra kendilerini kendilerince temizler ya neyse.

6. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

haklısınız vallahi durum sadece balıkta olan bizler için değil genel bir sorun, her bir şeyi tedarik edipte o konuda sıkıntıya düşmek zor gerçekten ,birde balıkta teksen ben emirgana giderim sıkça ,20/30 mt ilerde bu ihtiyacımı görebilecegim bir nokta var bu mesafeye bile giderken dağınık olan takımlarımı dahada dağıtıp (hani çalmak için yeltenen adama zor olsun)kamışları çanta vb birbirine kelepçeliyorum ha bu arada gözüme kestirdiğim hani mülayim mümkünse sevgili çiftlere emenet ediyorum 2 dakikaya geliyorum tekim diyorum olurya benden başkasına takımları vermesinler diye of ,of

7. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

İstanbul ' da balık tutarken gerçekten eziyet bu iş. Belediyenin belli başlı yerlere enazından seyyar bir tuvalet yapması şart..

8. mesut

mesut Üye

galata köprüsünde geceleyememin sebebidir bazen ....
    bir de bazıları olduğu yerde pet sişeye işlerini görürler sonrada ya denize ya kaldırımın dibine dökerler, işin acı tarafı ordaki bazı tipler sanki yakınlarda tuvalet olsa bile aynen devam edecekler yaptıklarına gibi görünüyor, buda ayrı bir derttir :(

9. magnificent

magnificent Aktif Üye

Rumeli hisarının ordaki caminin tuvaletinde sabun yok.
    Tedarikli olun... :D

Balığa çıkarken ufak bi kolanya yada kolonyalı mendil bulundurmak şart aslında.

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Güzel paylaşım, iyi hizmet.
    Teşekkürler

11. İrfan

İrfan Moderatör

Arkadaşlar araştırma yapmışlar en çok pırostat olanlar siyasetçiler ve balıkçılar.:Dona göre Şeref abinin dediği gibi güzel bir paylaşım.teşekkürler.