Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul avrupa yakası

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında GokselGulcan tarafından paylaşıldı.

1. GokselGulcan

GokselGulcan Üye

merhaba öncelikle kendimi tanıtmak isterim göksel gülcan 17 yaşındayım istanbul/esenlerde yaşamaktayım lise öğrencisiyim ve bu olta ile balık tutma hastalığına kapıldım ve her dakika balık tutmak istiyorum ve yeni yeni şeyler keşfetmek istiyorum =) şuan amatör olarak galata köprüsünde zaman buldukca tutuyorum şu 2-3 gün içerisinde sınavlarımda biticek ve 3-4 arkadaşla beraber balık tutmaya gitmeyi düşünüyoruz çok amatör degiliz ama çokda profesyonel değiliz bizim bi abimiz çatalcada bi köy var dedi oraya gidip kurt tak yeme iyi balık gelir demişti ve biz oraya gitmeyi düşünüyoruz sizden tavsiye almak istiyorum orayı tavsiye eder misiniz ( KIYIDAN ATMAYI DÜŞÜNÜYORUM) fazla uzattım ama bir şeyde sormak istiyorum
    Bakırköy sahilde taşlar felan üstünde balık tutuyordu bi abi ama su pisdi kanalizasyon akıyor felan diyorlar abimiz öyle bi balık tutuyordu ki her attiginda 2 kefal geliyordu bende oraya gitmeyi düşünüyordum ama içim el vermedi su pisdir diye siz ne düşünüyorsunuz acaba?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

göksel aramıza hoş geldin bu işte en öenemlişey sabretmek benden bunu öğren raglesin.:)

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoşgeldin Göksel
    O kefalleri tut ama tatma.. :)

Şu aralar boğaz istavrit yapar, gününe denk gelirsen çok zevkli ve verimli bir av yaparsın.
    İstavritin tavası da harika olur.
    Balığa gidip geldikçe yeni insanlar, yeni avlaklar tanırsın, tecrübeni artırırsın.

5. GokselGulcan

GokselGulcan Üye

hoşbulduk sizinle tanışmak büyük bir şeref galata köprüsünde arkadaşlarla gidip istavrit tutmaya sürekli gideceğiz ama birde şöyle hafif büyük balıklara yönelip şöyle zevk alırken aynı zamanda arkadaşlarla bi mangal yapmakda isteriz bunun için uygun yer olarak nereyi tavsiye edersiniz ? çatalca hakkındada ne demek istersiniz ?

6. GokselGulcan

GokselGulcan Üye

abilerim çarşamba günüde son geometri sınavımı olacağım ve hayırlısıyla sınıfı geçeceğim ama şimdi balık tutmak istiyorum ve benle beraber 3 kişiyiz Çatalca ,Arnavutköy güzeldir diyorlar ve iyi az çok tutarsınız birşeyler diyorlar sizden yardım istiyorum balık tutmayı az çok biliyorum ve kıyıdan balık tutmayı düşünüyoruz ve yardımlarınızı istiyorum özellikle agartan ,orhan ,lüferoski,küçükbiçmen,löngöz,kayabalığıkaya ve tabikide hamdi abilerimin ( ve ismini sayamadığım niceleri )yardımlarını istiyorum

NOT:Facebook , Telefon numarası verme gibi bi durum olursa gerçekten sizin o aydınlatıcı görüşlerinizi daha yakından almak isterim =)

Teşekkürler 28.05.2012

7. agartan

Sevgili Göksel,
    İyi bilmediğin bir meraya gitmek demek balık işini tamamen şansa bırakmak demektir.

Saydığın ya da sayamadığın herkes sana garantili bir reçete maalesef veremez.
    Hem nokta avlak vermek pek te akıllıca bir iş değil. Daha sen yola çıkmadan talan ederler.

Bir bölgeye ne kadar çok gidersen o bölge hakkında o kadar çok bilgiye sahip olursun. Dip yapısını tanırsın, balıklar ne sever öğrenirsin. Karşılaştığın zorlukları burada anlatır varsa tavsiyeleri alıp tekrar gidersin.

Şu aralar bahsettiğin bölgelerde ne çıkar bilemiyorum.
    DAha hiçbiryerden mırmır haberi gelmedi mesela.
    Eşkina desen kayalık bölgelerde ve geceleri av verir.
    İstavrit için o kadar uzağa gitmeye gerek yok.
    Kalkan avı denenebilir belki. Oltayı at ve neredeyse unut tarzı bir av olduğu için piknik ve mangal yapmaya izin veren bir avdır.

8. GokselGulcan

GokselGulcan Üye

yardımın için teşekkürler bizim iş yerinde çalışan bi abi çatalcada rock konserlerinin düzenlendiği yere yakın bir köy varmış yanlış hatırlıyo olabilirim ama sazan felan var diyordu ya zaten ben çok büyük bir balık peşinde degilim normal ideal boylarda olması benim işime gelir zaten amaç hem zevk yapmak =) birde yeni bi olta alabilirim seninle bu konuda konuşmak isterim senin fikirlerine saygı duyup aynı zamanda güveniyorum özelden sana mesaj attım cevaplarsan sevinirim =)

9. vessa

vessa Aktif Üye

Göksel kardesım bu balıkcılık oyle bır tutkudurkı alıstınmı bıttın:) sımdı konumuza gelelım once ufaktan basla yakın yerlerı dene mesela bogaz bu ara ıyı balık yapıyo tatlı su olayına gelınce bazı yasaklar vardır mesela sazan yayın bu ara yasak rock konserlerının yapıldıgı yer buyukcekmecedır catalca dersen terkosun sonudur oradada yasaklar vardır tatlı suda bu ara turna serbestır onada bot veya kayık lazım kıyıdan zordur sana yakın yer sazlı bosna goludur orasını dene ama bu mevsımde oda yasak 15 hazırandan sonra serbest gercı mıllet gıdıyo yakalıyo ama bızler sürdürülebır bır avcılık ıcın yarınların korunması adına bu vevsımde balık havyarlıdır o yuzden av yapmıyoruz sana tavsıyen ıyı bır avcı olmak ıstıyorsan ustalarla gıt ve dogaya saygılı ol her avın dayım olsun rastgele

10. agartan

Sevgili Göksel,
    Ne soracaksan konu aç.
    Herkes faydalansın :)

11. sanslı

sanslı Yeni Üye

Arkadaslar merhaba.Benimde katkım olsun.Bahsedilen yer sanırım Bahsayıs koyu.Hadımkoy giselere gelmeden Hazerfen havalimanı tabelasını takip edip koyun icinden gecip ulasacaksın.Koyluler solucan satarlar.Mutlaka al.Golun ortasından havaalanına giden asfalt yolun sagından turna ve yayın solundan sazan,capak ve kızılkanat alabilirsin.Hangi balık icin hangi yem ve olta olacagı bilgisi sitemizin ilgili baslıklarında mevcut.Rastgele...