Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul Boğaz Balıkçılarının Dikkatine...

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında ambrosia tarafından paylaşıldı.

1. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Özellikle boğazda çapari ile yapılan avlarda lütfen atıl olan çaparilerimizi denize atmak, sağa sola atmak, bir ağaca asmak yerine (ki genelde unutuluyor, benimde unutmuşluğum vardır), çöpe atmayı ihmal etmeylim. Etrafta bırakılan bu çapariler özellikle hayvanlar ve küçük çocuklar için büyük tehlike oluştumraktalar. Çöpe atarken de yine çöpü bir insanın, bir hayvanın da eşeyeleyeceğini dikkate alarak uygun bir şekilde atalım yada imha edelim. iğneleri çöpe atacaksak da ya bükelim yada uçlarını keselim.

Bu konuda hassasiyet gösterdiğinize inanıyor ve bu tür davranışları sergileyenleri nazikçe uyarmanızı, bir başkasının bıraktığı bu çaparileri de insaniyet namına sizin imha etmenizi önemle hatırlatırım.

Saygılarımla...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Bu konuyu açman iyi olmuş, ben herdaim dikkat ederim hatta misina, kanca vb.ordaki çöpe bile atmam kendim bir poşete koyup sonra atarım. Dikkat edildiyse sahilde bir çok güvercinlerin ayakları yoktur bunlara sebep işte bunlar bir kaç kerede yakalayabilirsek kurtarmaya çalıştık ama iğneler ayaklara girdiği için gerçekten hayvanlara büyük zarar vermektedir. En azından çözüm olarak bile üşenmeyip yere atmaktansa çöpe atmakta fayda var diye düşünüyorum.

4. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

maalesef merada bulunan yerdeki bir kap nekadar çöp için konmuş gözüksede orada yaşıyan kedi köpek ve diğer mahlukatın yemek yediği yer olabilir aynı zamanda herkeze keyifli avlar dilerim

5. Erdem Koral

Erdem Koral Aktif Üye

Bunun orneklerini kac kere gordum dedim ne oluyor bu kuşların ayaklarına gercekten çok yazık üzüldüm simdi :-( Bundan sonra bende daha dikkat edeceğim ve insanları uyaracağım.

Konu icin ellerin saglık Buluthan Abi.

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Dikkat edilmesi gereken bir konu, hiç bir şey bulamazsanız bile bir çakmakla çapariyi atmadan yakarsanız sadece iğneler kalır. Onlarda muhafazalı bir yere atıldınmı sorun kalmaz.

7. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Ben içeçek kutusunun içine atar sonra çöpe atardım genelde... Kola kutusu pet şişe her şey olur.

8. pehlivan

pehlivan Aktif Üye

senin içecek kutun genelde büyük uzunca bir teneke olduğu için mıntıka temizliği bile yapsan dolmaz:p::D:DAlk:harika::harika::harika:

9. pehlivan

pehlivan Aktif Üye

Arkadaşlar çok önemli bir konu bu konuda çoğu yazımda bu tehlikeyi dile getirip insanları uyarmış hatta çöpçü arkadaşlar gibi yerdeki takımları toplamıştım, ben sahilde pek çok kez bırakılan çaparilere bebek arabalarının tekerlerine dolanması, koşan insanların kaldıki bazıların tabanı koşu ayakkabısı olduğu için ince olduğundan ayağa batma ve ayağa dolaşıp yaralamaya bile yetiyor,şahit oldum,Birde bu işin sahil kısmı var insanların denize girdiği yerlerde (şile ve o tür sahiller)kumsalın içi olduğu gibi çapari dolu lütfen atmayın atanlarıda ne pahasına olursa olsun ilk önce güz4el bir dille baktınız olmuyo gerekeni yaparak ikaz edelim;)

10. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Böyle bir konuyu açmış olmanızdan dolayı öncelikle o çaresiz hayvanlar (başta güvercinler) adına teşekkür ederim.
    Maalesef denecek o kadar çok şey var ki!
    Oysa alınabilecek önlem yukarıda arkadaşlarımın saydığı gibi çok kolay ve "elimize yapışmaz ya!"
    Bence hiç gocunmadan kendi çöpümüz olmasa bile avlandığımız yeri mıntıka temizliği yaparak terk etmeliyiz.
    Buna dikkat etmeyende görüp uygulayacaktır. Elbet zamanla...
    Eğitim şart :D

11. kaya balığı

kaya balığı Üye

Kendiniz takım bağlamıyorsanız bulunduğunuz yerde mutlaka bağlayanlar vardır onlalara verebilirsiniz .Bu önemli bir konudur . herkesin dikkat etmesi gerekir ve balık tuttğumuz mekanıda temiz bırakmamız gerekir çinekop zamanı akşamdan yemli balık tutanlar kalan balıkları parklarda bırakana kadar denize atmıyorlar sabahları çok pis bir durum oluyor ustaların uyarmaları lazım . Biz sabahları mıntıka temizliği yapıyoruz :)