Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul boğazı Kanal mesafesi !

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında gsozata tarafından paylaşıldı.

1. gsozata

gsozata Aktif Üye

S.a arkadaşlar. Malumunuz soğuk havalar geldi çattı, deniz suyuda bir hayli soğudu. Usta abilerimizden, avcı arkadaşlarımızdan öğrendiğimiz kadarı ile bu saatten sonra balık bir hayli açılacak ve kanal diye tabir edilen mesafeden alınabilecek.

Geçtiğimiz yıldan beri forumda bir çok kez bu kanal kelimesine duymama rağmen, bu kanala erişebilmek için gerekli olan mesafe hakkında net bir bilgi gözlemleyemedim.

Hem merakımı gidermek için hemde diğer arkadaşlara da faydası olması açısından bu kanal mesafesi hakkındaki bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

İllaki boğazda daha derin noktalar veyahut boğazın daralma durumuna göre yer yer bu mesafe değişebilir.

Herkes avlandığı bölgeye göre balığı alabilmek için kaç metre atış yapılması gerektiğini yazabilir ise çok sevinirim.

Ben şuan allem etsem kallem etsem atabildiğim en baba mesafe 60 ile 80 metre arası sanırım.

Mesela avrupa yakası Çamlıbahçe ile Emirgan arasında bu mesafe yeterli olacak mıdır ?

Değerli yorumlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

yükseltaktak bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Hayır değildir. En az bi 130 m atmalısın.

gsozata bunu beğendi.
  4. gsozata

gsozata Aktif Üye

130 Metre gibi bir mesafe oldukça ciddi.

Rapala ile birlikte o mesafeye ulaşmak için sanırım bir hayli çalışmam lazım.

nzmcnr bunu beğendi.
  5. nzmcnr

nzmcnr Aktif Üye

130 mt atabilen kaç kişi var acaba? Şahsen ben hiç atmadim, bence sende atma kardeşim;)

Lenovo A6020a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hoper ve gsozata bunu beğendi.
  6. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

110-120 m.nin geçilmesi gerekir ulaşmak için. Ki geçilse bile balık alınacak anlamına gelmez. Şuan tekneler 60-70 m. derinliklerde balık alıyorlar.

demiremin ve gsozata bunu beğendi.
  7. İLKlüfER

İLKlüfER Aktif Üye

Kisisel fikrim derin sularda(kandilli,kanlica,cubuklu,yenikoy...vb) kanal kiyiya daha yakin,sig sahillerde(Üsküdar mesela) kanal daha uzaktir,
    Uskudar'da avlaniyorum sayet Üsküdar icin mesafe min.140-150m belki daha fazlasidir diye tahmin ediyorum çünkü Üskudarda bogazin en iyileri dahil daha kanal diye tabir edilen yere atani dünya gözüyle gormedim,
    Ama ben gecen yil yenikoye gittigimde tahmini 100-110 metre ve biraz daha fazla atarak her atisimda cok rahat kanala düşürdüğümü biliyorum,
    Nispeten daha ufak sahteler takarak(5-6,5cm) ihtimali biraz daha arttirma sansiniz olur ama bogazda 60m atarak kanal diye tabir edilen kisma ulasmaniz biraz zordur bence,
    Rastgelsin

yükseltaktak bunu beğendi.
  8. gsozata

gsozata Aktif Üye

Peki arkadaşlar attığımız mesafeyi en net şekilde nasıl ölçebiliriz. Benim makinemin devri bayağı düşük sararken onun kafasının gidip gelmesini hesaplayana kadar elli kere takım kaptırırım. Makinenin kafalarına da henüz yeni ip sardım ki onlarda siyah renkli. ( Şu renk değiştirenler var belirli mesafede ).

Bu ölçüm konusunda herhangi bir fikri olan var mı ?

fthx bunu beğendi.
  9. ensaraydin

ensaraydin Aktif Üye

Kolu 1 tur çevirdiğinde kaç cm. Sariyorsa say kaç tur çevirdi çarp sonus attigin mesafedir

10. cemiltonguç

cemiltonguç Daimi Üye

Kaç metre attığımı bilemem ama, 250 metre ip açtığımı iyi bilirim.(akıntı dahil tabiki)

11. cemo

cemo Üye

helal, orkinos takılsın oltana :D

Erol 61 bunu beğendi.