Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Istanbul boğazı ve çevresi balık avı raporları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Engin79

Daimi Üye
Adı
Engin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Çinekop çaparisine gelen tirsiler. :)
Üçü birden asılınca dipten kaya çekiyorum sandım.. :D İki de poşette var, etti beş..
Bol kılçıklıdır ama balık yokluğunda gider.. ;)

tirsi.JPG

Zafer61

Aktif Üye
Adı
Pendik
Kan Grubu
B Rh Negatif

Engin79

Daimi Üye
Adı
Engin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Elinize sağlık..kaç gr kurşun atıyorsunuz ??yine ileri atış yapmak lazım değilmi??
Teşekkür ederim, daha iyileri sizlere rast gelsin.. :)
Boğazın farklı noktalarından birkaç kez tirsi aldım bu sıralar.. Akıntının durumuna göre 150-170-185 gram gerekebiliyor..
Fotoğraftaki kurşun 170 gram.. Evet uzağa atış şart..
Aslında 200 gram gerektiren akıntılar da oluyor ama çapari bedenine güvenemiyorum.. Uzağa eriştirebilmek için deli gibi abanıyorum, sonra ŞAAAK, gitti takım.. :uzgnm:
O yüzden bugün 0,40 bedenli çapari hazırladım.. Bulunsun çantada.. ;)

Adı
Raşo
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Çinekop çaparisine gelen tirsiler. :)
Üçü birden asılınca dipten kaya çekiyorum sandım.. :D İki de poşette var, etti beş..
Bol kılçıklıdır ama balık yokluğunda gider.. ;)

Ekli dosyayı görüntüle 53265
Sardalyagiller gibi ama bunun yarım kilolukları çıkıyo karadenizde özellikle doğu karadenizde hastaları var eğer etinde o kıl gibi kılçıkları olmasa bu balık lüferi bile bozar soğuk suya son derece dayanıklı asla kırgın yemiyo son derece dirençli istanbulda bazen iri olanları ADALÜFERİ diye satılıyo anormal yağlı bi balık ama kılçıklarından dolayı ben yiyemiyorum bunun kesinlikle irisini ızgarada yiyecen bu boylarını suya iade edtmekte fayda var rastgelsin

Engin79

Daimi Üye
Adı
Engin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Lüferci Dayı evet eti cidden lezzetli.. Kılçıkların ayıklanması biraz emek istiyor, ama uğraşmaya değiyor.. :harika:

Bu arada ölçü olsun diye ayağımı fotoğrafa dahil ettim, ama pabuç 46 numara olduğu için balıklar küçük görünüyor.. :D

Son düzenleme:
B

BS Okuru

Misafir
Karadenizde gençliğimiz de avlanırken Limanköylü balıkçı Hasan ağbi bize köydeki kart hindilerin göğüs tüylerini yolun getirin evlat derdi.:):):) tavsiyedir...
HIndı tuyu bıraz kalın abı aksıyon fazla almıyor kırçıllı yaban ordek tuyu yumusak oldugundan oturu aksıyon cok guzel alıyor bu yuzden kırcıllı yaban ordek tuyunu ben tercıh edıyorum daha verımlı calısıyor dıger tuylere nazaran. ordek avcılarıda bu arada sezonu kapamışlar seneye sezonu acıcaklarmıs bu sene ordek tuyu yalan oldu :) onlarda bızım gıbı sezonu beklemeye basladılar sımdıden bakalım belkı bızım donus balıgı bırseyler olur olursa super olur bakalım nasıp kısmet

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
Beyaz ve kırçıllı hindi tüyünden güzel palamut çaparisi olur.
Arayada renkli horozların göğüs,boyun veya denizli horozunun kuyruk tüyleri katılır.
Şimdilerde böyle köstekler aranırsa bulunur.
Yeni çıkan sentetik tüyler daha uzun ömürlü oluyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...