Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Istanbul boğazı ve çevresi balık avı raporları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

impassionedsailor

Yeni Üye
Dun uskudar paşalimanında aksam bi deneme yapım dedim balık olmadığı belliydi cünkü etrafta bi tane bile Balıkçı yoktu .neyse Hırsız çinekop yakımı istavritli 180 gr kursun attım denizin ustu sakın di ama alta oyle bi akıntı vardıki kuzey Güney yönlü resmen elimdeki kamışı alıp gidecek iki deneme yaptım sonra topladım o akıntıda yapacak bisey yok balıkta vurmadı zaten

ozgurarslan

Daimi Üye
Bende tam olarak kamış boyu hizasi yapıyorum, verim gerçekten iyi, esasında bu işte benim şahsi düşüncem Rapala bedeni ne kadar uzun olursa balık alma verimi o kadar artar, çünkü Rapala ile kurşun arasındaki mesafe kisalinca balık kurşun olayını farkeder ya da kurşunun dibe vurma sesini algılar diye düşünüyorum, ama ara açılınca iş tam tersine dönüyor, aslında imkan olsa bedeni daha da uzatmak isterim ama bu kez balığı kıyıya çarpmadan almak çok zor oluyor... Saygılar
ben de kamış boyu yapıyorum genelde. kamış boyundan az uzun. benim boyum 173cm, (bir insanın boyu kadar kulacı vardır) 3 kulaç yapıyorum. iki uçtan düğümlere karcanan mesafe ile tam geliyor. kamış boyundan 1-2 karış uzun beden. hem avcı, hem de çıkartması zor olsa bile mümkün. ancak yine tecrübe ettim ki kamış boyundan 2 karış kısa (aslında kısacık beden) de balık bolsa iş yapıyor ve dediğiniz gibi hem kalabalıkta daha iyi, hem balığı çıkartırken olacak kaçırma kazalarını azaltıyor.
ayrıca son hafta beden olarak 0.35 kullandım. geçen sene 0.22 fc kullanıyordum. 0.35'e bana mısın demiyor, verim düşüşü görmedim. normlade bu aralar 0.28 fc ideal. palamut gelse de alır, çinekopa da avcı olur, takılmaya da bir dereceye mukavim olur. elimdeki 0.28 akordeon oluyordu ve çantamda bir üst numara 0.35 vartı. bağladım oldu. yani "olmaz" demeyin. zaten tekneden uzun oltada da 0.35 kullanırız bir 5 -6 kulaç bedenin uç 3 kulaçlık kısmına...tabii o lüfer için, ama göz aynı göz...

ozgurarslan

Daimi Üye
20141205_093838.jpg
20141205_112413.jpg

gecikmiş cuma günü avı raporudur. avrupa...

3-4 tanesi fena değil, 9 balık almışım. bu sizi yanıltmasın. balık boldu, ben günümde değildim... (herkesin balığını saymadım tabii de 20 parça ya da üstü alana arkadaşlar olmuş olabilir, bilgi vermek içindir)
mera cuma için beklenilenden kalabalıktı, ben 7 gibi gittiğimde üç ayağı açacak yer zor buldum.:) balığın hızlı yaptığı bir günde bu kadar az balık çıkarmaya bahane gibi olacak ama bir takım aksilikler oldu. öncelikle ilk atışlarımın birinde bir hareketli nesneye takıldı oltam suya indikten az sonra. karabatak olabilir, torik olabilir ya da amerikan denizaltısı olabilir, bilemeyeceğim, süratle aldı ipi. ben de makaradan süratle boşalan ipe eksilen dolar işaretleri (-$) ile bakmış olmalıyım ki ipi tutmaya kalktım ve işaret parmağımı feci yardı. canlı cansız o nesne her ne ise oltamı koparmadan bıraktı.

yeni aldığım ucuz bir ip vardı. bunu yazlıkta tekneden palamut sırtısı için almış olduğum pek de boğaz makinası olmayan bir ryobi arctica 6000' e sarmıştım. kafası ve devir hızı raw 55' çok benziyor diye farketmez sandım, farketti. makinanın kolunun ucunda topuz yok bildiğin kelebek gibi olan tutma dalgası var. hemen derimi soydu ve elimi yara etti...

hızı da oturtamadım, emin hareketlerle sarmıyordum, alışık olduğum makina değil ya, aynı hızı tutturmak istiyorum ama emin olmadığımdan bir yavaşladım bir hızlandım, "eli oturtamamak" denebilir bu duruma. ayrıca mera kalabalık olduğundan birbirine dolanmalar da oldu, tekneler yer yer yanaştı attırmadı. beden niyeyse kendine sık sık dolaştı. yağmur yağdı. çay yoktu. Ahmet ağabey'e evde yapılmış kek getirdim, Ahmet ağabey yoktu. yani antin-kuntin aksiliklerim oldu, ama balık vardı.

bugün orası cehenneme dönecek. :) herkese rastgele...

Alık balık

Daimi Üye
Adı
Ufuk
Ekli dosyayı görüntüle 9790 Ekli dosyayı görüntüle 9791

3-4 tanesi fena değil, 9 balık almışım. bu sizi yanıltmasın. balık boldu, ben günümde değildim... (herkesin balığını saymadım tabii de 20 parça ya da üstü alana arkadaşlar olmuş olabilir, bilgi vermek içindir)
mera cuma için beklenilenden kalabalıktı, ben 7 gibi gittiğimde üç ayağı açacak yer zor buldum.:) balığın hızlı yaptığı bir günde bu kadar az balık çıkarmaya bahane gibi olacak ama bir takım aksilikler oldu. öncelikle ilk atışlarımın birinde bir hareketli nesneye takıldı oltam suya indikten az sonra. karabatak olabilir, torik olabilir ya da amerikan denizaltısı olabilir, bilemeyeceğim, süratle aldı ipi. ben de makaradan süratle boşalan ipe eksilen dolar işaretleri (-$) ile bakmış olmalıyım ki ipi tutmaya kalktım ve işaret parmağımı feci yardı. canlı cansız o nesne her ne ise oltamı koparmadan bıraktı.

yeni aldığım ucuz bir ip vardı. bunu yazlıkta tekneden palamut sırtısı için almış olduğum pek de boğaz makinası olmayan bir ryobi arctica 6000' e sarmıştım. kafası ve devir hızı raw 55' çok benziyor diye farketmez sandım, farketti. makinanın kolunun ucunda topuz yok bildiğin kelebek gibi olan tutma dalgası var. hemen derimi soydu ve elimi yara etti...

hızı da oturtamadım, emin hareketlerle sarmıyordum, alışık olduğum makina değil ya, aynı hızı tutturmak istiyorum ama emin olmadığımdan bir yavaşladım bir hızlandım, "eli oturtamamak" denebilir bu duruma. ayrıca mera kalabalık olduğundan birbirine dolanmalar da oldu, tekneler yer yer yanaştı attırmadı. beden niyeyse kendine sık sık dolaştı. yağmur yağdı. çay yoktu. Ahmet ağabey'e evde yapılmış kek getirdim, Ahmet ağabey yoktu. yani antin-kuntin aksiliklerim oldu, ama balık vardı.

Özgür abi başına gelen şeyin aynısı 2 hafta önce aynı yerde benim başıma da geldi, ve aynı şekilde parmağı patlattı ne olduğunu bende anlayamadım

3rdem

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Ekli dosyayı görüntüle 9790 Ekli dosyayı görüntüle 9791

Öncelikle geçmiş olsun özgür can sıkıcı bir durum.skor az gibi ama az olsun bizim olsun :)

ozgurarslan

Daimi Üye
Öncelikle geçmiş olsun özgür can sıkıcı bir durum.skor az gibi ama az olsun bizim olsun :)
dert değil, eldeki kesik can yakıyor ama alışık olmadığım bir durum değil. :) skor ise zaten mesele değil. bazen işler aksi gidiyor, bazen de kısmet olmuyor, hemen herkesin başına geliyordur zaman zaman. :)
bugünün (cumartesi) raporlarını bekliyorum arkadaşlar...

Adı
Kenan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Herkese Merhaba. Az Önce Öyle Bi Bakınmak İçin Çamlıbahçe ye Uğradım. Sabah Suyunda Yine Kovaları Doldurmuşlar.
Şu Anda Seyrekte Olsa Balık Çıkıyor. Çok Kalabalık Yok. Gitmeyi Düşününlere Duyurulur. Herkese Rastgele..

_Rastgele_

Daimi Üye
Adı
SERDAR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bu sabah boğazın avrupa yakası 7:00 - 11:30 güzel bir av oldu .Ben meradan ayrılırken balık sabah suyu kadar olmasada devam edıyordu .Bir ara çapari güzel iş yaptı , yarım gelen sarıkanat çinekoplar , kopan çapari ler ortalık savaş alanı gibiydi resmen:).Daha iyi avlar sizlerin olsun RASTGELE...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...