Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Istanbul boğazı ve çevresi balık avı raporları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
hafta içi gidebilenlere ayrı bir saygı duyuyorum .
geçen sene izine gidemedim yazın, kasımda çıkarttılar izine. adamlar gece gelmişler yemli atıyorlar neyse biraz muhabbet ettik adam sabah dedi ben işe gidiyorum :) ya dedim bu nasıl bir şey. bir kaç kere böyle insanlarla karşılaştım. hafta içi bazen de sabah geliyor 5 de 8 gibi toparlanıp işe gidiyor. İşten çıkıp geleni anlıyorum ama sabahlayıp işe gitmek ayakta alkışlanır :)

ekremy1983

Aktif Üye
geçen sene izine gidemedim yazın, kasımda çıkarttılar izine. adamlar gece gelmişler yemli atıyorlar neyse biraz muhabbet ettik adam sabah dedi ben işe gidiyorum :) ya dedim bu nasıl bir şey. bir kaç kere böyle insanlarla karşılaştım. hafta içi bazen de sabah geliyor 5 de 8 gibi toparlanıp işe gidiyor. İşten çıkıp geleni anlıyorum ama sabahlayıp işe gitmek ayakta alkışlanır :)

Bu gece yapacağım eylem :D dükkanı kapatıp eve gitcem takımı alıp inecem :D sabahta eve takımı bırakır bir duş alır dükkanı acarım artık :D başka türlü fırsat olunca çıkıyorum ama çok uzun sürüyor bu şekilde... zaten denize oltadan daha fazlasını attığımdan balık geliyor gelmiyor dert etmiyorum.

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
Abi şahsen ben yapamam sabaha kadar avlanıp sabah direk işe gitmeyi helal olsun size ne diyeyim. bekar olsam bir ihtimal belki :)

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
Merhaba,
Siteye yaklaşık 2 aylık takipten sonra bugün üye oldum. 1963 doğumluyum, adım Mehmet. 1979 yılından bu yana İstanbul'da yaşıyorum ve 1990 yılından beri ''fırsat buldukça'' amatör balıkçılıkla ''bilebildiğim / öğrenebildiğim kadarıyla'' ilgileniyorum. Hala da okuyarak ya da izleyerek öğrenmeye devam ediyorum. Burayı ya da diğer forumları izleyen amatör balıkçılar gibi ben de, çalışırken yakalanan balık fotoğraflarına bakarken yutkunmaya, öte yandan fırsat bulup da balığa çıktığımda bir türlü tutamadığım balıklara hayıflanmaya devam ediyorum. :))) Hep öyle değil midir zaten?:) Siz çalışırken balık çoktur, siz balığa gittiğinizde balık yoktur.:(
1990 yılından bu yana arabanın arkası, balığa giderken neredeyse yarım saatte yüklenecek kadar malzeme birikimine sebep oldu. Bazıları hiç kullanılmadı ve belki hiç kullanılmayacaklar ama birgün lazım olur diye taşınmaya devam ediliyor.
Bugüne değin, Shakespeare kamış ve çok bilinen makinası firebird makinaları ile herhalde çok çok kilo (başta istavrit olmak üzere) balık tutmuşumdur. Silstar kamış ve makinası, piyasa kamış ve makinaları derken kırılanlar, bozulanlar, birhayli zaman/emek/masraf harcanarak hoşça ya da yarı kırgınlık/kızgınlıkla günümüze geldik.
Rahmetli babamın (2014 Kasım'da kaybettik), İstanbul/Silivri limanına kayıtlı, 4 mt. (İstanbul yat imalatı) teknesi ve 9,9 Johnson motoru ile uzun olta lüferleri, izmariti, hele hele İstavriti hiç değilse yılda 4-5 kez tutma şansını yakaladık. Ancak babamızı kaybettikten sonra, yazlığa gidip/gelmek, teknenin oradaki güvenliği, vakit bulamamak nedeniyle, HELE HELE 3 TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ ÜLKEMDE 4 MT.TEKNEYİ İSTANBUL'DA KOYACAK YER BULAMADIĞIMIZ İÇİN, maalesef sattık.
Gün geçtikçe azalan balığı, gün geçtikçe çoğalan amatör balıkçıların tutma hevesleri, arabanızı park edecek yer bulabilirseniz ve olta atacak bir metre yer bulacak olursanız (zaman bulup da balığa kaçabildiğiniz o özel günde) hiç değilse, gittiğime değsin, daha ileri atabileyim, daha az yorulayım, olur da birşeyler takılırsa (şans bu ya?.) rahat çekebileyim diye,....
geçtiğimiz mart ayında Daiwa Tournament entoh 5000 bir makina aldım. Bu makinayı Effe Patriot 3,90 bir kamışla kombin ederek ip misina sardırdım. Nisan ve mayıs aylarında yeni makinaya ve kamışa alışmak için ucuna 150-200-250 gr kurşun takarak boş atışlar yapmak için boğaza gittim. Ancak, ucunda beden ve rapala olmadığı halde atışlarımın alışık olduğum Shakespeare kamışdaki kadar uzun ve başarılı olamadığını gördüm.
Şimdi; siz değerli hocalarıma sormak isterim. Kombinde mi bir hata var, yoksa bende mi acemilik?:)
Aranızda bulunmaktan, vereceğiniz değerli cevaplar ve samimi yaklaşımlarınız için en içten teşekkürlerimle HOŞBULDUM.
Saygı ve sevgilerimle,
Aramıza hoş geldiniz.

valeciraptor

Yeni Üye
Adı
ali sert
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Mehmet Yaşin: İşte FETÖ’nün hiç bilmediğiniz bir zararı… Lüfer avlamak yasaklanmalı
Bugün #SoruHürriyeti’nde Mehmet Yaşin konuktu. Hürriyet okurlarının sorularını Facebook canlı yayınında yanıtlayan Yaşin, mutlaka ziyaret etmeniz gereken yeni lezzet duraklarını anlattı. FETÖ’nün darbe girişimi sonrası sahil güvenlik devriyelerinin azalması nedeniyle kaçak balık avlayanların sayısının da arttığını belirten Yaşin, “Lüfer avlamak da geçici bir süre yasaklanmalı, yoksa soyları tükenecek” dedi.

nzmcnr

Aktif Üye
Adı
Ali mehmet
Kan Grubu
A Rh Pozitif

muhsinayhan

Aktif Üye
Adı
Muhsin Ayhan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Haha millet iyice kafayı yedi, herkesi fetöcü yaptılar, neyse bize yarar bu;) usulsüz avlananlarda fetöcü hatta;) hahaha

Sent from my iPhone using Tapatalk
15 temmuz olayları sonrası çok gerekmedikçe sahil güvenlik botu kaldırılmıyor diye aynı muhabbete Üsküdar'da bir balıkçıda da denk gelmiştim. Videoyu izlemedim ama söylenti doğruysa diğer balıklar da tehlikede

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...