Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul Bogazında Kullanılmak Üzere

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında casasera tarafından paylaşıldı.

1. casasera

casasera Aktif Üye

Merhaba

Boğazda kullanmak üzere (sahte ile) makina arayışım incelemelerim vardı. sağolsun forumdan güzel öneriler geldi ve Biomaster 8000PG'ye karar kıldım

Bu makinayı kombinleyebileceğim güzel bir kamış arıyorum simdi.. 200-225gr atarlı 4.20-4.30cm boyunda maksimum 700 tl civarı bütçem olacak.

Surf Leader bx-g
    AEROCAST 425 cxg

şuan yazdığım bu iki kamışı inceliyorum bunların dışında faklı alternatiflerde olabilir

Kamışla alakalıda tecrübe ve önerilerinizi paylaşırsanız memnun olurum

saygılar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Biraz paha ekleyin surf leader bx-g alın huzura erin. Kamış kendi atıyor uygun pozisyonu verin ve kurşunu havaya doğru dikin millet sizi izlesin :)

4. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Biomaster ve surf leader. Güzel bir seçim...

5. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Surf Leader bx-g güzel bir seçim olacaktır, ama Anteres'in 3 parçalısıda varmış bence onuda incelemeye alın derim.

6. ryetik

ryetik Aktif Üye

Kesinlikle Surf Leader :)
    Ancak makina konusunda kesinlikle Biomaster diyemem, evet çok iyi bir makina ama surf kafa mı olmalıydı acaba? :)
    Bence Surf Leader gibi bir kamışa AERO TECHNIUM MgS XS-B yada
    AERO TECHNIUM XS-C gibi hafif , güçlü ve uzak atışa uygun makinalar yakışır..
    Biomaster gücü ve dayanıklılığı ile işinizi kesinlikle görecektir ama 89 cm. lik sarımdan 102 cm lik sarım daha iyidir rapala ile av yaparken tabi bunlar bence sonuçta jig makinası kullanıp surf makinadan çok daha memnun olanlar var :)

7. casasera

casasera Aktif Üye

Planları alt üst eden bir haber okyanus marineden geldi :)

Kamışa 90 Euro zam geliyormuş :/ Karbon Piyasası uçmuş..

Yıldız balıkçılık Ahmetin bilgisi yok sanırım zam olayından çok farklı bi fiyat verdi çünkü :)

8. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Yine dışarıdan getirtecez demekki. Yurtdışı ile fiyatlar eşitlendi güzel oldu diyorduk. Zam olursa peynir ekmek gibi shimano satamazlar.

9. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Yurtdışından bazı ürünleri takip ediyorum özellikle yeni ürünler çıktığı zaman fiyatları bayağı düşürüyorlar, bir kamışı takip ediyorum geçen sene 700-770 dolar aralığında olan bu kamışın 400 dolardan satışını görüyorum şuan,bizde ise tam tersi hemde piyasadada tuttuysa yok karbon yok başka birşey diye zam üstüne zam geçiriyorlar!!!
    Valla meslek olarak ciddi ciddi bir dükkan açmaya karar verdim ben Türkiye şartlarında bu kadar kar marjlı başka branş kalmadığını düşünüyorum ve aşağı yukarı bunların liste fiyatlarınıda bilen biri olarak.

10. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Ben uyguna aldım demek ki :) aerocast in fincanları kötü bence o kamış bana superba yı hatırlatıyor arada bayağı fark varda :D

11. casasera

casasera Aktif Üye

Uçak sirketleri karbon piyasasını tekeline almış fiyatlar bu yüzden değişiyormuş :) Anlaşılan o ki ucak piyasasında da talep patlaması var :)

3 kuruşluk olta keyfimize kadar etki ettiler..