Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Istanbul Boğazında Sardalya bereketi

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında CAHİT ACUN tarafından paylaşıldı.

1. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Sevgili arkadaşlarım,,

Bir aydır İstanbul Boğaz'ında Sardalya bereketi var.Bunca yıllık balıkçılık hayatımda böyle bir akını 2007 yılında görmüştüm.o da İstavrit akınıydı.İstavrite doymuştuk.Bugün arkadaşım Altuğ ile sabah erkenden Boğaz'da idik.Hava muhteşem ve Sardalya bol.Attık oltalarımızı Boğaz'ın o muhteşem sularına.İğne iğne çapariyi özlemişim.Harika bir görüntü.Ama herkeste görüntü aynı.Sağım,solum bereket.Atar atmaz kamışın ucunun titrek titrek ötmesi o kadar büyük bir zevkki anlatamam.Çoğumuz yaşamışızdır o güzelliği.Arkasından denizde müthiş bir parıltı.Sanki koca bir gerdanlık geliyor.Pırıl pırıl.Sardalya bütün güzelliği ile kendini gösteriyor.Ah birde o pulları olmasa.Çaycımız geliyor ve "Cahit ağabeyim çaylar geldi" diyor.Yanında da iki adet börek.Sabah kahvaltısı yapmamış bizler için nimet.Altuğ kardeşimle çayımızı içip,böreğimizi yerken,bir taraftan da Boğaz'ın o muhteşem güzelliğini seyrediyor ve hayallere dalıp gidiyoruz.Neler geçti gözlerimin önünden bilseniz..İkinci çaylarımızı da içip,tekrar Sardalya avına döndük.Oltamı attıktan bir kaç dakika sonra arkamdan bir ses "Cahit hoş geldin.Nerelerdesin? diyen bir ses.kardeşim Yücel'in sesiydi bu.Kucaklaştık.Uzun zamandır görüşmemiştik.Eşi rahatsızdı ve tadı yoktu Yücel'in.Allah acil şifalar versin.Birlikte avlandık ve resimler çektik.Bol bol sohbet ettik.Anlayacağınız muhteşem bir Boğaz sefası yaptım bugün.Yeterince Sardalyamızı aldıktan sonra Altuğ ile balıklarımızı ayıklayıp,Yüceli yanaklarından öpüp,evimize döndük.Boğazı özledim bile.Yarın Allahım kısmet ederse yine deniz anamla kucaklaşacağım.Yüce Allahım beni deniz anamdan ayırmasın.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 16 Mayıs 2010
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrikler Cahit abi.Masşallah sardalyalar cam gibi,güzel tava olurlar.Afiyet olsun:)

4. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Av raporu paylaşmak çok güzel ama böyle fotoğrafları da güzel ve özendirici olunca bambaşka bir güzel. Ellerine sağlık Cahit Abi, enfes enfes enfes...

5. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Erdal,tava yaptım zaten.Önceden biraz yağ,biraz kekik,Tuz ve kırmızı pul biberle karıştırdım ve bir saat beklettim Sardalyayı.Lavaş ekmeğin içine Sardalya ve salatayı koyup sardım.Muhteşem oldu.Müthiş bir lezzet.

6. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Teşekkürler ediyorum kardeşim.Sağol.Esenlikler diliyorum.Herşey gönlünce olsun.

7. hunter

hunter Daimi Üye

Cahit abim,
    Boğaz senden sorulur,her dalda,her türde,her türlü balığını almasını biliyorsun. :)

harika zaman geçirmişsiniz,tebrik ederim abim.
    selamlar.

8. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Bereketiniz hep böyle olsun.

9. löngöz

löngöz Daimi Üye

Cahit bey kutlarım,,biz izmirlileri sardalye ve çipura her zaman heyecanlandırır zaten....
    ama tuttuğunuz sardalyeler cam gibi görüntüsüyle çok güzel görünüyorlar..
    tavasıda çok güzel olmuştur ama aynı baharat karışımı ile birde kömür ateşinde ızgarasını yapsaydınız.....?

10. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Mustafam,balıkçılığı her dalda her türde yapabiliyor olmak bencede çok önemli.Sadece Lüfer,Levrek gibi trofeler değil,işte Sardalya ve İstavrit.. Bu güzelleri avlarkende aynı hazzı duyuyorum.Yanaklarından öpüyorum.

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Cahit Abi
    Özlenen raporlarından birini açmışsın.
    Bu raporlara bakanlar avcının ava olan saygısının ne düzeyde olduğunu da göreceklerdir.
    Yaptığın tüm hazırlıklar ve av için ellerine sağlık.
    Ayrıca da afiyet olsun.