Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İSTANBUL BOĞAZINDA SURF YÖNTEMİ İLE AVLANMA

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında _Rastgele_ tarafından paylaşıldı.

1. _Rastgele_

_Rastgele_ Daimi Üye

MERHABA ,

ARKADAŞLAR SENELERDEN BERİ BOĞAZIN AVRUPA YAKASINDA ÇİNEKOP İÇİN KILASİK YEMLİ YÖNTEMİ İLE AVLANIRIM .GÜNÜMÜZDE YAYGINLAŞAN SİPİN VE SURF İLE AVLANMAYI HEP MERAK ETTMİŞİMDİR.

GENELLİKLE GECE AVLARI YAPARDIM .BUDA EVE GEÇGELME VE BİRAZ UYKUSUZLUKLA SONUÇLANIR HERKEZİNDE İYİ BİLDİĞİ GİBİ.

BENDE AVLANMADA BİR SİSTEM DEĞİŞKLİĞİ YAPMAK İSTEDİM .SABAH SUYUNA KAŞIK - RAPALA ALLAH NE VERDİYSE DİŞİLİ PEŞİNE DÜŞECEĞİM.

KAMIŞ : OKUMA SALİNA 3 PARÇA 100-200 GR ATARLI

MAKİNA : Okuma Avenger FD AV-65 6+1bb Av-65B Makine

RAPAL VE MİSNA TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM

BU KONUDA ÜSTADLARDAN BİLGİ VE DENEYİMLERİNİ PAYLAŞMALARINI RİCA EDECEĞİM. İLGİLENEN HERKEZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER . AVLARINIZ DAİM OLSUN .

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

Ipmisina kullanmani tavsiye ederim rapala olarakta ucuzlarinda ismi aklima gelmedi paliya takilma

_Rastgele_ bunu beğendi.
  4. _Rastgele_

_Rastgele_ Daimi Üye

CEVABIN İÇİN TEŞEKKÜRLER .İP MİSİNA BENDE DAHA ONCE DUYDUM AMA HIC KULLANMADIM.DACRON DİYE BİR MARKA TAVSİYE ETMİŞLERDİ .SENİN TAVSİYE EDECEĞİN BİR MARKA VARMI .KAÇ MM TERCİH ETMEM GEREKİR SENCE .SAYGILAR

5. Hasan79

Hasan79 Aktif Üye

Merhabalar,

Yazınızı okudum, öncelikle imza ayarlamanızı düzenlemenizi tavsiye ederim, imza ayarlarınızda isminiz olmadığı için kimse size isminiz ile hitap edemeyecektir. Ayrıca forum kuralları gereği büyük harfler ile yazı yazılmaması uygundur, zira büyük harf kullanmak karşı tarafa bağırıyormuşcasına bir üslup gibi düşünülebilir.;)

Güzel bir konu ve bu durumdan benim faydalanmam gerekiyor, takipteyim

6. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Öncelikle boğazda rahat avlanıp yormayacak bir takım yapılmalı;
    Özetleyecek olursak.
    Sert aksiyonlu 250 gram atarlı 3 parçalı surf kamış (420-450 arası) uzunlukta olmalı

Düşük devirli surf kafa yada büyük spin makine, surf makinalarda (3.4-3.9-4.1) Spin makinalar için (4.7-5.1) devir oranını geçmemek.
    Makinaya sarılacak mono misina yada örgü ip ince seçilmeli ucuna şok olarak atılacak ağırlığı kaldıracak kadar şok yapılmalı. Misinadan yapılırsa daha iyi.

Şu sıra balık yakında olduğu için kaşık tercih ediyorum, Yıldıray'ın kaşıklarından olabilir uygun fiyatlı 1.5 2 lira ve bluefish sahtelerde olabilir 2 2.5 lira arası fena değillerdir.
    Avlandığınız yerin suyunu öğrenene kadar kalitesiz sahte atmanızı öneririm.

Takımınız bu iş için fena sayılmaz işinizi görecektir. Rastgele.

Hasan79 ve _Rastgele_ bunu beğendi.
  7. _Rastgele_

_Rastgele_ Daimi Üye

İlginiz için teşekkürler kullandığım seti yemli için yapmıştım .Surf içinde iş yapar gibi görüköyor . Benim asıl düşündüren konu ip misina ve rapala idi .İp misinalarda ortalam 200 gr çalışmayı düşünüyorum çünkü kamışın atarı o kadar .200 gr rahatça atacak ama çapı da nispeten küçük olacak ip misina tavsiyelerinizi bekliyorum .Rapa olarak bluefish nerden temin edebilirim ve favori renkleri nelerdir sizce ( gündüz avı için özellikle ).

8. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Galiba onu da cengiz balık getiriyor, bluefish i :)
    Şu sıra havalar iyi ama haftasonu kapalı hava yağmur ve birazda akıntı olacaktır o yüzden sırtı siyah yada mavi altı sarı turuncu ve dikkat çekici uçuk renkler çalışır.
    Kapalı hava arada güneş gösterirse hemen gerçekçi balık renklerine veya kaşığa geçilmeli, bu size daha da balık alma olanağı sağlayacaktır.

İp'e gelecek olursak 0.12 0.16 arası kendo ve powerline uygundur açıkçası boğazda ben pahalı ip kesinlikle kullanmam yeterince teknelere örgü kaptırdığımı düşünüyorum artık akıllandım :D

atacağınız kurşun aralıkları 175 185 200 220 bizim gibi deliler 220 250 de atıyor arada. Bunları 0.60 misina ile 35-40 cm arası kasalamanızı öneririm, örgüden veya ipten yapmayın.

_Rastgele_ bunu beğendi.
  9. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

Ben pawor pro 0.10 mm makinada sok olarakta ayni marka 0.23 mm kullaniyorum furkan kisa ve öz anlatim yapmis

Mehmet Hakan bunu beğendi.
  10. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

Bende cinden 1000 metre siparis vermistim simdi makinadaki pawor pro yipranmadi daha arar iiskene dalginligimdan taktigim oluyor ama oda soktan kurttariyoruz bence cin iplerine yonelderim en azindan ucuz gittiginde icin acimaz :)

OnuR67 bunu beğendi.
  11. _Rastgele_

_Rastgele_ Daimi Üye