Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul Boğazı’nı daraltan proje kullanıma açıldı

Konu, 'Genel Konular' kısmında Önder Kanığ tarafından paylaşıldı.

1. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Sevgili gönül dostları;

Özellikle İstanbul boğazında kıyı balıkçılığı yapan arkadaşlarımızın yakından bildiği, bugün Sözcü Gazetesi'nde yayımlanan Emirgan sahil yolu projesi ile ilgili haberi paylaşmak istedim.

İstanbul Boğazı’nı daraltan proje kullanıma açıldı
    Temmuz 31, 2015 |

İstanbul Boğazı'nı daralttığı ve doğal dokusunu bozduğu için çevrecilerin tepkisini çeken proje son aşamasında...

Yapımına başlanıldığı günden buyana tepkileri üzerine çeken, Emirgan Sahil yolu inşaatında İstanbul Boğazı’nı daraltan proje kullanıma açıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2014 Mart ayında başlattığı boğazı 8 metre daraltan projede, 700 metrelik sahil kesiminde116 araçlık park cebi yapıldı. Projenin inşattı denize kazıklar çakılıp daha sonra da beton platform kurularak yapılmıştı. Çevreciler yapılan çalışmaya, boğazın doğal dokusunu bozduğu ve o bölgedeki restorantlara otopark oluşturulmaya çalışıldığı için tepki göstermişlerdi.

Küçük bir bölümde betonlama işleminin sürdüğü proje, önümüzdeki günlerde çevre düzenlemeleri de yapılarak tamamen bitirilecek.

700 METRELİK SAHİL YOLUNU KAPSIYOR

700 metrelik bir bölümü kapsayan projede 2 metre genişliğinde bisiklet yolu, 6 metre genişliğinde ek yaya yürüme yolu bulunuyor. Projede 116 araçlık otopark cebi yapıldı. Projede Balık tutmak isteyen vatandaşlar için 30 metre uzunluğunda 3 adet balık tutma platformu bulunuyor. Proje kapsamında 11 bin 300 m2 lik bir alan yeniden düzenlenmiş olacak.

Proje, çevrede bulunan bazı lokanta ve kafeteryalara otopark sağlamak amacıyla yapıldığı için sıklıkla eleştirilmişti. İstanbul Boğazı’nın Emirgan bölümü de 8 metre daraldı.

DHA
    http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/istanbul-bogazini-daraltan-proje-kullanima-acildi-898004/

Son düzenleme: 31 Temmuz 2015
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. arkadas

arkadas Aktif Üye

Layigini bulamamış bir ülke can çekisiyor

mfishing ve Önder Kanığ bunu beğendi.
  4. suleymancirit

suleymancirit Aktif Üye

Gayet güzel olmuş, hem balıkçılar hem halka ek kulanım alanı oluşmuş. Park için ise , arabası olmayan hemen hemen kalmadı.

5. arifengin

arifengin Daimi Üye

Ne guzel dusunmus adamlar yaa . Super olmus valla . Begenmeyenler cikacaktir elbet sozcusu hurriyeti falani filani .herkesib kendine gore dusuncesi var tabi .hayirli olsun millete

6. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

O sahil kordonunu,biliyormuyuz,yada ne kadar, cinar alti, kafe vardir orada ,kimindir bilen varmi, neden sadece 700 mt,madem trafigi rahatlatacak,yapin tum bogazi, gitsin bogaz trafiginin,sıkısmasının tek sebebi o cinaralti, kafedir tum unlu unsuz ,dolar bosalir, igne atsan yere dusmez kapida onlarca arac parkeden arkadaslar, oyleki park yapmak isterseniz siz yapıp,beceremezsiniz,valeler,alir aracinizi,semtin ta obur ucuna park eder kısaca sı o yapilan icraat, o cay bhcesi icindir, ekstra yapilan bisey varsa o icratın,fiyongu,kurdelesi,olası tepkiler e karsı savunmasıdır, madem amatör balikcilari dusuyorunuz, hic girmiyeyim,konuya neyse , ha aklima geldi,balik sezonu zaten mevcut alanlara sıgmazken omuz omuza ,o secili isaretlenmis eni boyu belli yerlere, kim nasıl ne sekilde sıgacak,.?

Önder Kanığ bunu beğendi.
  7. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

Allah devletimize zeval vermesin

8. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Konunun basligi hic hosnut degil,egriye egri dogruya dogru.

sabriyazici, Minekop-49 ve sessizdenizci bunu beğendi.
  9. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Sevgili Özkan @trakonya79;

Bugün iki konu açtım.Diğer konu başlığı Türkiye'nin balık stokları "tükeniyor"

Her iki konuyu da bizleri yani amatör balıkçıları ilgilendiren konular olduğu için açtım.Konu başlıkları ise bundan önce açtığım konularda olduğu gibi yine gazetelerin kendi haber başlıkları idi.

Bu konu ile ilgili arkadaşlarımız kendilerine göre düşüncelerini paylaşmışlar ve bundan sonra'da paylaşacaklardır.

Herkesin kendine göre Algıda seçiciliği vardır.Sen bu konuda konu içeriği yerine konu başlığına odaklanarak eleştiride bulunmuşsun.Bende konunun özüne odaklı,her iki haberi olduğu gibi haber başlıkları altında yorum yapmadan paylaştım.

Şu an için yorum yapmam gerekirse,keşke 700 metrelik değilde,halkın kullanımına açık daha uzun bir proje olsaydı.
    İstanbul'da halkın gezip dolaşabileceği sahil şeritleri gerçekten çok az.

Sonuç olarak;

Forum kuralları çerçevesinde,art niyetli olmayan bir paylaşımda bulunduğumu tüm samimiyetimle ifade etmek istiyorum.

Iyi forumlar.:)

10. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Gunaydin hayirli sabahlar cumleten,
    İnce detaylara girmek istemiyorum,ben sadece fikrimi belirttim,ve su an ayni dusuncedeyim,Saygilar.

11. enginson

enginson Daimi Üye

Aynı şekilde çubukluda da bir çalışma var. güzel olacak gibi. çubukluda gerçekten gerekiyordu ama ben senelerden beri söylerdim hep keşke burası biraz daha geniş olsa diye. hayırlısı olsun.