Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İstanbul Boğazı’nı daraltan proje kullanıma açıldı

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
Yanlış anlaşılmasın benim herhangi bir siyasi görüşüm yok. boğazın belli bölgelerinde yapılacak genişletme çalışması bence gerekiyordu. özellikle çubuklu gibi daralan bir yolda. bilmiyorum orada balık tutanınız ya da yürüyüş yapanınız illaki olmuştur. sonuçta yolun altı yine deniz ve bence çeşitli taş balıkları için ( iskorpit, kaya balığı gibi) yeni bir yuva olabilir düşüncesindeyim. benim sadece o sahil şeridine yapılacak proje hoşuma gitti. hatta dün akşam çubukludan geçtim, insanlar oraları doldurup balık tutmaya başlamışlar bile. ama rant için yapılan doğa katliamına bende karşıyım.

ottoman

Aktif Üye
Adı
ibrahim
kesin olmamakla bereber almış olduğum duyumlar neticesinde istanbulun avrupa yakası için beşiktaştan sarıyere sahil bandı boyunca metro (tramvay hattı) yapılacakmışş...topbaşın projelerinden biri deniyor ama ne kadar doğru bilemiyorum..

harbyteam

Daimi Üye
Adı
ahmet
Kan Grubu
A Rh Negatif
Valla gecenlerde yine ayni sahil seridi icin bi haber vardi. Kesilen bir agaç ile ilgili..
Bir isletmenin manzarasi ugruna agacin kesildiginden bahsediliyordu. Bende ilk okudugumda küfürü basmistim ama sonra kendi gözumle gördumki yerine ayni sekilde agac dikilmis. Kesilen agac da kuruduğu icin kesilmiş.. o yüzden bu tür haberlere anlik tepki vermiyorum artik. Zaman gösterecek iyiyi kötüyü diyorum

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Valla gecenlerde yine ayni sahil seridi icin bi haber vardi. Kesilen bir agaç ile ilgili..
Bir isletmenin manzarasi ugruna agacin kesildiginden bahsediliyordu. Bende ilk okudugumda küfürü basmistim ama sonra kendi gözumle gördumki yerine ayni sekilde agac dikilmis. Kesilen agac da kuruduğu icin kesilmiş.. o yüzden bu tür haberlere anlik tepki vermiyorum artik. Zaman gösterecek iyiyi kötüyü diyorum
Hisarda lokmanın önündeki koca ağacıda kesmişler ne hikmetse. Kuruyan kuruyana :)

senihcan

Daimi Üye
Adı
Senih Can Kardeş
Halk için güzel bir şey ama bir şey yaparken , bunu yaparsak ileride herhangi bir sıkıntıyla karşılaşırmıyız , doğaya bir zararı var mı? Ya da herhangi bir afette bir problem olur mu diye araştırmak lazım . İnsanlar Gölcük depremini çabuk unuttu malesef . Gölcük depreminde doldurulan alanlarda suyun altında evinin içinde kaç kişi yaşamını yitirdi hatırlayan var mı ? İstanbul'da deniz kenarları haddinden fazla dolduruldu zaten diye düşünüyorum . Anadolu yakasında sahil şeridi herhangi bir fırtınada ne hale geliyor deniz nasıl taşıyor az çok insanlar farkındadır diye düşünüyorum . Büyük bir deprem beklenirken denizin nerelere kadar taşacak nereler tehlike altında çok bilinen şeyler değil . Eski bir arama kurtarmacı olarak şunu söyleyebilirim , yapılan tatbikatlarda deniz kenarında ki doldurulan yolların tamamen denizin altında kalacağı , eski senelerde doldurulan ve üzerine bina yapılan bölgelerin su altında kalacağı bu zamana kadar gelmiş belediye başkanları , hükümet görevlileri tarafından da biliniyor ve kendi döneminde olmaz diyerek geçiştiriliyor . Balık popülasyonu göçlerini etkilermi falan kısmına girmeye gerek yok zaten çok bir balık kalmadı ... Ama keşke olası bir afette ölecek insanlar için biraz daha önlem alınsa... Çok eski değil karaköyde fırtınada iskele denizin dibini boyladıda hemen yenisi geldi , ya üzerinde birileri olsaydı hemen yine su üstü dubalı yeni iskele geldi . Önüzümdeki 50 sene içinde okyanus ve denizlerdeki su seviyesinin yükseleceği kısmınada hiç girmeyecem. İnşallah hayırlısı olur . Ama Türk milleti olarak ölecek olan ölene kadar herkes yaptığı şey için kutlanırken ancak ölen öldükten sonra kim bunun sorumlusu diye ağlamaya başlarız ...
japonya'da denizin taşma anı | İzlesene.com

Bu videoda az çok doldurulan alanlarda yaşanacak şey için umarım örnek teşkil eder .

Son düzenleme:

Hedo

Aktif Üye
Adı
Bahadır
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Soldaki yapılmasını istediğimiz, sağdaki yaptığımız.

Doğayı yok etmeden de çağdaş olunabilir. Rahat edilebilinir.

Umalım da genişletme çabası da soldaki resim gibi bir sonuç doğursun:)

Ekli dosyayı görüntüle 22565

Ekli dosyalar