Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

istanbul boğazının ortasında baba levrek

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında gacal tarafından paylaşıldı.

1. gacal

gacal Aktif Üye

c.tesi akşamı arkadaşlar ile buluşup biraz sohbet muhabbet derken gece baya geç olmuştu. saat 2:30 gibi eve geldim. sanırım kahveyi biraz fazla kaçırmış olacam ki eve geldiğimde hiç uykum yoktu. eee malum yarın da pazar. zıpkıncılık yaptığım zamanlarda takip ettiğim birkaç forum vardı.

konulara baktıkça içim açılıyor, ülkenin her yerinden gelen levrek haberleri ile vakit geçiriyordum. ben de ahhh ahhhhh diye iç geçiriyordum. 'nerde bizim istanbulda levrek...'

neyse levrek yoksa lüfer vardır dedim. hanıma yapılan 4 numaralı bakıştan sonra (küçük emrah bakışı :) ) arabaya atladığım gibi doğru boğaza.

saat 4 gibi sahteleri sırayla başladım yüzdürmeye. boğazda kıyıdan lüfer de ne kadar olur siz tahmin edin. işte bu atçek avının bu yönüne bayılıyorum. her atış yeni bir umut. belki her avda yüzlerce kez atçek yapıyorum. insanın içinde hiç umut tükenmez mi yahu :) bende tükenmiyor işte. neyse ilk denediğim yerde ne vuruş ne takip. sonra farklı bir yere geçtim. gece nereye attığımı göremediğimden sahteyi çekerken bakmıyorum bile. sağa sola bakıyorum. sonra sahtenin iyice kıyıladığını farkettim ama bu sefer misafiri de vardı. peşine taktığı balığı 2m önüme kadar getirmiş. zaten yavaş çektiğim sahteyi iyice yavaşlattım fakat bu sefer de deniz bitti. :confused: durmak zorunda kaldım. durduğum an gümmmmmmmmmm ve arkasından da tahmin edeceğiniz gibi cııııırrrrrrrrr. aha dedim geldi güzel lüfer. yaklaşık 20-30m kalama aldıktan sonra biraz duruldu. dedim sıra bende ama nerdeeeee. dokunmaya bile gelmiyo. hafif yüklendiğimde 10m alıp gidiyo. içimden 'ne inat balıkmış arkadaş, misineyi bari kesmese' diye geçiriyordum. yaklaşık 10dk sonra yorulduğunu farkettim ve ağır ağır çekmeye başladım. birden yaklaşık 10m önümde bir parlama oldu. bi taraftan da 'ne biçim balık bu. ne atlıyo ne zıplıyo sadece kafa atıyo' diye içimden geçiriyorum. biraz daha sardıktan sonra önümde kocaman bir kafa gördüm. o da neeeeeeeee!!! baba levrek bu.

o dakikaya kadar iplemediğim balığı kaybetme korkusu sardı ve en sevdiğim bölüm geldi. belden aşağısı zangır zangır titriyo. hafif sivri bir kayanın üzerinden atıyorum. kıyı tamamen keskin kaya. su ile aramda yaklaşık 2-3m var. ayrıca yanımda kimse yok. bu da yetmezmiş gibi kepçe de yok :(

artık kafa atışları yavaşladı. balık pes etmeye hazır lakin kıyıya nasıl alabileceğim konusunda fikrim bile yok. ya suya girecem ya da biraz cambazlık yapacaz. önümde denize uzanmamı engelleyen en büyük kayanın üzeri yosun kaplı. yani basarsam direk suya girerim. kıyı sığ ama gecenin köründe ıslanmak hiç cazip gelmiyor. :) tek çare kayanın üzerine oturmak. ben de aynen öyle yaparak kayanın üzerine oturdum. balık ile aramızda sadece 1m var. kayadan kıç üstü kayarak denizle aramda son engel olan 30cm lik bir taşa ayağımı basmam gerekiyor. eğer ıskalar yada bastığımda kayarsam yine ıslanacam :) neyse kıvrak bir hamle ile kayayı tuturdum ve paşa artık ellerimde. nasıl olduğunu hatırlamadığım bir şekilde kendimi paşa ile çimlerin üzerinde yatarken buldum :) yani o kayaların üzerinden kaymadan oltayı bırakmadan bir de elimde balık ile kıyıya nasıl çıktığımı hatırlamıyorum. :) hala inanamıyorum. arada bir paşayla gözgöze geliyoruz. utanmasam balığa 'sen levrek misin?' diye soracam :)

yanıma aldığım poşetler sadece lüfer için. poşetin birini kafasına diğerini kuyruğa geçirdim. hayvanın gövdesi açıkta kaldı. hızlıca oradan uzaklaşarak arabaya vardım ve hemen bagaja attım. arkasından yaklaşık 30dk bir bankın üzerine oturarak dinlendim. hala aklım almıyordu. boğaz ve levrek. derlerdi de inanmazdım :)

sonrasında levrek haberini duyan badim ile (gencognc) saat 8'e kadar ava devam ettik. gerçi o saatten sonra daha ne çıkabilir diye merak ediyordum. sonrdan aldığımız 2 sarıkanat ile avı sonlandırdık.

özellikle buradan beni yarı yolda bırakmayan misinam nippon 0.22 super tought'a teşekkür etmeyi bir borç bilirim. tüm mühendislerinin kulağını çınlattık. :)

Sağlıcakla kalın.

Makine : daiwa sweepfire
    misina : nippon super tought 0.22
    kamış : okuma 2.70 v system
    sahte : rapture magneto,max rap 13cm

reeling balık 4.5kg ve 78cm geldi

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Denizci Bora

Denizci Bora Üye

Çok güzel bir levrek. Son yılda artan levrek popülasyonu da yüz güldürücü ama istanbul da levreği bulmak daha da sevindirici. Tebrikler, artık sahilden ayrılmazsınız :) nice levreklere...

4. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

Tebrikler Deniz guzel balik, istanbul Boğazı'nda olmasıda ayrı bir mutluluk

5. hunter

hunter Daimi Üye

Tebrikler Deniz.
    Harika bir Levrek almışsın,bacaklarının titremesi çok normal bende çok iyi bilirim bu fuyguyu (kaçırdığım kılıç balığından) :D
    Harika bir anlatım yapmışsın yaşadıklarını,seni çimlerin üzerinde biri görse yuvarlanırken napıyor bu adam derdi sanırım. :)
    Her zaman denk gelir inşallah.

6. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Çok güzel bir levrek. Heyecanlı bir av olmuş, tebrikler...

7. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Deniz, harika bir av yapmışsın ve bir o kadar güzel anlatmışsın. Umarım daha irileri nasip olur.

8. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Hem trofeniz hem de güzel günceniz için kutlarım.

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Deniz,
    Harika bir levrek yakalamışsın.
    Levreğin İstanbul'da olduğunu biliyoruz ama genelde onu zorlayacak düşmanı olmadığından ve de her zaman taze yemi denizde hazır bulunduğundan bizim oltalara pek rağbet etmez. Bunun yanında zıpkıncılar en kalabalık mahallerden bile zıpkınlarlar.

Her zaman rastgelsin

10. Genç balıkçı

Genç balıkçı Aktif Üye

Tebrikler Deniz abi ne söylenir bilmem müthiş bir Levrek..Avların daim olsun..

11. akvaryumlove

akvaryumlove Aktif Üye

http://www.baliksevdam.com/forum/hayal-kirikligim-6935/index2.html

bu mesajım da da belirttiğim gibi daha öncesinden boğaz da levrek var.
    hemde birçok mera da var.
    ama iş bulmak - uğraşmak - hazırlıklı olmak.
    mesela bir kepçe olsaydı çok rahat alırdınız.

helal olsun.
    harika bir mesaj.
    çok tebrik ederim.
    çok umut verici.