Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul Caddebostan - Bostancı arasında bağlama limanı

Konu, 'Tekne İle İlgili Genel Bilgiler' kısmında renzokuken tarafından paylaşıldı.

1. renzokuken

renzokuken Aktif Üye

Öncelikle herkese selamlar,

Foruma yeni üye oldum bu da ilk mesaj ve konum :)

kısmetse kısa zaman sonra 4.50 metrelik bir safter alacağım. istanbul caddebostan - bostancı arasında tavsiye edebileceğiniz bağlama limanı var mıdır (evim suadiyede)? hafta sonu biraz gezindim, en düşük 250-300 tl aylık fiyat verdiler, bu konuya çok uzak olduğum için mukayese yapamadım, bu fiyatlar normal mi?

ayrıca buralara üye olunduğu takdirde iskelede değil de denizde açıkta dubalara bağlı olarak tutuyorlar sandalları, sandala binmek istediğimizde makara sistemi ile ip yardımıyla iskeleye mi çekiliyor bunlar yoksa her seferinde adamlar bizi oraya mı taşıyacaklar başka bir sandal ile?

aslında evim sahile 5-6 bina uzaklıkta, ilk başta römork alırım her seferinde römorkla indirip işim bitince geri çeker binanın garajında tutarım diyordum ancak pek de sağlıklı olmayacağını söyledi çevremdekiler, ayrıca kolay olmayacağı için bir süre sonra ızdırap haline geliyormuş. bunu tecrübe eden oldu mu?

teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Bizim teknemizde Suadiye'de bağlı. Aylık 300 TL ödüyoruz. Dediğiniz gibi tekneleri açık tonoza bağlıyorlar. Balığa çıkacağınız zaman sizi hemen bir sandalla teknenize bırakıyorlar.

4. leventt

leventt Aktif Üye

Arkadaşımın ilgilendiği bir liman var .Fiyatları konusunda yardımcı olabilir yer maltepe bizim teknede orada bağlı isterseniz sorabilirim..

5. renzokuken

renzokuken Aktif Üye

Hamdi Bey teşekkürler, hoşbulduk.

o zaman mesajımda belirttiğim 250-300 tl fiyat aralığı o civar için normal? ben fiyatı 450' lik tekne için aldım, siz 300 tl yi ne için veriyorsunuz?

aslında sizi bulmuşken bir kaç sorum daha olacak madem suadiye' desiniz :)

yaz kış orada mı tutuyorsunuz?
    motor devamlı tekneye takılı halde mi yoksa alıyor musunuz?
    suadiye den adalar a gittiniz mi? gittiyseniz kaç hp motorla kaç dakikada gittiniz? yakıt tüketimi nasıl?

levent bey, maltepe biraz uzak kalıyor bana, yürüme mesafesi olabilirse süper olur, teşekkürler öneriniz için.

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Sorularınızın hepsini tecrübe ettik :) Bir ara uygunsanız misafirimiz olun detaylı sohbet ederiz. Adresi özelden veriyorum.

7. renzokuken

renzokuken Aktif Üye

özel mesajdan cevaplamıştım ama buradan da söyleyeyim,

teşekkürler, en kısa zamanda görüşmek üzere

8. mertsedef

mertsedef Yeni Üye

Merhabalar,

Tekneniz için bahsi geçen lokasyonda kendinize uygun barınak edinebildiniz mi ? ben de bu konu ile ilgili bir başlık açtım , izmir de teknem var getirmeyi düşünüyorum lakin istanbul da rampa yok dediler garaj da tutup indir bindir yapmak için , ben uzun süre rampa kullandım bahsettikleri gibi çok da meşakkatli değil tekbaşınıza da uygulaması gayet kolay. Birde teknenizin motor özellikleri nedir , bağladığınız yerde güvenlikten yana bi soru işareti yaşıyormusunuz kıçtan takmalar açıkta çok güvenli değil diyorlar.

Üye olduğunuz liman ve fiyat hakkında da bilgi rica ediyorum.

Bu arada hayırlı olsun bol keyifli günlerde kullanın inşallah...

9. Lodosum

Lodosum Aktif Üye

benim teknem altınolukta, kışın istanbula getirsem çok iyi olur.
    maltepe sahili doldurdular.dereağzını genişlettiler 300 metre ileri gitti. şilep giriyor oraya.bir tane tekne rampası koyacaklarını sanmıyorum.
    you tube de izliyorum. halka açık tekne rampaları var amerika avrupada.
    adamların arabalarında çeki demiri var. tekneyi günü birlik indiriyorlar.
    tekne indirme işi iki kişi 5 dakika bile sürmüyor.
    rampa asfaltı suya 30 derece eğimle suya 5-6 metre giriyor.
    arabanın arka tekeri suya hafif dokununca römork suda oluyor.tekneyi hafifçe ittiriyorlar hoop tekne suda.
    çekerkende bir tanesi gel gel yapıyor. hoop tekne römorkta
    Loading Your Boat Properly - YouTube

10. Aldirmaz

Aldirmaz Aktif Üye

Merhabalar bu tekne rampası ve raflı sistem tekne barındırmasını büyükşehir beyaz masaya yazdım liman başkanlıkları ilgileniyor diye yönlendirme yaptılar.
    Geçen yıl Meriç Köyatası' nın ilgili yazısından çok umutlandım fakat hiç bir gelişme olmadı.
    Belki aynı konuda birden çok kişi dilekçe ile başvuru yaparsa çözüm ihtimaline yaklaşabiliriz.

11. renzokuken

renzokuken Aktif Üye

Herkese selam,

Burayı çok boşlamışım kusura bakmayın. Suadiye de geçen Ağustos ta bağlama limanı buldum o tarihten bugüne tekne orada.

Geçen sene boyuta göre 250 - 300 arası kira ücreti vardı ama bu sene zam olur mu bilmem.

Bizim tekne 4.50 safter, 15 beygir tohatsu motor var, güvenlik konusunda sıkıntı yaşamadım güvenilir bir yer ama tabi insan da kafasına koyarsa istediği tekneyi alır bence önemli olan motoru çalıştıracak anahtarı olması. Benim tohatsu anahtarı diğer tohatsu lara da olur büyük ihtimalle :) bu korkunun da sonu yok bence... Büyük sıkıntı olduğu kesin...

Bizim barınakta rampa var ama halka açık yerlerde hiç görmedim belki belli bir ücret karşılığı indirip bindirmek için kullanılabilir ama yoldan buraya girmek için yüksek lastiklerin jip lazım yoksa kaldırımı aşamazsınız.