Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul içi levrek avlağı bilen varmı?

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında lost_zombie tarafından paylaşıldı.

1. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

İstanbul içi derken, İstanbul sınırlarından değil, çekirdek sayılan İstanbul merkezinden bahsediyorum.

Mesela boğaz avrupa yakasından, Bakırköy'e kadar olan ve hatta birazdaha dışarı Büyükçekmece, Kumburgaz'a kadar olan kıyı şeridinde,( daha ileri gitmeye gerek yok, sevgili Hüseyin tesçilledi zaten ilerisini ) levrek avlayan varmı ben Yenikapı,da dalarken geçen seneler görüyordum ispendekleri ama irisi denk gelmedi.

Bu bölgede levrek avlayan, bilen varsa paylaşırsa çok makbule geçecek.:rolleyes:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BİROL

BİROL Daimi Üye

tekne ile kızkulesi etrafı, sarayburnu kıyıları,tekne ile zeytinburnu önü,tekne ile ambarlı liman civarı.
    İleride sultanköy,gümüşyaka tarafları....

4. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Yıllardır boğazda rapala atıyoruz, numunelik olsun bir tane bile gelmedi. Belki lüfer familyası varken levrek olmuyordur suda bilemiyorum ama ufak boydaki ispendekler bazen yemli takımlara geliyor.
    Geçen gün Arnavutköyde mezgit tutarken akşamüzeri oltama gelen mezgitin peşinden 40 cm kadar bir balık geldi kokladı gitti ama net göremedik kefal veya levrek olabilir.
    Zıpkın ile vuruyorlar bazen üsküdar ve arnavutköy burunda ama rapalaya atlayan bir levreği ne duydum ne de gördüm boğazda.
    Ama eminim ki bir boğazda bir yerlerde mutlaka var bu balık.

5. banlananmert

banlananmert Misafir

Arnavutköy,Caddebostan,Haydarpaşa(tekne ile 5kg+ balık yapıyor)yeşilköy(koyun dere),ataköy baruthane önleri.

Daha ilerlerde kesin mera 100/100 balık olan yer Sultanköy(Saraçoğlu sitesi),Y.çiftlik(yegen 2 sitesi,turkuaz villaları)

6. Faruk Usta

Faruk Usta Daimi Üye

Alın size nokta levrek avlağı ,Üsküdar radarın önü ,zıpkın ile vuran var sahteye neden gelmesin ,eski sitede albay 73 nıckli arkadaş vardı gerçek adı Mustafa ,balığı kenara getirdi ama yukarı alamdı :);) ,poşet takıldı diyerek kıyıya kadar aldı ama mesafe 3 mt. balıkçılar arasında kimse kimse ye haber vermez ya oda oyle yaptı ama balıktan oldu ...setten yukarı alamadı balığı eğer söylese arabamda kepçe vardı ,diğer bir arkadaşta ise uzun kakıç vardı ,açık çasi boğazda levrek var ama onu yakalamak için uygun sahte atan yok ;);) ve uğraşan yok ....

yer belirtme den bir anı paylaşayım istavrite çapari atıyoruz ,çapari deki yakalanmış istavritin peşine(istavrit derken kıraca ) bir balık geliyor ,su üstü yapıp tekrar dalıyor çevredekiler aaaa kefale bak nasılda daldı diyor:D:D:D:Dhahahahahah ya bunlar ya hiç kefal görmemiş yada kefalden hiç haberleri yok :D:D

ben 12 yaşımdan beri balık avında yım tatlı su,acı su, tuzlu su ... vs.... şu ana kadar kıraça kovalayan kefal hiç görmedim ....;););):) anlayana ince ip uçları

Nejat cım ben den sana bir tavsiye. eğer bir avlak bulduysan boğaz civarında yada merkeze yakın sakın paylaşma ,eşine bile söyleme :):):)

malum dalgıçlar var bu alemde ,kg. ram uzeri eşkına aldığımız avlak kurudu bu net yüzünden gece dalarlar ,hepsini alırlar sende bakar kalırsın kaya kurur gider ;);):)

dip not bilsem bile artık buradan yazmam ,yazık oldu avlaklarıma:(:(

7. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Evet biliyorum Mustafa Abinin olayını. Anlatmıştı banada...Ama üsküdarda o kadar rapala atılıyor birtek o olay vardır rapalaya atlayan levrek olarak.
    Bende mezgit kovalayan kefal görmemiştim geçen güne kadar.Büyük ihtimal o da levrekti. Ama bazen kefallerinde rapalaya atladığı oluyor. Merakına yenik düşüp...
    Doğrusu evet deneyen yok uygun usullerle boğazda. Anca balığın şansa kendini bir şekilde göstermesi lazım ki görelim ve kafaya takıp uğraşalım. Geçen sene çinekop yemlisi ile atanlar almıştı 2 tane gece. Ama lüfer kadar , ispendek.
    Tekne olsa boğazda zaten levrek meraları ve zamanı belli. Çoğu levrek de zaten kanaldan transit geçip gidiyor sanırım.
    Kıyıdan ise bende olsam merayı söylemezdim zaten.

8. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Sığ sular,dibi kum olmayan kayalık kekemozluk sığ sularda levreğin olmaması imkansız..;)

Zıpkıncıların aldığı yerde levrek alınması herzaman mümkün olmayabilir.Zıpkıncı geçen levreği avlar fakat oltacı avlanan levreği avlar..:)

9. Discovery_TR

Discovery_TR Üye

Caddebostan'da Levrek konusunda emin misiniz? (Evim çok yakında )

10. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

İlginize teşekkürler ben avlanmaktan çok gerçi vakitsizlikten avlanamamak benimki, merakımdan sordum soruyu eğer varsa sevindirici.ben birkaç sene önce Rumeli fenerinden kalenin önünden almıştım 3 adet dalan iki genç söylemişti onuda ordan 7-8 kiloluk balıklar vurmuşlardı.

11. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

bu bilgi iyi oldu