Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul Kartaldan Saygılar

Konu, 'Tanışalım' kısmında senseycan tarafından paylaşıldı.

1. senseycan

senseycan Üye

Merhaba;

Uzun zamandım amatör balıkçılık ile ilgilenmekteyim. Gerek kendi başıma gerekse arkadaşlarımla beraber balık sezanlarında avlanmaya çıkarız. Bunun dışında diğer av türlerinede merakım vardır. Fırsat buldukça memleketim Bilecik'e gittiğim zaman orada tatlı su balık avı (turna,sazan,yayın vb.) kış sezonlarında ördek,göde,kaz,çulluk avları yapmaktayım.

İstanbul Kartal çevresinde genelikle kıyıdan istavrit avı (her nekadar senede 2-3 defa sandalla açılırız ama hep elimiz boş geliriz.) sezonuna göre kefal kışın başlangıcı ile birlikte lüfer çinekop avları yaparız. Bu zamana kadar tutuğum en büyük tatlı su balığı 50 cm civarında turna, 11 kg yayın, 2-3 kg kambur sazandır. Deniz balıkçılığında ise geçen yıl tuttuğum 40 cm boyunda lüfer.

Bu sene internette gezerken arkadaşların bolca eşkina tuttuklarına şahit oldum ve bunun için bir takım çalışmalar yaptım. Bir aksilik çıkmaz ise bu haftasonu kartal sahilde ilk eşkina avıma çıkacağım. Ama nerde tutabilirim bilmiyorum. Atıp göreceğiz birazda şans diyeceğiz ve ya Allah Bismillah deyip oltamıza suya bırakacağız.

Herkese saygı ve sevgiler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Aramıza hoş geldin Serkan.

4. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

Serkan hoşgeldin keyifli paylaşımlar bereketli avlar arada bizide çağır

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoş geldin Serkan

6. senseycan

senseycan Üye

Hoşbulduk, bakalım bu ay sonu yeni olta ve takımlarda geliyor. Artık bu sene lüfer sarı kanat çinekop avcısı olmaya çalışacağız. Umarım haftasonu bir aksilik çıkmaz ve ilk eşkina avıma çıkarım.

7. senseycan

senseycan Üye

Merhaba Fatih bey;

Valla bizim avlar pek bereketli olmuyor. Hep cepten gidiyoruz. O kadar malzeme alıyoruz elde var sıfır, bizde diyoruz ki iyi keyiflendik stres attık, ama işin aksi iyice strese girdik evde balık bekleyen eşler olunca.... stres oluyor. Zaten balığa göndermelerde kısıtlanmaya başladı arada bir kaçıyoruz. Ama tutamamaya devam edersek tamamen yasaklanacak heralde. Eğer siz eşkina valrsanız benide çağırırsanız bende gelirim. Buradan haberleşelim mutlaka...

8. senseycan

senseycan Üye

Hoşbulduk, umaram bu siteye üyeliğim bana şans getirir :)))

9. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Serkan hoşgeldin keyifli paylaşımlar.

10. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

kaderimiz o zaman aynı bende bu hobiyi 3 ay önce sigarayı bıraktıktan sonra edindim ama gel gör ki kıyıdan bugüne kadar aldığım balık sayısı 10 adet ya var ya yok eve dönünce hanım balık nerede diye kafa yapıyor :D allah tan gecen bi arkadaşın teknesi ile çıktık 2kg yakaladım da prestijimizi kurtardık ama dediğin gibi cepten yiyoruz sahteler silikon balıklar kaşıklar :D neyse ya iki deniz havası almış oluyoruz

11. senseycan

senseycan Üye

Teşekkürler,,