Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul levrek lüfer kofana toplu raporu

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Theseus tarafından paylaşıldı.

1. Theseus

Theseus Aktif Üye

Selamlar
    Bu yıl Ekim Kasım sezonu lüfer familyası avı anlamında benim için iyi başlamış iyi gidiyordu,30 santimin altına düşürmedim,genelde 35-40 cm arası iri lüferler denk getirdim. 7-8 tane de 40-46 cm arası kofana adayı lüfer çantamda yerini aldı (Aman nazar değmesin,göz değmesin) .Üstelik balık bu yıl iyi de beslenmiş hep yağlı tombullardı,benim şansıma mı artık bilmem.
    Aslında bilinçli yapılan tercihlerin etkisi çoktu. Ne yazık ki amatör çoğunluk çinekop peşinde koşturup avlaması yasak boyuttaki lüfer yavrularını avlarken,bol yavru avı veren meralardan uzak durdum. Sonuçtabazen eve boş,bazen de birkaç iri lüfer ve kofanayla döndüm.Tabi vicdani bir tercih meselesi,boş döndüğüm zamanlar bile kafam rahattı ( Sözlerim kimseye sitem değil,her yetişkinin kendi kararını ve sonuçlarını yaşayacağına inanırım)
    Neyse efemdim,her av sonrası rapor açmak yerine toplu bir büyük rapor açayım demiştim,sonra bir de bu raporu levrekle taçlandırırım diye bekledim ve sonunda,bir sabah suyunda onu da başardım ;)
    Her birinin av detaylarını vermektense türe göre kısaca geçeyim;
    Lüfer ve kofanalar genellikle suüstü sahteler ve wtd aksiyonla,zaman zaman duruma göre gagalısahtelerle alınmıştır.Sert aksiyon,güçlü takımlar,balığa uygun sahteler özellikle seçilmiştir.
    Herkesin soracağı levrek konusuna ayrı bir paragraf açayım da gelecek soruları biraz azaltayımJ
    Sarıyerde kuzenlerde kaldığım bir akşamın sabahı havanın lodosa dönmesinin de etkisiyle biraz güney cepheli gözüme kestirdiğim birkaç koy burun vardı.Sabaha karşı kimse uyanmadan sahile inip teknelere,tonozlara sahteleri taktırmamaya dikkat ederken levreği yapıştırdım. Birkaç kafa atışına rağmen kısa sürede(15-20 saniye) kıyılattım. Makinanın dişlerini öttürmesine,kamışın karbon bağlarını çıtırdatmasına rağmen kalama kullanmayı düşünmedim,kalamayla pek aram yok J
    4 kilo üstü olmadıkça kalama taraftarı değilim,zaten balığı iriliği ilk 4-5 saniyede kendini belli, ediyor,baktım hayvanı çeviremiyorum,kalamayı gevşetir yol veririm.
    3 hafta önce lüfer kofanaya niyetliyken hiç ummadığım bir anda denk gelen,yerinden kıpırdatamadığım azman levrek oltamda 5 saniye kalmış,sırtını açıkta gösterip sahteyi bırakmıştı.Kamışla bile çekerek kendime çevirememiştim.Hazırlıklı olmamamın cezası L
    Neyse daha ufak da olsa kısmet bu güneymiş.
    Avlar Üsküdar,Bostancı,Pendik,C.bostan,Sarıyer,Tarabya civarlarında yapılmıştır.
    Bu avlarda okuma kamışlar,shimano 4000 kafa makine,nippon naylon ve powerpro ip, japon megabass ve duo marka sahteler kullanılmıştır.

Fotoğraf2047.jpg
    Fotoğraf2037.jpg
    Fotoğraf2042..jpg
    Fotoğraf2046.jpg
    Fotoğraf2062.jpg
    Fotoğraf2063.jpg
    Fotoğraf2066.jpg
    Fotoğraf2075.jpg Fotoğraf2054.jpg

Fotoğraf2084.jpg

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Kasım 2014
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Tebrikler. Hem bilinçli hemde güzel avlarınız için.

4. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Maşallah hepsi çok güzel balıklar eline sağlık.Kaçırdığın lüfer için kendine yeterince teselli yaratmışsın.
    Daha iyileri rast gelir umarım.

5. Theseus

Theseus Aktif Üye

Teşekkürler
    sağolun,kaçan levrekti.

6. Ersin1903

Ersin1903 Aktif Üye

Güzel rapor olmuş, elinize sağlık, balıkların da hepsi birbirinden güzel maşallah ;)

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Genco, ben de diyordum ses çıkmıyor.. Kesin güzel avlar yapıyordur diye düşündüm :)

8. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Eline, koluna, oltana sağlık süperler.

9. nurii

nurii Üye

Çok güzel avlar yapmışsınız.Tebrikler

10. Theseus

Theseus Aktif Üye

Teşekkürler

teşekkürler,daha iyi avları siz yaparsınız umarım,sağolun.

11. Theseus

Theseus Aktif Üye

Dostum bu yıl çok iyi lüfer kofana yakaladım ama levrek eklemeden rapor açmayacağım dedim inat ettim,sonunda denk geldi :)
    Artık rahat rahat mağazaya gelip çayını içebilirim ,hani nerde levrekler Genco diyemeyeceksiniz :D

Önder Kanığ bunu beğendi.