Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

istanbulda hem piknik hem turna avı için mera

Konu, 'Göller, Barajlar, Akarsular ve Diğer Tatlısu Avlakları' kısmında i_gulistan tarafından paylaşıldı.

1. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

o gün istoça giderken karşılaştıgım daha ilk görüşte balık sevdalısı oldugunu farkettiğim muhittin abimle hem o hem ben ilk defa olmak üzere hem tatlı su hem turna ilk avımıza gitmeyi düşünüyoruz.o ailesiyle ve ben belki yakın çevre bi balık avı yapmayı düşünüyoruz bunun için bize gidilebilecek istanbul avrupa yakasında güzel bir yer önerebilecek birileri var mı?aile olarak ve piknik hesabı gidecek olmazmıdan dolayı merayı ona göre seçmek istiyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Şemsipaşalı

Şemsipaşalı Aktif Üye

Günaydın öncelikle size Terkos gölünde Balabanı tavsiye ederim. Köye gelmeden önceki koy değil yanlız, köyün içinden geçin devam edince sağınızda çayırlık bir alan var sandalları da görürsünüz orada şu anda çok güzeldir. Küçük birde iskele vardır.Güzel bir geçirmeniz temennisiyle rastgele şimdiden.

4. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

süpersin bende terkosu düşünüordum okudugum raporlardan ama neresinde nasıl avlkanır asla bilmiordum çok aydınlatıcı oldu bu verdiğiniz bilgiyle zannedersem güzel bi tatil ve av olacak çok işime yarayacak.inş güzel bir avda yaparsak süper olacak.

5. Şemsipaşalı

Şemsipaşalı Aktif Üye

Bir öneri daha size giderken Durusudan geçerseniz meydanda yol ikiye ayrılır.Sol taraf Balabana gider,sağdaki yoldan 30 metre sonra solda kasap vardır köfte severseniz oranın kasap köftesinede bayılırsınız.

6. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

ooooo sen ezberini yapmışsın süper oldu bu önerin yazdım bunu bi kenera.bakalım yarın muhuttın abi transiti ayarlayacak inş şimdilik 3 kişi gibiyiz.zannedersem de iskeleden avlanırsak daha verimli bi av yapabiliriz.herseyden önce eglenmek kazasız belasız dönmek sonra en büyük arzum bir turna tutmak tabi ki yasal ölçüde gözüm az büyüklerde ama bakalım yarın gelecek haberde gözüm.inş bi tane de olsa ilk turnayı tutarsam değme keyfime sağol bu bilgiler çok işime yarıyacak.denizde tutmadıgım balık kalamadı iskenderunda elazıda sazan zurna kasna(bu arada bu tatlı su balıklarını ne yakalamayı nede yemesini sevmedim) ama turna izlediğim kadarıyla tadını bilmesemde tutması zevkli bi balık bakalım bizde beklemedeyiz inş bi av yaparsam burdan paylaşırız artık.tekrardan teşekkürler

7. Kubilay_Ç.

Kubilay_Ç. Yeni Üye

Merhaba ben cumartesi durusu'daydım şemsipaşalının tavsiye etmediği balaban köyüne girmeden ilk koya gittik malesef hiçbirşey alamadık ordaki bi grup arkadaş botla Ormanlı tarafından 3-4 turna çıkardılar bir dahaki sefere bende iskele tarafını denerim bakalım herkese rastgele.

8. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

o bu değilde doğru avlak seçmek önemlidir sağolsun şemsipaşalı ama balıkta kısmette çok önemli bakalım yarına ne olcak ilk önce planlarımızı yapalım ben çok ümitliyim yarından bu tavsiyeyle beraber bi kat daha artabilir gibime geliyor haydi şimdi zamanın geçmesini bekle ve ilk kez yeni spin takımı mıda orda deneme şansını yaşarım inş.

9. Şemsipaşalı

Şemsipaşalı Aktif Üye

Sandal kıralamayı düşünürseniz tavsiye ettiğim koyun hafif solunda karşı kıyıda sazliklar sabah saatinde iş yapar arkadaşın dediği ormanlık alanda hava sıcak olursa aşırı derecede yılan vardır dikkatli olunuz bu sebebten ilk koyu tavsiye etmemiştim :eek:

10. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

evet bugun gittim ve sandal kiralanacagını bilmediğmizden malesef kıyıdan avlanmak zorunda kaldık ve eli boş döndük sonradan öğrendik kiralamayı ki ozamanda geç kaldıkve ona görede hazırlık yapmamıştık ama tekne ile gidenler bi kaç tane yakalamışlar.daha çok verimli avlar yok ama epeyce içim acıdı küçükleride toplamışlar.neyse istanbuldan gitmeden güzel bi piknik oldu diyelim