Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul'da Yeniyim (Liman-Depo-Deniz/Kara muhafaza)

Konu, 'Tekne İle İlgili Genel Bilgiler' kısmında mertsedef tarafından paylaşıldı.

1. mertsedef

mertsedef Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Uzun süre İzmir de ikamet ettik den sonra işim dolayısı ile İstanbul/Göztepe ye taşındım , İzmir de 4.5 m boyunda fiber bir teknem ve römorkum var bazen denizde bazen ise garajda tutuyordum ,
    ayrıca seyahatlerimde kullanmak amacıyla 360 da bir botum var portatif olduğundan taşıması kolay, şimdi size sorum şudur ;

İstanbul Anadolu yakasında (çok iyi bilmiyorum) teknemi getirip muhafaza edebileceğim yada yine römork ile indireceğim rampası olan limanlar var mıdır ?
    İzmir de aylık 200 TL veriyordum burada fiyatlar nasıldır ?

Şu anda tekne İzmir de henüz getiremedim lakin botu ve motoru getirdim , bot ve motor için de denizde yada karada kıyı da muhafaza edebileceğim (getir götür kur zaman kaybetmemek için) depo liman vs. nereler vardır, bildikerinizi paylaşırsanız çok yardımcı olmuş olacaksınız şimdiden çok teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ahmet R. ÖZDEMİR

Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

hayırlısı olsun hoşgeldiniz,

kadıköy sahil caddebostan küçükyalı bu tarafa doğru bildiğim kadarıyla 300 tl aşağı değil birde bazen tonoz parası istiyorlar teknesi varsa bu bu iş zengin işi diye bakılıyor malesef hoş değil tabii ki :) hayırlı

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoş geldin Mert
    İstanbul'da rampa maalesef yok.
    Keşke olsa... :(
    Kıçtan takma motorlu tekneleri barınaklarda bırakmak nasıl bir sonuç doğurur emin değilim. Genellikle para tahsil edilir ama güvenlik pek önemli değildir bizim memlekette.. :(
    Sana en yakın kurbağalıdere ve Caddebostan var. Oralara gidip inceleyebilirsin.

5. mertsedef

mertsedef Yeni Üye

Çok gezme fırsatım olmadı ama sahil yolunda gördüğüm kadarı ile liman değil barınaklar mevcut daha doğrusu mendireklerin arkasına saklanmış barakalar ve liman değil açığa bağlıyorlar sandalla bırakıyorlar , böyle basit bir hizmet ve minimum güvenlik için 300 TL den başlıyor olması beni şimdiden düşündürdü :confused: 4,5 m teknesi olan zengin sayılırsa zenginim lakin bu algı ve anlayış denizlerimizin deynekçilerinin ayıbı :mad:

İstanbul da rampa yok mu :confused: bunca kalabalık ve modern şehirde bu kadar kıyı şeridinde rampa olmaması aklımın almadığı durum eminmisiniz ?

Caddebostan bana da pek güvenli gelmedi sanki iki hafta gelmesem motoru değil tekneyi bile alıp götürebilirler gibi :eek: Kurbağalıdere dediniz yeri bilmiyorum bakmam gerek.

Bu konuyu açmasamyıdım , teknem ve botum için beni hayal kırıklığına sürüklemeye başladı :(

6. Ahmet R. ÖZDEMİR

kurbağlıdere de yer bulmak çok zordur yinede bakarsınız, burası istanbul malesef :) hayırlısı

7. mertsedef

mertsedef Yeni Üye

Bugün kurbağalı dereyi gezdim ağırlıklı balıkçı tekneleri vardı az da olsa gezi tekneleri de mevcut du lakin dediğiniz gibi okadar teknenin olduğu yerde bir rampa göremedim , tekneye yer bulsak bir de vinç getirticez sanırım :)

güvenlik açısında bahsi geçen sahil şeridin de kayda değer iki yer var fenerbahçe ve pendik marinaları ama bunaların da bizim küçük teknelerimizde gözü yok anlaşılan ve pahalılar , acaba tekneyi satıp bot ve motor ile bu hobime devam mı etsem bilemedim :mad: lakin onada sahil kenarı bir depo veya emanetci bulmam gerek yoksa istanbul da denizden eskisi gibi faydalanamayacağım zaman büyük problem :(

8. agartan

Kurbağalıdere'de rampa olması lazım ama herkes kafasına göre kullanmasın diye olsa gerek önüne tekne çekiyorlar.. :)

9. Ahmet R. ÖZDEMİR

kurbağlıdere'de tekneler yalnız suda bırakılıyor çekme işlemi yok dere ağzında kısa süreli çekip bakım yapıyorsunuz sonra tekrar suya

10. agartan

Hah işte.. O bakım denilen şeyi tam da rampanın üstünde yapıyorlar

11. yersel907

yersel907 Aktif Üye

Mert kolay gelsin derdine bir care olurmu bilmem ama Suadiye işiklarda sahilde mendirek var benim cocukluk arkadasım işletiyor benim selamımı söylersen yardımcı olur tabi ücreti karsiligi malum burası Istanbul adı orhan maminin selamı var dersin gittiğinde Boyner cikan işiklarda

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi