Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Istanbulun balık cenneti olduğu zaman.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında onur kılıç tarafından paylaşıldı.

1. onur kılıç

onur kılıç Üye

Ah ahh yetisemedik o güzel günlere şimdide balik nerde diye sonar gibi balık arıyoruz. Kılıç balığı bile çıkan bir denizde yaprak tutar olundu durum çok vahim .[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Akrep 1717, Mesut1903, coner ve 9 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. avsen

avsen Aktif Üye

eski sisteme (avlanmaya ) dönülmediği sürece nesil yok olacak

onur kılıç bunu beğendi.
  4. onur kılıç

onur kılıç Üye

Hiç sormayın şimdilerde baligin direk kökünü kurutmaya uğraşıyorlar bittiği zaman ağızlarını havaya açarlar.

5. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

benim anlamadığım bu tekneciler daha çok tutmak uğruna bu küçük balıkları tutuyolar ya hani küçük tekneciler kıuyıya ağ seriyor özellikle yumurtlama zamanı bi 10 sene sonra balık kalmıcak o teknelerini napacaklar ozaman onu çok merak ediyorum heleki o gırgırlar ne olcak sonra av yasagı tamamen uygulanacak seneler ziyan olcak bunu düşünen yok mu?

onur kılıç, oltacı34 ve kerem03 bunu beğendi.
  6. enginson

enginson Daimi Üye

Şimdilerde bu balıklar olsa ne lrf ne spin direk el oltası al in sahile :D

7. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Yıllar geçtikçe herşeyi yitirdik maalesef.
    Artık akrabalık denen birşey doğru düzgün kalmadı, kimse birbirine gitmez oldu, eski okul veya mahalle arkadaşlarını görürsün selam vermezsin gözlerini kaçırırsın vs.
    Kimse birbiri için birşey yapmaz, İnsanlık yıllar geçtikçe ölüyor.
    Herşey tamamen sanal kafası, birbirimizden kendimizi üstün gösterme çabası, ego tatmini.
    Balıkçılığında fazla zamanı kaldığını düşünmüyorum, Türk milleti olarak aç gözlülük onunda kökünü kazıdı.
    70'lerde ekmeğın arasına lüfer kofana konurmuş şimdi ise ithal uskumru konuyor. Allah ıslah etsin bu duruma biz getirdik.
    Paylaşım için teşekkürler.

Son düzenleme: 23 Kasım 2015
  8. kerem03

kerem03 Aktif Üye

bu işten ekmek yiyenler bunların sonuçlarını düşünemezmi ya !! bizim onda birimiz kadar dikkat etmiyor balıkçılar.geçen haftasonu akşam atçek için indiğim barınak kenarında daha ilk atışımda su üzeri sahtem takıldı , şaşkınlıkla ve de heyecanla asılmaya başladım bir iki derken baktım gelmiyor, bırakıyorum hareket de yok Allahallah dedim ne olaki ! etrafıma bakındım biraz , baktım ötede 300 metre kadar ilerde bir kayık, usul usul ilerliyor , ağ dökmüş onu topluyor.bekledim sahtemin takıldığı yere gelene kadar sonra ışıkla işaret ettim filan zor bela farketti sahteyi kurtardık. kıyıdan 20 m.ye ağ dökmek normal mi ? daha önce de çok karşılaştım buralarda bununla ilgili birşey yapılamaz mı acaba ?

i_gulistan ve onur kılıç bunu beğendi.
  9. lufermania

lufermania Daimi Üye

O tekneleri ne yapacakları ile ilgili benim çok parlak fikirlerim var ama, söylersem burda yakışık almaz :suspus:
    Kendi geleceklerini kurutuyorlar farkında değiller, benim en fazla 1-2 bin liralık malzemem elimde kalır, hobi diye yaptığım uğraştan olurum ama onlar ne yapacaklarını hiç düşünmüyorlar, hiç.

i_gulistan ve onur kılıç bunu beğendi.
  10. onur kılıç

onur kılıç Üye

Herhalde tekneleri sobada odun niyetine kullanırlar kökünü kurutunca balığın

11. enginson

enginson Daimi Üye

gırgırları boğazın en derinlerinde batıracan hem balıklara yuva olur hem popülasyon artar. Amerikada eski uçakları trenleri ve gemileri bu şekilde yaptıklarını okumuştum bir yerde. balık popülasyonu artmış ve yemlenmek için büyük balıklar da o bölgede mera oluşturmuşlar.