Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

istanbulun göbeginde her aksam yasak av yapıyorlar

Konu, 'Jandarma ve Sahil Güvenlik İhbar Hatları' kısmında swordkit tarafından paylaşıldı.

1. swordkit

swordkit Yeni Üye

istanbulun göbeginde kalyon ötel,lin önünde ufak bir balıkcı teknesi her aksam
    kimseye aldırmadan gelip.ağını atıyor balıgı toplayıp gıdıyor her aksam aynı yerde. şikayet edilicek yerlere iletebilirsek buna bir dur demek lağzım.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bu konuda bir yasak maalesef yok.
    Küçük balıkçı tekneleri 12 ay boyunca ağ atıp avlanabiliyorlar.

4. trake

trake Aktif Üye

Belirttiğiniz tekne benim olta attığım mesafeye ağ atarken sahil güvenliği aradım.
    Onların attığı ağ ile avlanmak yasak değilmiş :)

5. leventt

leventt Aktif Üye

Kireç burnunda adam avlağımızın önüne ağını atıp gitmişti. 4 oltacı karaya aldık ağını :)

6. memati

memati Aktif Üye

en garantisi o bizde bikac defa yaptık baska care bırakmıyolar adama liman içine dahi atıyolar korkmadan

7. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

E insanların ağını topluyorsunuz da adamın evine eşine çocuğuna götüreceği parayı da temin edip kendisine veriyor musunuz? Balıkçılıkla uğraşan bir insanın ekmek parasını ne hakla kimseye sormadan toplayabiliyorsunuz? Yasal olarak avlandıktan sonra kimsenin diyebileceği bir şey yok, yasal olmadan avlansa da iyi kötü şikayet etmektir bir vatandaşın görevi. Kimsenin hem polis hem savcı hemde hakim olmaya hakkı yok.

PİNA bunu beğendi.
  8. leventt

leventt Aktif Üye

Bilmiyorum Kireçburnunu ne kadar bilirsiniz ama sahile 20 metre mesafede ağ atmak ne kadar doğru onu düşünmek lazım. Bende eve balık götüreceğim evde çoluk çocuk aç sefil beni bekliyorlar :p:p beni neden düşünmüyorsunuz.

9. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Bizlerin doğruları ile balıkçıların doğru farklıdır. Bizler keyif için balık tutarken onlar yaşamak için balık tutmak zorundalar. Yani kısaca zorundalar yoksa geçinemezler. Kanunlara yasalara uygun olduğu sürece diledikleri gibi ağ atabilirler bizler de rastgele demekten başka bir şey diyemeyiz.

10. umitbaydar

umitbaydar Yeni Üye

Kayık,Trol ve diğer şekillerde balık avlayıp satanları(yasal) zaman zaman kendi içimden eleştirsem bile; Avlanmayı spor için, yakalamak için o gecenin tenceresini kaynatmak için yaptığımızdan dolayı bizim avımızı engelleyen ekmek parası için bu işi yapanları (yasal) olta attığımız uzaklığa ağlarını serenleri (yasal) ben yadırgamıyorum.

11. ozzyville

ozzyville Aktif Üye

Adamın ağını toplamak bence de aşırı bir tepki ama insan (ağ bırakan) biraz iyi niyetli olmalı. Bu mantıkla onun kıyıdan atanların önüne ağ attığı gibi başka bir tekne de onun ağının önüne ağ serer o da avcunu yalar. Bence ortak payda da herkes keyifli bir şekilde avlanabilir yeterki biraz sağ duyu sahibi olalım.

YusufZiyaDeniz ve Mesut1903 bunu beğendi.