Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbulun ortasında kofana avı "pardon lüfer :)"

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında gacal tarafından paylaşıldı.

1. gacal

gacal Aktif Üye

Geçtiğimiz cuma akşamı evde pineklerken babamdan aldığım telefon ile yerimden zıpladım ve oltayı kaptığım gibi daha önceleri gözüme kestirdiğim fakat bir türlü gidemediğim ( çünkü yol yok :) Gidebilmek için arabayı bırakıp yürümek gerekiyor. ) meraya vardım. Hava biraz soğuk olduğundandır kimsecikler yok.

bir gün önce de yine av raporlarında çok görmediğim ama teknik olarak incelediğimde çok etkilendiğim Rapture Magneto 14,5 cm 19gr sahte (pembe) ile başladım aksiyona. Bu arada sahte alımında gerek tecrübe paylaşımı gerekse fikir konusunda gerçekten çok yardımını gördüğüm hazirolta.com Cem Abime sonsuz teşekkürler.

Sahtenin gittiği yeri göremediğimden gece avlarını çok sevmesem de amaç balık tutmak olmadığından ve o saatte yapacak daha iyi bir işim olmadığından keyif almaya çalışıyordum.

Sahtenin atış mesafesi ve aksiyonu mükemmel seviyede iyi. Ayrıca fiyat/performans denkleminde benden geçer not almayı başardı. Sahteye ilk ziyaret yalaşık 30dk sonra bir sarıkanat tarafından yapıldı ve aynen suya iade edildi. sonra bir vuruş olmadığından yerimi değiştirmek istedim.

yaklaşık 100m gittikten sonra yine başladık aksiyona. Sanırım bolluktan olacak ki her 3-5 atıştan birinde ya sarıkanat ya yaprak geliyor. Bende aynen iadeye devam ediyordum. çok eğlenmeye başlamıştım ki kamışın ucu suya değdi. ve ses cırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Mekan yabancı olduğundan nasıl bişey geleceğini tahmin edemiyordum. o an tek düşündüğüm sorunsuzca balığı kıyıya almak. kayaların üzerindeyim ve balığı koyabileceğim gibi sağlıklı bir yer yok. ve paşa kendini gösterdi. evet büyük bir kofana. ben makineyi sarmaya çalıştıkça cırrrrrr sesi kesilmiyo. can havliyle kayaların üzerine aldım. bir baktım ki dize kadar suya girmişim. arada ne olduğunu sormayın ben de bilmiyorum :) solungaç altından yakalandığından herhalde bu kadar uğraştırdı.

balık 35cm geldi.

Makine : Daiwa Sweepfire
    Misine : 0.22 nippon
    sahte : Rapture Magneto 14,5 cm (pembe)
    kamış : okuma 2.70vv system

kalın sağlıcakla.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Kasım 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. maestrocan

maestrocan Üye

Gerçekten güzel bir av olmuş :harika: çekerken almış olduğun keyfi bende aldım yazını okurken

Herzaman rastgelsin

4. scofield

scofield Aktif Üye

Kocaman bir tebrik.Sevgiler...

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Deniz,
    Raporu özetleyen cümle bu olmuş. :D
    Çok güzel bir lüfer yakalamışsın. Açıkçası başlığa bakınca kofana göreceğim diye çok heyecanlanmıştım. Bu gidişle lüfer görünce de heyecanlanacağız ya, yakındır... :(

6. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Heyecanlı bir av, aynı heyecanda bir anlatım ve gecenin ödülü güzel bir lüfer, tebrikler.

7. Volkan

Volkan Daimi Üye

Güzel bir lüfer, anlatım çok güzel ama en çok iadeleri beğendim, tebrikler Deniz. Küçükleri iade edince deniz bize hakkettiğimizi işte böyle veriyor.

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler, bu sıralar bol bol denemek lazım. Bu sene güzel balık var.

9. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

balıkçıların sattığı sarı kanatlara göre bu bence de kofana:) tam boy lüfer için kocaman bir tebrikte benden süper balık.

10. horasanlı

horasanlı Aktif Üye

Tebrikler güzel bir av olmuş.

11. gacal

gacal Aktif Üye

eee o kadar yazıdan sonra başlığı şöyle yapalım

"istanbul'un ortasında lüfer (büyük lüfer) avı :)

bu arada arkadaşlar boylar hakkında bilgiyi bu adresten aldım. hatalı olduysa kusura bakmayın.