Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

istavrit avı hakkında yardım

Bluemoon34

Aktif Üye
Adı
olcay atay
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
merhaba arkadaşlar

denizde hiç avlanmamış birisi olarak amatör kıyı balıkçılığına merak sardım :) şimdi sizden öğrenmek istediğim karaköy veya haliç taraflarından kıyıdan istavrit nasıl tutabilirim ? hiçbir bilgim yok bu konuda bir av bayisine gitsem bana kamışı makinayı ve sahte yemi ile birlikte tam takım ayarlar mı ? orta halli bişey istiyorum ara sıra avlanacağım için en uygunundan kaç tl ye patlar bu iş ?

cevaplarınız için teşekkür ederim.

around deep

Aktif Üye
Adı
Mert GEZENOGLU
Merhaba,
Istanbul'da bu isler hicte zor olmuyor uzak memleketlerde yasayanlar icin.
Sayet amaciniz keyif almak ise LRF tarzi av stilini incelemenizi oneririm.
Uygun fiyatli bir suru urun var bu av stili ile ilgili.
Oncelikle almak istediginiz malzeme tarzini belirlemelisiniz.
Surf set ile de istavriti capari ile alirsiniz, spin set ile de.

LRF ile Istavrit avi konusunu buradan inceleyebilirsiniz;
https://www.baliksevdam.com/forum/bu-geceki-lrf-avim-14226.html

Musti.barut

Daimi Üye
merhaba arkadaşlar

denizde hiç avlanmamış birisi olarak amatör kıyı balıkçılığına merak sardım :) şimdi sizden öğrenmek istediğim karaköy veya haliç taraflarından kıyıdan istavrit nasıl tutabilirim ? hiçbir bilgim yok bu konuda bir av bayisine gitsem bana kamışı makinayı ve sahte yemi ile birlikte tam takım ayarlar mı ? orta halli bişey istiyorum ara sıra avlanacağım için en uygunundan kaç tl ye patlar bu iş ?

cevaplarınız için teşekkür ederim.
Karaköy de gurcan abinin dediği gibi spot balıkçılık var benim sana tavsiyem ise Karaköy de kıyıda olta atan ve kendince Çapari takım satan oranın demir baş fatih abisi vardır her Pazar ordadir git onun yanına tanıyıp tanımaman önemli değil cok güzel bir kişilik tir anlat derdini o sana spot balıkçılık ta yardimci olacaktır

Bluemoon34

Aktif Üye
Adı
olcay atay
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
carrefourda 50 tl ye güzel oltalar var tam takım içinde makinası makarası vs. sizin gösterdiğiniz yerde 100-150 aralığında fiyatlar çok pahalı sonuçta ben acemiyim basit bişey de işimi görebilir

Berke Öztürkmen

Daimi Üye
Adı
BERKE ÖZTÜRKMEN
carrefourda 50 tl ye güzel oltalar var tam takım içinde makinası makarası vs. sizin gösterdiğiniz yerde 100-150 aralığında fiyatlar çok pahalı sonuçta ben acemiyim basit bişey de işimi görebilir
Malzeme temini konusunu sizin dediğiniz rakamlara da temin etmeniz mümkün ama av sırasında sizi ne derece tatmin eder orası tartışılır.
Burada size tavsiyede bulunan ve yol gösteren tüm arkadaşlar sizin de geçtiğiniz bu acemilik yolundan geçtikleri için yanlış ve yetersiz malzeme almamanız konusunda özenli tavsiyelerde bulunuyorlar. İmkanınız var ise bütçenizi biraz daha arttırarak arkadaşları dinleyip bu işte size keyif ve verim sağlayacak biraz daha iyi malzemeler almaya çalışın.
Amatör balıkçılıkta en kötü şeylerden biri de işe yaramayacak bir sürü malzeme alıp bir kenara kaldırıp atmak ve kullanmamak.

gurcansap

Daimi Üye
Adı
Gürcan Sap
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Biz o güzel olta takımlarından birer ikişer aldık, acemiliğimizi attık, yetersiz geldiği anda daha iyisi ile değiştirdik. Aldıklarımızda çöp oldu. Artık kullanamıyoruz, malzeme kalitesi düşük olduğu için çalışmaz haldeler çünkü.
Öneride bulunan ben ve diğer arkadaşlarım Berke'nin özetlediği gibi o dönemi atlattıkları için paranızı çöpe atmayın istiyoruz.
Konunun özeti budur.

Bluemoon34

Aktif Üye
Adı
olcay atay
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Arkadaslar yardimlariniz icin cok tesekkurler

Soylediklerinizi dikkate alacagim. Ancak maksimum butce ne olmalidir ? Baslangic icin ?

Berke Öztürkmen

Daimi Üye
Adı
BERKE ÖZTÜRKMEN
Arkadaslar yardimlariniz icin cok tesekkurler

Soylediklerinizi dikkate alacagim. Ancak maksimum butce ne olmalidir ? Baslangic icin ?
Bu işin ne tavanı ne tabanı var yakında onu anlarsınız :D

Arkadaşım işin aslı şu ki ;
Belirttiğiniz bütçe ile bizim tavsiye edeceğimiz ürünler rakam olarak birbiri ile örtüşmeyecek. Bence siz arkadaşların tavsiye ettikleri mağazalara giderek bütçenizi biraz da zorlayarak satıcıların yönlendirmelerine göre takımınızı kurmanız en doğrusu. Ne diyelim? Şimdiden rast mı gelsin ne

Mavi-DÜŞ

Üye
Adı
Sedat Türkan
Hastalık bu , bütçe konusuna gelince bulaşdığında anlarsın :D ,kendimden taviz veriyim tatlı suda 8 tl göl kamışı ile başlamışdım şimdi ise ,2,90 şişme zodyak bot 2.6hp motor, sahte , kamışlar ve makaralar vs .....

Moderatör tarafında düzenlendi: