Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

istavrit avı hakkında yardım

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Bluemoon34 tarafından paylaşıldı.

1. Bluemoon34

Bluemoon34 Aktif Üye

merhaba arkadaşlar

denizde hiç avlanmamış birisi olarak amatör kıyı balıkçılığına merak sardım :) şimdi sizden öğrenmek istediğim karaköy veya haliç taraflarından kıyıdan istavrit nasıl tutabilirim ? hiçbir bilgim yok bu konuda bir av bayisine gitsem bana kamışı makinayı ve sahte yemi ile birlikte tam takım ayarlar mı ? orta halli bişey istiyorum ara sıra avlanacağım için en uygunundan kaç tl ye patlar bu iş ?

cevaplarınız için teşekkür ederim.

Musti.barut bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

4. around deep

around deep Aktif Üye

Merhaba,
    Istanbul'da bu isler hicte zor olmuyor uzak memleketlerde yasayanlar icin.
    Sayet amaciniz keyif almak ise LRF tarzi av stilini incelemenizi oneririm.
    Uygun fiyatli bir suru urun var bu av stili ile ilgili.
    Oncelikle almak istediginiz malzeme tarzini belirlemelisiniz.
    Surf set ile de istavriti capari ile alirsiniz, spin set ile de.

LRF ile Istavrit avi konusunu buradan inceleyebilirsiniz;
    http://www.baliksevdam.com/forum/bu-geceki-lrf-avim-14226.html

5. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

Karaköy de gurcan abinin dediği gibi spot balıkçılık var benim sana tavsiyem ise Karaköy de kıyıda olta atan ve kendince Çapari takım satan oranın demir baş fatih abisi vardır her Pazar ordadir git onun yanına tanıyıp tanımaman önemli değil cok güzel bir kişilik tir anlat derdini o sana spot balıkçılık ta yardimci olacaktır

6. Bluemoon34

Bluemoon34 Aktif Üye

carrefourda 50 tl ye güzel oltalar var tam takım içinde makinası makarası vs. sizin gösterdiğiniz yerde 100-150 aralığında fiyatlar çok pahalı sonuçta ben acemiyim basit bişey de işimi görebilir

7. Berke Öztürkmen

Berke Öztürkmen Aktif Üye

Malzeme temini konusunu sizin dediğiniz rakamlara da temin etmeniz mümkün ama av sırasında sizi ne derece tatmin eder orası tartışılır.
    Burada size tavsiyede bulunan ve yol gösteren tüm arkadaşlar sizin de geçtiğiniz bu acemilik yolundan geçtikleri için yanlış ve yetersiz malzeme almamanız konusunda özenli tavsiyelerde bulunuyorlar. İmkanınız var ise bütçenizi biraz daha arttırarak arkadaşları dinleyip bu işte size keyif ve verim sağlayacak biraz daha iyi malzemeler almaya çalışın.
    Amatör balıkçılıkta en kötü şeylerden biri de işe yaramayacak bir sürü malzeme alıp bir kenara kaldırıp atmak ve kullanmamak.

KalamA ve gurcansap bunu beğendi.
  8. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Biz o güzel olta takımlarından birer ikişer aldık, acemiliğimizi attık, yetersiz geldiği anda daha iyisi ile değiştirdik. Aldıklarımızda çöp oldu. Artık kullanamıyoruz, malzeme kalitesi düşük olduğu için çalışmaz haldeler çünkü.
    Öneride bulunan ben ve diğer arkadaşlarım Berke'nin özetlediği gibi o dönemi atlattıkları için paranızı çöpe atmayın istiyoruz.
    Konunun özeti budur.

Yhy, KalamA ve Berke Öztürkmen bunu beğendi.
  9. Bluemoon34

Bluemoon34 Aktif Üye

Arkadaslar yardimlariniz icin cok tesekkurler

Soylediklerinizi dikkate alacagim. Ancak maksimum butce ne olmalidir ? Baslangic icin ?

10. Berke Öztürkmen

Berke Öztürkmen Aktif Üye

Bu işin ne tavanı ne tabanı var yakında onu anlarsınız :D

Arkadaşım işin aslı şu ki ;
    Belirttiğiniz bütçe ile bizim tavsiye edeceğimiz ürünler rakam olarak birbiri ile örtüşmeyecek. Bence siz arkadaşların tavsiye ettikleri mağazalara giderek bütçenizi biraz da zorlayarak satıcıların yönlendirmelerine göre takımınızı kurmanız en doğrusu. Ne diyelim? Şimdiden rast mı gelsin ne

11. Mavi-DÜŞ

Mavi-DÜŞ Üye

Hastalık bu , bütçe konusuna gelince bulaşdığında anlarsın :D ,kendimden taviz veriyim tatlı suda 8 tl göl kamışı ile başlamışdım şimdi ise ,2,90 şişme zodyak bot 2.6hp motor, sahte , kamışlar ve makaralar vs .....

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Haziran 2014