Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

işte sağlığımızla oynayan,vicdansızlar.

Konu, 'Sağlık' kısmında Murat Çoşkun tarafından paylaşıldı.

1. Murat Çoşkun

Murat Çoşkun Aktif Üye

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanun’unun 31 inci maddesinin 6 ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır. Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8 inci maddesi gereğince laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü çerçevesinde, laboratuvar sonuçları olumsuz bulunan ürün/firma bilgileri aşağıda yer almaktadır.
    Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Kamuoyuna Duyuru Tarihi Firma Adı Ürün Adı Marka Parti/Seri No
    Akgökseller Gıda ve Süt Mam. Tar. Ürn. Canlı Hay. Oto. Taş. San. ve Tic. Ltd. Şti.Konya Yağlı Tulum Peyniri(Nişasta ve Bitkisel Yağ Tespiti) Hasan Dede 01.12.2012
    13.04.2012 Birsen Güven Gıda San. ve Tic. A.Ş.
    Kayseri Tam Yağlı Tulum Peyniri(Bitkisel Yağ Tespiti) Yalçıntepe 11.04.2012
    Güldemce Gıda İnş. Otomotiv San. Tic. Ltd. Konya Yağlı Tulum Peyniri(Bitkisel Yağ Tespiti) Güldemce 01.01.2013
    Efraim Usta Lokantası Nazım ÇAKMAK Çınarlı Mh. N. Erim Cd. Kayacı Sk. No:2 İzmit/KOCAELİ Pişmiş Dana Kavurma
    (Tek Tırnaklı Eti) Yemek -
    13.04.2012 Etsan Gıda Sanayi A.Ş Tepeören-Tuzla/İSTANBUL Acılı Kangal Sucuk %100 Dana Eti (Kanatlı Eti Tespiti) Apikoğlu 4701
    Karizma Beşler Et Tesisleri Kemerburgaz Cad. No 76 Kağıthane /İSTANBUL Soyulmuş Sosis(Yabancı doku, iç organ tespiti) Uludağ SN 08 – P 1
    11.04.2012 Marmaratürk Bitkisel ve Organik Ürünler Süzme Çiçek Balı Bal Teknesi 001
    Nurs Lokman Hekim Gıda Tarım Bitki Med. San. Tic. Ltd. Şti. Süzme Çiçek Balı Balderesi 019
    Tuana Bitkisel Ürünler Kozmetik Gıda İnş. San. Dış Tic. Ltd. Şti. Süzme Çiçek Balı Balderesi 02
    27.03.2012 Kayserilioğulları Gıda Sanayi Ticaret Ltd. Şti Süzme Çiçek Balı Oskar 03
    Tadaban Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti Süzme Çiçek Balı Maxitat 0106

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Apikoğlu da böyle yapıyorsa kimden ne alabiliriz şaşırdım.
    Çok güvendiğim bir markaydı.

4. löngöz

löngöz Daimi Üye

bu mamullerin %80 den fazlasının hangi süpermarketlerde satıldığını da biliyormusunuz.?

5. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

%100 danada tavuk eti çıkması
    Apikoğlu
    sitesinde bir açıklama yapmış durumla ilgili olarak onu okumanızı tavsiye ederim, düzgün bir açıklama olmuş 3-5 güne netleşir durum. Tavuk ve dana ürünlerinin aynı band üzerinde üretilmesi sebebiyle olabileceğini söylüyor.
    Testler'de ne kadar kanatlı eti olduğu söylenmiyor diyor, dna izi bile olsa VAR ya da YOK diye sonuç çıkıyor diye söylemişler. Üretim bantlarını ayırma sözü veriyor

Sosis'de yabancı doku çıkması

Beşler ve onun diğer firması olan Uludağ ın ürünleri için de bir açıklama var ama internet sitelerini kapatmışlar, facebook sayfalarında bir fotoğraf olarak var bu açıklama. Beşler'in yaptığı açıklama pek tatmin edici değil gibi geldi bana.

Bu arada dün akşam BİM marketine gittim ve hala BEŞLER ve ULUDAĞ markalı ürünler raflardaydı. Mağaza çalışanına sordum hala satacak mısınız bu ürünleri, raflarda hala sosisleri duruyor diye sordum. O da "Haber geldi bize merkezden, bazı ürünlerini kaldırdık raftan diğerleri duruyor" dedi.

Evet BİM'in raflarında hala %100 tavuk sosis ürünleri durmakta ve 500gr'mı 3tl'den satışta. Beşlerin tüm ürünleri de yine raflarda.

Bir de BİM'in kalite politikası diye bir duyurusu var tüm mağazalarında, ürettirdiğimiz ve satışını yaptığımız ürünlerin analizlerini takip ediyoruz kaliteden ödün vermiyoruz diyordu ama demekki pek umurlarında değilmiş, yalan çıktı bu.

Bir de bakanlığa bakalım;
    Ard arda şimdi mi çıkıyor bu markalar ortaya, bakanlık da unutmuş gitmiş kontrol etmeyi yılllaaaaaaaaardır. Belli aralıklarda testler yapılması denetlenmesi mecburi diye ibliyorum oysa.

6. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

APİKOĞLU CEVABI

BEŞLER VE ULUDAĞ CEVABI

7. trgy77

trgy77 Üye

bir kasap olarak herkese tek tavsiyem var eti tavuğu sucuğu güvendiğiniz kasaptan alın emin olun en kötü kasap sucuğu bile firmaların sucuğu kadar kötü olamaz. ayrıca firmaların tavuğu koymalarındaki amaç hem maliyet düşüyor hemde %40 yağ oranının pişerken yağın salınmaması için tavuk eti yağı çeker .

8. löngöz

löngöz Daimi Üye

bu firmaların bakanlık tarafından deşifre edilmesi ve kamuoyuna duyurulması çok güzel oldu....
    özellikle belli şehirlerde üretilen mamulleri satmakta ısrar eden marketlerde böylelikle ortaya çıkmış oldu....

9. löngöz

löngöz Daimi Üye

ayrıca detaya girecek olursak piyasada sadece yem sanayide kullanmak için üretilen tavuk kemiği ununun,,bu ucuz sosis ,salam ve sucuklarda kullanıldığıda bu raporlarda açıklanmış...

10. oktay16

oktay16 Moderatör

Bu ülkede gdo lu ürünlerin bile piyasaya sürülmesi, yasal olarak serbest iken. Suçlu aramayalım arkadaşlar. Suçlu belli. Ahhlar, vahlar için artık çok geç, geçmiş olsun.

11. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Apikoğlu'nu çocukluğumun ilk günlerinden itibaren ailecek severek yemekteydik , bu habere üzüldüm.. Sosis ve salam hatta jambon kesinlikle tüketmiyorum tüketmem de.. Tavuk bağırsağını bile içine kattıklarını biliyorum.. Sucuk da ise son 10 senedir tavuk eti veya başka cins etler katılıyor en güvendiğimiz markalarda bile , kimse babamın oğlu olmadığı için asla ve asla sucuğa güvenmiyorum.. Elimden geldiğince kasap sucuğu tüketmeye çalışıyorum.. Malesef kime neye güveneceğimizi şaşırdık , 5 6 senedir tavuk etleri iyice bozuldu hormondan, bu tavukların kemiklerini tüylerini vs., çiftlikbalıklarına da yediriyorlar malesef, hemen her alandan bir gıda terörizmi saldırısı var, Allah korkusu olan insan bunu yapmaz nasıl insanlar bunlar hayret ediyorum , yazıklar olsun..