Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İşte Torik, işte Mercanlar ve Istakaroz. 21 Mayıs 2011 Sivrice.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Orhan Küçükbiçmen tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

İşte Torik, İşte Mercanlar ve Iskataroz. 21 Mayıs 2011 Sivrice.

Sivrice de güzel bir cumartesi sabahı, Limandayız, ben, Conta kaptan ve Selçuk kardeşimiz, internetteki adı onu Mavi olarak tanırız, Bursa'dan geldi beraber balığa çıkmak için sözleştik ve denize açılıyoruz.
    Takımlarımızı gözden geçiriyoruz, Selçuk kardeşimizin getirdiği takımları inceliyoruz, ve av planımızı konuşuyoruz, mercan avı yapmaya karar verdik ama yem yok, o sırada ağlarını toplayan bir balıkçı teknesini gördük, yanaştık benim çok sevdiğim dostum Ümit kaptan , hemen bize biraz yemin varmı dedik ada bize bir sürü taze yem verdi Tirsi ağırlıklı, sabah ona teşekkür ettik siftahlık ufak bir şey verdik, Conta kaptan yemleri hazırlamaya başladı bile, ben de hem tekneyi kullanıyorum hemde sırtı takımımı açtım deniz bu belli olmaz sabah, sabah bakarsın bir şeyler alırız dedim ve mavi tobinaru yu suya biraktım, bir müddet sonra gel Selçuk sırtıyı sen çek dedim ve takımı Selçuk,a verdim, tabi ona hemen ufakta olsa yapacaklarını anlatıyorum, ilk başta 5 metre kadar kalama bırakmasını söylüyorum, eğer balık vurursa sakın çekme hatta biraz biraz salıver deyip olacakları anlatıyorum, denizde oynakları gördük, bende oynakların yanından geçerken bak buralarda vurabilir diyorum ve fazla bir zaman geçmeden, Selçuk'un, geldi, geldi balığı aldım deyince hemen tekneyi durdurdum ve balığı çekmeye başladık, balık ,biraz mücadeleden sonra balığı gördük hep bir ağızdan Torik bu Torik bu diyoruz, toriğin kafasını sudan dışarıya çıkarttık ve kepçe ile tekneye aldık, teknede gerçekten bayram havası var.:):):)
    Toriği aldık aynı yerde bir tur daha attık, fazla vakit kaybetmeyelim hava tam mercan havası diyor Conta kaptanımız, bizlerde tamam dedik ve Sırtı takımlarını topladık.
    Sırada Mecan avımız var, Sırtı avlarımı yaptığım yerden 10 dakikalık bir yerdeyiz, bu yerlerde çok mercan tutmuşluğum var, buraları 12 sene evvelden beri çok iyi bilirim, buralarda o kadar çok mercan taşı CPS sime noktalamışımki her 50 metrede bir taş var bunları tek tek arıyoruz, ve bir taşta balığı bulduk, mercanı aldım sonra mercanlar gelmeye başladı, küçüklerini suya iade ediyoruz, sadece büyüklerini alıkoyuyoruz, benim oltama bir de Istakaroz geldi, hava biraz bozmaya başladı, Conta kaptan da uyumaya başladı bizde takımlarımızı topladık ve limanımızın yolunu tuttuk, her zaman olduğu gibi bu günde çok sevgili dostlarımla beraber çok güzel bir balık avı gerçekleştirdik, bundan sonra akşam yemeğimizde mercan ve torik balığımız var.:):):)
    Bu güzel avımızın sevincini ve heyacanını sizlerle paylaştığım içinde son derece mutluyum, sizlere de her zaman gönlünüzdeki güzel balıkları avlamanızı dilerim,Conta kaptan, Selçuk kardeşimiz ve ben sizlere sevgiler, saygılar ve hoşçakalın diyoruz.:):):)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tüm ekibe tebrikler
    Torik, mercan, Ege denizi ve dostluk.
    Her zaman rastgelsin

4. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

orhan abi dostlarla güzel bir gün ve güzel bir av gerçekleştirmişsiniz,nice güzel avlar dilerim

5. albatros-mst pltky

albatros-mst pltky Yeni Üye

bizde balıkçıyız diye geziyoruz ya ne diyelim ! ustalar kutluyorum sizleri .. biz onca paralar verip malzeme alıyoruz ama keyifli bir av dönüşümüş olmuyor mahalleye nerdeyse gece gidicez . orhan abi sanada bizlerede rasgelsin ...

6. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Mercana başlamanın vakti geldi. Deniz ve balıklar muhteşem. Tebrikler Orhan Abi.

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tabrikler Orhan abi, Torikler kayboldu demiştin yine çıkmaya başlamışlar :)

8. cezmi

cezmi Üye

Tebrikler Orhan bey.
    İnsanları mutlu edipte mutlu olmak bu olsa gerek. Denizin çayır, gelinciklerinizde kırmızılı Mercanlarınız olsun.

Afiyette kalınız.

9. Orhan Küçükbiçmen

Çok teşekkürler Şeref kardeşim, sizlere de rastgelsin, sevgiler, hoşçakalın.:):):)

10. Orhan Küçükbiçmen

Çok teşekkürler sevgili Cevat kardeş, sizleri bekliyoruz, selamlar, sevgiler, hoşçakalın.:):):)

11. Orhan Küçükbiçmen

Sevgili kardeşim tebriklerin için çok teşekkürler, dediğin gibi balık avı zaman ister, balık avı yer ister, balık avı güzel takımlar ve birazda tecrübe ister, zamanla olacağına bende inanıyorum, bizlerde sizler gibi başladık, sana rastgele, hoşçakal.:):):)