Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

işte trofe has kefalim - silivri

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında duzensiz tarafından paylaşıldı.

1. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

herşey dün sabah oldu. hoca okurken çakır keyif bir halde geldim kepçemi aldım apartmandan. balığa gidicem farklı noktalardan şeytan oltamla denemeler yapıcam niyetim buydu. tekelerimi süzdüm dalgakırana doğru yollandım. geçen sene levrek tuttuğum nokta doluydu yemli ile istavrit tutanlar vardı selamımı verdim geçtim. istikamet kayalıklar..

hava hafif aydınlanmaya başladı tabikide haramiler piyasaya çıktı o saate kalanda hata :) atıyorum tıkır tıkır yem parçalanıyor. atıyorum yem parçalanıyor. hiç durulcak gibi değildi yapıcak daha iyi bir fikrimde yoktu. sabırla yemler bitsin bari dedim. arada bir adet güzelinden hani aldım koydum kovama. ama yok başka balık safi harami..

yemler bitti tamamdır benim nöbette bitti dedim eve yollandım. şeytan işte tekeleri görünce kenarda dur dedim bir kepçe alayım bari bir yarım saatte orta iskelede oyalanırım..

iskelenin ucuna gittim kuruldum çifter çifter taktığım tekelere tıklayan yoktu. sabır ve inatla beklerken başka bir balıkçı dayı geldi bir elinde bir torba ekmek. dayıyla konuşurken demezmi dün burda levrekler vardı ben kefale atıyordum ekmeğe toplanan kefallere levrekler saldırıyor :eek: hadi biraz daha durayım amca oltalarını atsın belki o şöleni bende yakalarım. dayı hazırladı oltalarını tek tek atmaya başladı ilk baş ileryalar toplandı gayette bol bu sene birden çarşı pazar karıştı heryanı ilerya sardı :) aradan geçen 10-15 dakika sonrasında kiloluk olan kefaller çıktı piyasaya. ben bu kefalleri hiç yemlenirken görmemiştim. liman içinde devamlı şov yapar bu kefaller varlığını biliyorum arada zıpkıncı arkadaşlarda alıyor görüyorum. bu balık burada var fakat görmemiştim yem yediklerini o yüzden uzak hedef olmaz diyordum bu balığın avcılığı :)

6-7 adet kiloluk olanı su üstündeki ekmeklere hamle yapmaya başlayınca tamam dedim bu balığı ben bugün burada tutarım :D

elimde 0.30 pelican misine ucunda chinu iğnelerden vardı gözüme iğne büyük gelince (kefalinde ağzı ufak) iğneyi değiştirdim hemen. beyaz kefale kullandığım iğnelerden bağlayıverdim küçük birde kıstırma vardı takımda o dursun dedim bıraktım. dayıdan aldığım ekmeklerden 1 lira büyüklüğünde parçaları takarak başladım çalışmaya.

birkaç atıştan sonra kiloluklardan bir tanesi hamle yaptı tam tasma atacağım sırada kustu ekmeği benim tasmada boşa gitti haliyle. birkaç atış daha yine aynı durum. balık yemi alıyor ve kusuyor. deli olucam. küfür kafi..

aynı durum 4-5 sefer tekrarladı bu yakalığım büyük olan sonradan peydahlandı başlarda yoktu sahnede. vardır bir hikmeti belkide şu koca oğlandır hakkın diye düşünürken yapışıverdi benim ekmeğe güzel bir tasma ve balık oltada mücadele başladı..

elimdeki misine 0.30 iğne beyaz küçük iğne balık ise maşallahı var. dayıya dedim kepçeyi getir geliyor kuzu :D dayı aldı kepçeyi kepçenin toruda karışcak zamanı buldu 2 adam bir balığı kepçeye sokamıyoruz :) balık iri saltolar atıyor olta ince koptu kopacak dayı ver dedim kepçeyi oda ver dedi misineyi ben balığı zaptedeyim. kepçeyi aldım elime torunu düzelttim ama o da ne dayı balığı zorladıkça zorluyor misinenin kopmasına ramak kaldı! dayı ver dedim o misineyi (buda bana ders! vermem birdaha oltamı başkasına ucunda balık varken) kepçe bir elimde misine bir elimde ve balığı kepçeye sokmayı başardım. fotoğraf makinem yanımda değildi fotoğrafını akşam markette çektim mecburi.

terazide 3kg gösterdi daha iri bir kefalide ömür boyu oltamda göremem diye tahmin ediyorum. yaşadığım, unutulmayacak güzel mücadelelerden biriydi. darısı başınıza...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Temmuz 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Çok güzel bir heyecan olmuş Hüseyin kardeşim tebrikler..
    Ayrıca bu sıralarda oldukça iri kefaller dolanıyor yeni başladığım zıpkınla serbest dalışta dün partnerimle aramızdan bacağım büyüklüğünde iri kefaller sürüyle geçti, o anda av arkadaşımla birbirimize oldukça yakın olduğumuzdan maalesef sıkamadık babayiğit avridalara, ama sen kıstırmışsın birini sevindim...
    Devamını dilerim

Fethiyeden selamlar..

4. ArateuS

ArateuS Aktif Üye

Hüseyin ,Hüseyin :)

Azmin örnek , trofelerin bol ,kısmetin açık olsun :)
    As kefalgil trofen hayırlı olsun tebrikler :harika::harika::harika::harika::harika:

5. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Hakkaten bacak kadar varmış..Tebrikler Hüseyin,Az raslanılacak bir boy.Kısmetin daim olsun.:)

6. m1976k

m1976k Aktif Üye

resman olayı yaşadım bu gün bende bir kefal yakaladım ama yarım kg anca vardı tebrikler ...

7. ozan1977

ozan1977 Aktif Üye

on numara balık tebrikler..hikayeside bir okadar güzel..levrekleride boş bırakma sakın..silivri civarı iyi mırmır yapıyor diyorlar..acaba zaman olarak ne zamandır..saygılar..rastgele.

8. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler hüseyin çok eğlencelidir iri kefallerin olduğu yerde avlanmak pek eve getirmek olmasada macerası mücadelesi levrekle yarışır bence hemde çok sıkıcı değil 5 dk kada bir kesin vuruyor :D

9. Zaptinamumkun

Zaptinamumkun Aktif Üye

tebrikler

10. BİROL

BİROL Daimi Üye

Tebrikler Hüseyin dediğin kadar varmış.
    Darısı o boyda levreklere...

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Hüseyin
    Gerçekten de çok güzel bir kefal yakalamışsın.
    O kefalin direnişini değme balıkta bulamazsın.
    Hem verilen poz da çok güzel. Kefal hala ben nasıl bir hata yaptım der gibi bakıyor. :D
    Afiyet olsun