Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstoçtaki Balık Malzemeleri Firmaları ?

Konu, 'İğneler, İğnelerin Anatomisi, İğne Çeşitleriyle Nerede Kullanılabileceği Hususları' kısmında Levrek@ tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Levrek@

Levrek@ Aktif Üye

Merhaba Abilerim/Kardeşlerim ;

Balık Avı Malzemeleri Satan Toptancıların BUlunduğu İstoç Toptancılar Sitesine Gitmeye Karar Verdim Yüklü Miktarda Alışveriş Yapmayı Ama Çok Çeşit Alarak Ucuz Bir Alışveriş Yapmayı Hedefliyorum, Bildiğiniz benim gibi amatör bir balıkçı kardeşinizi tabiri caiz ise kazıklamayacak bir balık malzemeleri satan dükkan tanıdıgınız bildiginiz ve alışverişte bulundugunuz bir dükkan varmıdır ?

Adres , firma adı söyleyip yardımcı olabilirmisiniz ? , Şimdiden Teşekkür Ederim ..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BİROL

BİROL Daimi Üye

İStoçta birçok firma mevcut. Bu firmalar genelde belli markaların ithalatçıları/üreticileri oldukların dan hepsinde bazı ürünler uygun bazı ürünler diğerine göre pahalı olabilir.
    Bu yüzden alacağın ürüne göre dolaşman gerekebilir.
    Kamış/ makina gibi ana komponentler için kafanda marka belirlemen ve buna uygun şekilde üreticisi/ithalatçısına gitmen gerekir. Aksesuar için ise bilindik,devirdaim hızı yüksek firmalarda nispeten ucuz olur.
    Benim önerim ise Kısıkbalıkçılık (Alba). Büyük bir dükkan ve çeşit bol.
    Shimano,Sufix, İma, Lucky craft gibi markaların distirbütörü Okyanus marine yine iyi bir seçenek olur.

4. Levrek@

Levrek@ Aktif Üye

Birol Abim Çok teşekkür edicem kamış ve makine gibi şeyler almıycam acemiligimi attıgımdan dolayı elımdekı makıne ve kamıs benı uzun sure goturucektır .. benım ılk tercıhım bırden fazla mısına , igne çeşitlerinden alıcam , şamandıra , kurşun , çanta , vb gibi ucuz olması ve cok almam benım ıcın daha saglıklı olucaktır birol abi ama solemıs oldugun ( Alba ) ya gözüm kapalı direk gidicem burdaki abilerimin verdigi bilgilere cok guveniyorum cunki hepınıze tşkler .. :harika: :D

5. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

İstoçtan şahsen ben pek memnun kalmadım. Özellikle sahte yemlerde distribütörü olmasına rağmen herzaman aldığım fiyatlardan fazla fiyatla karşılaştım. Tamam çeşit bol ama adamlar toptan müşteriyi tercih ettiklerinden bizim alacağımız 1-2 malzeme ile pek uğraşmıyorlar. (1-2 firma hariç)
    Yani sonuç olarak istoçta diğer yerlerden daha ucuz bir alışveriş ben yapamadım. Bir dahada sanırım zor giderim oraya.

6. vtecc

vtecc Yeni Üye

İstoça alış verişe gitmeni tavsiye etmem bana yakın olmasına rağmen ben gitmiyorum internette bazı ürünler ya aynı fiyata yada daha uygun. ben genelde en iyi fiyatı karaköy spot balıkta ve üsküdar cengiz balıkçılıkta bulabiliyorum cengiz balıkçılık özellikle her açıdan seni tatmin edecek bir yerdir..

7. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

İstoç'a kimler gitti, kimler geldi, ama mutlu haberlerle dönen görmedim. Ben de gittim ilk balığa merak saldığımda, pazarlık olarak demiri bile eritirim. Genelde benden ucuza alan olmaz aldığım şeyleri ama İstoç'a işlemedi :) Sana malı ilk verdiği fiyattan verse de keyif alacaklarını sanmıyorum o satıştan. Bayileri dünyanın malını çekiyor zaten yeteri kadar.

Hemen hemen tüm İstoç esnafı ile şimdilerde irtibattayım ama sanıyorum ki normal müşteri pek birşey ifade etmiyor oraya, soğuk kalıyorlar malesef, ben de öyle izlenim bıraktılar vakti zamanında. Belki de haklılar, bilemiycem. İthalatçı olmak gerek, mantığını kavramak için.:)

8. Levrek@

Levrek@ Aktif Üye

Erkan Abi Peki ben ucuza mısına , kursun , igne , şamandıra cok gozlu kullanıslı canta gıbı seylerı 100 tl butce ıle nereden alabılırım ? kafam karıstı benım sımdı .. her her boy ıgne her boy mısına almam lazım benım 0.10mm den 0.20 yada 0.30mm kadar . ıgnelerıde ıstavrıtten lufere kadar kendım hazırlamak ıstedıgım ıcın her boyunu alıcam .. nereden ucuza temın edebılırım adreslerıyle yardım edın bana lutfen ? :(

9. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Valla bende Emirgan dan kaç vesaitle gittiğimi hatırlamıyorum onca yol ve dükkanları gezmeme rağmen karaköydeki spot ve bence en uygunu Üsküdardaki Cengiz balıkçılıktan uygununu vereni göremedim üstelik istoçtaki tüm dükkanları gezmeme rağmen. Saygılar.

10. Levrek@

Levrek@ Aktif Üye

Üsküdardaki cengiz balıkçılık
    karaköydeki spot balıkçılık

bu ıkısınınde tarıfını bana yapabılırmısınız pekı ?

11. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

İlk olarak ben isim vermeyeyim dedim ama 2-3 kere adı geçtiği için önceki mesajlarda mağaza adı verebilirim şimdi :)
    Spot Balık'ın internet sitesi ile ilgili düzenlemeler yapıyorum, 3-5 aydır. Şu an outdoor ve dalış mağazalarındayım ama uğrarsan yardımcı olacaklardır. Fiyat konusunda makul olmasının yanısıra, forumdan gelenlere ekstra indirim yapmalarını rica edince sağolsun kırmadılar beni hiç.
    Sen uğra istersen oraya, çayları da her daim vardır. Adımı verirsen de ayrıca yardımcı oldururum :)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.