Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İSVEÇ - 22 Haziran 2013 "Dalälv Nehri" Somon Avı Raporum…

echoes

Aktif Üye
Adı
Murat Tunalı
Çok güzel bir rapor sunup ve çok güzel avlar gerçekleştirmişsiniz.Avlandığınız yerde ayrı bir güzel.Tebrikler....

müthişaman

Daimi Üye
Adı
Emre
Özenle hazırladığın güzel güncen için tebrik ediyorum Cebrail.
Ağır sıklette balıkları spin ile avlamak mükemmel bir av zevki.

Tamer10

Aktif Üye
Adı
Tamer
Muhteşem bir av güncesi,tebrikler Cebrail bey,manzaralar eşliğinde Somonlar bir harika :harika: Raporu sunuşunuz ayrı bir güzel ;) Somon balığı benim gözümde denizlerin ve tatlı suların en değerli balığıdır,yumurtadan çıktıkları yeri 3-4 yıl sonra 3000-4000km katedip nokta atışı bulmaları (ki sizinde dediğiniz gibi ve benimde bildiğim kadarıyla tam açıklanamamış bir durumdur bu) bu serüven esnasında doğaya olan muhteşem katkıları,ayıların somonları ormanda tükettikten sonra bıraktıkları artıkları bile toprağa işleyip ağaçların devasa boyutlara ulaşmasını sağlamaktadır,beslenme zincirinin en üst noktası olmasada bazı bölgelerde doğal yaşamın ana kaynağıdır Somonlar.Tekrar tebrik ediyorum ;)

peker001

Yeni Üye
Avlar süper ve avlak görsel şölen niteliğinde tebrikler :)

sportfiske

Üye
Sevgili Cebrail,

Öncelikle avını tebrik ederim. Kaliteli avlarından bir tanesini daha bizimle paylaşmışsın. Raporunu büyük bir keyifle okudum. Şok şık bir rapor hazırlamışsın. Ellerin dert görmesin.

Süleyman'la bu avın hakkında konuşmuştuk, inşallah bize de kısmet olur diyorum.

Bize bu avda kullandığın makina, kamış ve iplerin hakkında bilgi vermen mümkün müdür? Görselli olursa tadından doyulmaz olur.
Hani olurda bu işe girişirsek nasıl bir ekipmanımızın olması gerekir düşüncesi ile sormuş olayım.

Tekrar tebrik ederim, her daim rastgelsin.
Tesekkur ederim hosbuldum ;) Kullandigim takimlar hakkinda görsellik olarak suan elimde detayli resimler ne yazik yok, kisaca aciklamaya calisayim.

Dusunceleriniz arasinda Somon avi mevcut ise gerekli bilgiyi Suleyman abi sizlere aktaracaktir ve dilediginiz zaman buyrununuz.

Kamis;
BFT Mörrum Evo 12 fot, 30 -150gr

Makina;
Abu garcia ambassadeur 6500 cs rocket

Beden;
Big game trilene 56 mm

Köstek;
sufix 050 mm

Yem;
Degisik renklerde tilki kuyrugu

sportfiske

Üye
gerçekten de çok keyifli bir yazı olmuş, hem teşekkürler, hem de tebrikler :)
Çok güzel bir rapor sunup ve çok güzel avlar gerçekleştirmişsiniz.Avlandığınız yerde ayrı bir güzel.Tebrikler....
Özenle hazırladığın güzel güncen için tebrik ediyorum Cebrail.
Ağır sıklette balıkları spin ile avlamak mükemmel bir av zevki.
Muhteşem bir av güncesi,tebrikler Cebrail bey,manzaralar eşliğinde Somonlar bir harika :harika: Raporu sunuşunuz ayrı bir güzel ;) Somon balığı benim gözümde denizlerin ve tatlı suların en değerli balığıdır,yumurtadan çıktıkları yeri 3-4 yıl sonra 3000-4000km katedip nokta atışı bulmaları (ki sizinde dediğiniz gibi ve benimde bildiğim kadarıyla tam açıklanamamış bir durumdur bu) bu serüven esnasında doğaya olan muhteşem katkıları,ayıların somonları ormanda tükettikten sonra bıraktıkları artıkları bile toprağa işleyip ağaçların devasa boyutlara ulaşmasını sağlamaktadır,beslenme zincirinin en üst noktası olmasada bazı bölgelerde doğal yaşamın ana kaynağıdır Somonlar.Tekrar tebrik ediyorum ;)
Avlar süper ve avlak görsel şölen niteliğinde tebrikler :)
Arkadaslar degerli yorumlariniz icin cok tesekkur ederim , en guzel avlar sizlerin olmasi dileklerimle.

eylmz

Daimi Üye
TEBRİK EDERİM HARİKA BİR AV OLMUŞŞŞ

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Çok güzel bir av güzel bir av güncesi, teşekkürler.
Bu somon avı da ki kriter ve yasalarıda açıklayabilir misiniz? Balıklarda üst ve alt sınır nedir? Kaç tane balık alabiliyorsunuz belli bir kotanız var mı? Merak ettiğim bir konu birde nasıl tüketiyorsunuz bu balıkları? Bildiğim kadarı ile füme filan yapıyorlarda cahil olduğum bir konu merak etmekteyim.

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Helal olsun Cebrail. Oltandan lachs eksik olmasın.

Bakıyorum haber götürecek peygamber bulamadın mera açıklıyorsun.
Bizim dinamitçileri oraya topla, hepsini içeri tıksınlar.
Burada elleri kolları serbest açık alanda volta atıyorlar hala.