Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İtalcanna Combat'mı Shimano Beastmaster'mi

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında KERİM37 tarafından paylaşıldı.

1. KERİM37

KERİM37 Üye

İstanbul Boğazı için bir kamış alacağım,İtalcana combat ile shimano best master arasında kaldım. Tecrübeli üstadlardan yardım bekiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ryetik

ryetik Aktif Üye

4.20 ve 220 gr atarlýsýný alacaksanýz combat bence ama beastmaster alirsanizda pek birşey farketmez. Ikiside sizi uzmeyecek yolda bırakmayacak kamislar.

4. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Aktif Üye

Ben Kombat 220 gr atarlı kullanıyorum.Kombatı hafiflikte ve uzun süreli boğaz atçeklerinde tek geçebilirim. Bana göre kombatın tek eksisi 150 gr üzeri ağırlıklarda gereğinden fazla esnemesi. Buda atış esnasında uyguladığınız kuvvetin bir miktar kamış esnemesiyle absorbe olması anlamına geliyor. Tabiiki bu izlenimlerim, benim atış tekniğim ile de alakalı olabilir. Başka bir arkadaşım aynı kamışla çok daha uzağada atabilir.

5. furunotr

furunotr Aktif Üye

Cüneyt Hoca'da yazmış; Kombat 150 gr. ve üzerinden sonra biraz daha fazla esner Beastmaster'a göre; bu da atışın biraz daha kısa düşmesi anlamına gelir... Ama hem hafiflik hem de (emin değilim) taşıma boyunun kısa oluşu gibi bir avantajı var Kombat'ın; en iyisi 2 ürünü de elinize alıp tartın; ölçün, biçin ve hangisine ısınırsanız tercihinizi o yönde yapın...

Kombat'ın kağıt üstünde bir avantajı daha var ki yemli falan da yapabilirsiniz bu kamışla...

ITALCANNA

Şurdan özelliklerine bakabilirsiniz..

6. BİROL

BİROL Daimi Üye

Boğaz için kullanılacaksa ben kombatı tercih ederim.
    Hafifliği ve inceliği ile kullanıcısının gönlünü fetheden bir
    kamıştır.Nitelikli kamış almak isteyenlerin herzaman
    listesinin üst sıralarında olur.
    Tabii beastmaster yabana atılır bir kamış değildir ama
    bence combatın yanında bir gömlek altta kalır.

7. furunotr

furunotr Aktif Üye

Bildiğim kadar özelliklerini yazayım:

Kombat: 320 gram ağırlık, 220 gram atar, 4,20 boy, 4 parça, makina yatağı sabit, en iyi performansını bilmiyorum, taşıma boyu 1,50-1,55 civarı...

Beastmaster: 465 gram ağırlık, 200 gram atar, 4,30 boy, 6 parça, makina yatağı ayarlanabilir, en iyi performans 180 gram atar, taşıma boyu 1,55-1,60 civarı...

Ölçülerde bir miktar şaşma olabilir; emin değilim araştırılabilir...

8. KERİM37

KERİM37 Üye

İlgilenip yol gösteren herkeze teşekkür ediyorum. Ben üsküdarda ikisinide gördüm ve yakından inceleme fırsatı buldum.Açık konuşayım benim istediğimde combattı, hem el yapımı olmasıda beni etkiledi doğrusu fakat üstadlara sormadan almak istemedim. tekrar teşekkür ediyorum.

9. masi

masi Aktif Üye

Bence Combat ama 220 gr olanı almalısın birde fiyat konusunda Seafari balıkçılıktan fiyat al derim.

10. BİROL

BİROL Daimi Üye

Ziyaettin'in uyarısı önemli, piyasada daha düşük atarlısıda var, bizim önerdiğimiz de 220 atarlı olandır.
    Seafari'yi bilmem ama ben Kısık (Alba) da görmüştüm.Orası ile de görüş ve hangisi uygun fiyata veriyor diye araştır.

11. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Diğer üyelerin de dediği gibi beastmaster combattan daha sert ve hızlı aksiyonlu bir kamıştır. Ben combatı daha çok nexave ile aynı sınıfa koyuyorum. Ama sanırım nexaveden bile daha yavaş aksiyonlu bir kamış.