Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İtalyan Maver Kamışlar

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında TR Angler tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. TR Angler

TR Angler Aktif Üye

Üsküdar'da Cevat Ergin Maver Surf kamışlarını getireceğini söylediğinde biraz teknik özelliklerini inceledim. Teknolojisi çok enteresan. Sanıyorum bugünlerde Cevat Ergin bu ürünleri satışa çıkarmış olması lazım. İsterseniz sizde kataloğundan bir inceleyin bir fikir verecektir. Özellikle MAVER ELITE TITANIUM 3 parça güzel bir ürün diye düşünüyorum. Hafta sonu fırsat bulursam ürünü canlı inceleyeceğim.

CATALOGUE MAVER 2014 ENGLISH

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sayitusta

sayitusta Aktif Üye

madein italy se ne olursa olsun süphe ile karşılarım bu ferrari bile olsa :)

4. argus

argus Üye

İncelediniz mi Maver kamışları? Colmic ve Trabucco'nun hangi kamışlarıyla mukayese ettiniz? Merak ettim, bilgi edinmek isterim... "Bence" pek ciddiye alınabilecek bir kıyaslama kriteri değil de...

Maver'ler stoklara girdi bu akşam. Oltacı dostlarımızla hepsini kurcaladık, ilk izlenimlerimi aktarayım;

Elite Surf Titanium 3 parça 4.30 250 gr: Fast aksiyonlu, müthiş dengeli, işçiliği harika, rolls royce gibi kamış. Reglass karbondan mamül, mikroskopik metalik parçalarla harmanlanmış karbonu dış etkenlerden, ısınmadan, atış esnasında oluşan stresten falan etkilenmemesi için imal edilmiş katalogda belirttiğine göre. Çok hızlı toparlanan ve esnedikten sonra geri geldiğinde zıpkın gibi kalan, karakteri kendine has, çok üst düzey bir kamış.

Elite Surf oceano 3 parça 450 m 250 gr: 430 dan doğal olarak bir nebze daha yumuşak ve kafalı bir kamış. Gerisi aynı. Elini uydurana tokmak gibi atış sağlar :)

Elite Surf Titanium 405 cm 2 parça: Çok fena bir kamış, kullanabilecek tekniğe sahip olduğumu düşünmüyorum :) İmkan ve yer olsa pendulum mendulum çalışıp öttürürüm diye düşündüm. Müthiş bir şey, maharetli ellerde çok tehlikeli bir canavara dönüşebilir :):)

Redevil 455 250 gr: Yine fast aksiyonlu, dengeli, işçiliği çok iyi bir kamış. Seride elime en iyi oturacağını düşündüğüm kamışlardan. Tabi bu göreceli.

Surfman 425 cm 200-250 gr: Sert karakterli, 200 ve 250 gr lık iki ucu olan, ele oturan, güven veren bir kamış.

Atlantic 425 cm 250 gr: Surfman'in bir altı. Aralarında aman aman bir farklılık hissetmedim, tabi ki inceleme zamanım kısaydı.

Falcon Telesurf 150 ve 190 gr: bu iki kamışı pek inceleme fırsatım olmadı, boya ve işçilik olarak sınıfının üzerinde kamışlar olduğunu söyleyebilirim. Sert karakterli kamışlar.

Invincible 4.30 m 210 gr tele: İtalcanna'nın o ele oturan ama ağırlık hissettirmeyen kamışlarını hatırlattı. Bu da yine sert, fast bir teleskopik. Çok erimli ve sıkı bir teleskopik olduğunu hissettiriyor.

Winner Pro kamışlara bakma fırsatım olmadı, onları da sonra yazarım. Ancak Maver kamışların genel karakterinin görece sert olduğunu (sopa gibi sert olanı yok, hepsi kafaüstü atışlarımızda kurulabilecek, boğaza uygun kamışlar), işçiliklerinin çok başarılı olduğunu ve en önemli nokta olarak dengelerinin muhteşem olduğunu, bu sebeple elinizde tüy gibi salındığını söyleyebilirim. İleride imkan olur da bir tane edinirsem ki aklım gitti, edinirim umarım, daha ayrıntılı bir rapor sunabilirim. :) Saygılar...

5. argus

argus Üye

Coşkun Bey, bu ne şiddet bu ne celal yahu, bir aşağılamadığın kalmış :) Onu da ince ince yapmışsın ya, neyse. Böyle televizyondan izlemekle olmuyor iyi, kötü demek malesef. Ben neyi ne kadar bildiğimi şimdi yarışmadaymış gibi buralara yazmayayım :)

Savunmaya geçecek bir şey yok, relax olması gereken sensin bence. Verdiğin yorumu benim açımdan eksikti, belirttim kısacık bir cümleyle. :) Bilgi edinmek istediğimi belirttim ama onun yerine ben şunu bilirim, sen bilmezsin gibi cümlelerle karşılaştım. :)

"Bence" şunlar daha iyi deyip geçmek kimseye bir şeyi anlatamıyor, biraz analitik olmak lazım, burası forum, konu başlığı da Türkiye'ye yeni giriş yapmış bir marka. Mümkün olduğunca bilgimiz tecrübemiz dahilinde birbirimize "bilgi" aktarımı yapmamız gereken bir ortamdayız. Bence şu iyi bu kötü demek yerine, şunu denedim, şu özelliği iyi, şu markanın şusu kötü diye açıklayarak yazarsak forumda zaman geçirmemizin hepimize daha fazla faydası olacaktır.

"Bence" yeterli bir kıstas değil, bize bilgi lazım dediğimde neden bu kadar hakir görmeye çalışan bir yazı döşendiğini anlayamadım. Bunda benim bilgimi önyargıya kurban edecek yazı döşemenin gereği yoktu. Ben incelediğim şeyleri yazdım, televizyondan gördüğümü değil, buyur sen de yaz, modeller ve teknolojiler hakkında aydınlat bizi. Ne kadar çok kaliteli marka, o kadar çok keyif demek hobimize. Görüşmek üzere. :)

horasanlı bunu beğendi.
  6. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Uzatmanın bi mantığı yok.Zaten ilk yorumda "bence"yazmışım.

7. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

İtalyan kamışlarla ilk olarak İtalcanna ile tanıştık. Kalitesi pek tartışma götürmez herhalde. Sonradan ise Lineaeffe, bilen bilir fazla lafa değmez. Colmic markasına herhalde 8-9 sene önce atış eldiveni ararken denk gelmiştim. Trabucco her zaman çok çeşitli ürünlere imza atmıştı ancak eskiden sahil kamışı serileri bu kadar geniş değildi. İtalyan menşeili ürünlerin tamamını bir tek kategoriye tıkmak mümkün değil. Kalitelisi var, sahtekar ürünleri var, kalitesizi var.
    Cevat Ergin'in bizde kullanılan tekniklere, hedef balıklara uygun olmayan bir markayı ya da seriyi getireceğini hiç sanmam. Daha önceleri iki parçalı 4.20 kamışlarla avlanmış biri olarak benim ilk deneyeceğim model Elite Titanium olacaktır.

8. fronto

fronto Üye

9. TR Angler

TR Angler Aktif Üye

Arkadaşlar ben kıssadan hisse bilgi paylaşımı yapayım, birilerinin bilgisi olsun diye yazmıştım. Tartışma dediğimiz güzel olaydan sinerji çıkar sinerjiden de bilgi. Eğer böyle gereksiz boyutlara kadar varacak ise yazmayı bırakıp sadece kendimize saklayalım. Bakalım ne kadar ilerleme olacak. Bu sitem değil gerçek.....

10. ottoman

ottoman Aktif Üye

tartışma anlamsız ilk 4;30 250 gram atarlı 3 parça maveri bugün itibarıyla edindim elime aldığımda gerçekten dizayn olarak işçilik olarak harika bir izlenim verdi beklediğime değdi diyebilirim..tabii bu benim için geçerli herkesin bakış açısı farklı olabilir saygı duyarım.şahsen deneme imkanım olmadı ama arda hoca ve bir arkadaş daha bu akşam itibarıyla şemsipaşada yanılmıyorsam 180-200 gram kurşunlarla atış yaptılar videoya çekildi ilk izlenimler gayet başarılı olduğu yönünde...kendi deneme imkanım büyük ihtimalle haftaya cumartesi olacak gibi test sonucunu yine buradan yazmaya çalışacağım.eleştirmeden önce yakından incelemenizi öneririm

11. TR Angler

TR Angler Aktif Üye

İyi avlarda güle güle kullanın.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.